DAJ CYNK

Android Wear - system Google'a w zegarku

18.03.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5830

Ważne 1

1

Motorola i LG zapowiedziały pierwsze zegarki oparte na platformie Android Wear: Moto 360 i LG G Watch.

Motorola i LG zapowiedziały pierwsze zegarki oparte na platformie Android Wear: Moto 360 i LG G Watch.

Platforma Android Wear nie będzie jedynie przedłużeniem możliwości smartfonu - dostaniemy kolejne, bardziej autonomiczne urządzenia z Androidem, które obsługiwać będzie można gestami i głosem - w tym nawet dyktować tekst. Interfejs zegarków w znacznej mierze będzie opierał się na kartach znanych ze smartfonowego Google Now.

Zegarki prezentować będą najważniejsze informacje, odpowiadać na zadawane pytania, monitorować nasze zdrowie, pomagać w treningach, jak i pozwolą na proste sterowanie otaczającym nas sprzętem (telefon, tablet, telewizor, kino domowe etc.). Tak nową platformę prezentuje Google:

<: F1651 :>

<: F1652 :>

Google rozpoczął współpracę z LG, Motorolą, Asusem, HTC i Samsungiem, z producentami chipów takimi jak Broadcom, Imagination, Intel, Mediatek i Qualcomm oraz z markami znanymi ze świata mody, jak Fossil Group. Moto 360 trafi do sprzedaży w wakacje, w podobnym czasie spodziewać możemy się LG G Watch (III kwartał).

LG zaprezentowało pierwsze zdjęcie LG G Watch, natomiast Motorola wybiegła o kilka kroków dalej, prezentując nawet film promujący design Moto 360:



Źródło tekstu: Google, LG, Motorola, wł

Komentarze
Zaloguj się
26. losmarte
0

2014-03-19 15:40:24

@22 zawsze się znajdzie jakiś dobry człowiek z naładowanym Google watch ;-)

Odpowiedz

25. Maniiiek
0

2014-03-19 12:54:05

@24 nowe pomysły owszem, ale niech to będzie rozwój a nie skoki wstecz. Co z tego, że będę mógł na zegarku e-mail sprawdzić, jak wieczorem nie dowiem się nawet która jest godzina?

Odpowiedz

1

2014-03-19 12:25:41

Wszystkim malkontentom i marudom, którzy zawsze są na &quot;NIE&quot;, gdy tylko na świecie pojawia się jakiś nowy pomysł, to proponuję wrócić na drzewo, albo do jaskini i zająć się zbieractwem lub łowiectwem.

Odpowiedz

23. Maniiiek
0

2014-03-19 09:05:33

@21 ale trochę marne porównanie. Tamten był brzydki jak noc i niefunkcjonalny. To będą zupełnie inne urządzenia. Chociaż i tak bym nie kupił.

Odpowiedz

22. Maniiiek
0

2014-03-19 09:04:18

@13 bez telefonu jeszcze sobie poradzę, a bez zegarka to nawet głupiego rozkładu jazdy nie sprawdzę na przystanku.

Odpowiedz

21. applefan_
0

2014-03-18 23:25:30

Tamten sie nie sprzedal a oni znowu robia ten sam blad.

Odpowiedz

19. ~
0

2014-03-18 22:53:01

@5 około miliarda.

Odpowiedz

18. ~Adrian.
1

2014-03-18 22:51:35

WItam,Jeśli uważacie Fossila za porządny zegarek, radzę zweryfikować poglądy. Porządne zegarki to np: Certina, Tag, i wiele innych... Moto 360 - idealnie pasuje do mojego stylu, ciekawy jestem jak apple interpretuje &quot;smartwatch&quot;?Pozdriawam

Odpowiedz

17. vonski
1

2014-03-18 22:25:05

Motorola świetna. Już chcę :)

Odpowiedz

16. ~
-1

2014-03-18 21:29:30

@5 Lepiej sprawdź wyniki sprzedarzy iP 5c

Odpowiedz

14. ~Staszi
0

2014-03-18 21:05:26

Omega, Fossil- czy reszta tradycyjnych firm. Reszta to pierdy dla gimbazy. SOry, ale to neipotrzebny gadżet...

Odpowiedz

13. losmarte
1

2014-03-18 20:43:23

@12 to jak sobie radzisz ze smartphone? Bo chyba taki posiadasz...

Odpowiedz

12. Maniiiek
1

2014-03-18 20:40:00

@9 a jak śpię poza domem albo nockę mam to muszę pamiętać o zabieraniu ładowarki do zegarka? Dziękuję, ale postoję

Odpowiedz

11. ~
0

2014-03-18 20:37:47

Ciekawe jak często się będzie zawieszał...

Odpowiedz

10. ~wer
0

2014-03-18 20:37:41

@9 a nie wygodniejsze jest po prostu zdjęcie zegarka? I wymiana baterii raz na 1-2 lata?

Odpowiedz