DAJ CYNK

Android Wear od Sony - Smart Watch 3 i SmartBand Talk

03.09.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3827

Ważne 2

0

Obok smartfonów i tabletu, Sony zaprezentował na targach IFA mobilne gadżety z Android Wear.

Obok smartfonów i tabletu, Sony zaprezentował na targach IFA mobilne gadżety z Android Wear.

Sony SmartBand Talk ma być swego rodzaju dobowym pamiętnikiem aktywności. Wbudowany akcelerometr i wysokościomierz rozpoznaje sposób poruszania użytkownika, intensywność, tempo, położenie względem poziomu morza, zapewniając maksymalnie dokładny przegląd codziennej aktywności fizycznej. Urządzenie rozróżnia aktywności takie jak: bieganie, chodzenie, wspinanie się, jeżdzenie rowerem, ale też skalę podejmowanego wysiłku oraz częstotliwość i sposób komunikowania się ze światem. Urządzenie pobiera wszystkie informacje ze smartfonu, a następnie wyświetla je na swoim ekranie, na przestrzeni całego dnia, tygodnia czy nawet roku.

SmartBand Talk posiada wygięty w łuk wyświetlacz o przekątnej 1,4 cala, wykonany w technologii e-ink. Wyświetlacz charakteryzuje się niskim zużyciem energii, ale równocześnie jest bardzo dobrze widoczny i czytelny.

Dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi, SmartBand Talk jest wyposażony w funkcję rozmów telefonicznych. Dodatkowo urządzenie wspiera technologię HD Voice. Poprzez zintegrowaną technologię Sony Voice Control1, można również przypisać własne dźwięki do zakładek life i używać głosu do inicjowania określonych operacji smartfonu.

SmartBand Talk będzie dostępny w Polsce jesienią w cenie 699 zł.SmartWatch 3 jest pierwszą generacją SmartWatch Sony specjalnie zaprojektowaną przy bliskiej współpracy z Google i systemem Android Wear. Posiada wbudowany mikrofon, akcelerometr, kompas, czujnik żyroskopowy i GPS. SmartWatch 3 jest produktem znacznie bardziej zaawansowanym w stosunku do swojego poprzednika, SmartWatch 2. Wyświetlacz o przekątnej 1,6 cala i rozdzielczości 320 x 320 pikseli został wykonany w technologii TFT LCD Transflective, co ma zapewnić doskonałą widoczność nawet w ostrym słońcu. Tylny panel został wykonany ze stali nierdzewnej. Zegarek jest wodoodporny (oceniono tę cechę na poziomie IP68). SmartWatch 3 posiada wbudowane 4 GB pamięci, co pozwala na synchronizowanie z nim listy odtwarzania i odtwarzanie muzyki za pomocą bezprzewodowych słuchawek bluetooth.

Sony narazie nie planuje oficjalnego wprowadzenia SmartWatch'a 3 do Polski.

Źródło tekstu: Sony, wł

Komentarze
Zaloguj się
2

2014-09-04 09:32:46

Odnośnie SmartWatch 3.Zbyt mała rozdzielczość, przecież im mniejszy ekran tym z mniejszej odległości patrzymy na niego. Rozdzielczość oka człowieka to rozdzielczość kątowa, zatem zależy od odległości. Wyświetlacze do zegarów, gdzie można np. czytać strony rss powinny mieć ppi topowych smartphone-ów. Nie 282ppi, a 500ppi, czyli w tym przypadku 640x640 było by rozsądne.Odnośnie SmartBand TalkEink bardzo dobry pomysł, pytanie tylko, czy trzeba będzie coś nacisnąć aby odświeżyć ekran, czy tylko przechylić rękę, gdzie funkcja progowa żyroskopu zadecyduje o odświeżeniu. No i kwestia ppi, wprawdzie e-ink ze względu na inne rozmieszczenie/kształt pikseli nie potrzebuje tak wysokiego ppi jak lcd itd. ,ale to 250ppi by się przydało.

Odpowiedz

5. ~
0

2014-09-04 03:09:03

Czekam na urządzenie, które rozpozna taką aktywność jak defekacja obustronne puszczanie gazów fizjologicznych. Bardzo by mi się przydały te dane do monitorowania stanu zdrowia mojego organizmu, a notesik i ołówek już mi nie wystarczają...

Odpowiedz

4. ~Rghb
1

2014-09-03 22:18:04

@Zakrza Chyba nie wiesz co komentujesz. Obejrzyj, poczytaj i dopiero komentuj. Nie odwrotnie, bo robisz z siebie i...ę.

Odpowiedz

3. ~Zakrza
1

2014-09-03 20:58:56

Nieźle ich popieprzyło z tą ceną opaski. OPASKI!

Odpowiedz

2. PLANET
0

2014-09-03 20:40:34

Tak jest w wersji pełnej i mobilnej też..

Odpowiedz

1. ~janek
1

2014-09-03 20:32:58

Czemu klikając na obrazek za każdym razem mnie przenosi na początek/górę strony? :/

Odpowiedz