DAJ CYNK

Android Oreo trafia już na Xperie X oraz X Compact

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6564

Ruszyła aktualizacja kolejnych smartfonów firmy Sony do Androida Oreo. Tym razem przyszła pora na wydaną w 2016 roku Xperię X oraz jej kompaktową wersję.Ruszyła aktualizacja kolejnych smartfonów firmy Sony do Androida Oreo. Tym razem przyszła pora na wydaną w 2016 roku Xperię X oraz jej kompaktową wersję.

Dostępna od dzisiaj aktualizacja systemu dla Xperii X oraz Xperii X Compact podnosi wersję oprogramowania układowego do 34.4.A.0.364, a jej najważniejszą nowością jest zaszyty w środku Android 8.0 Oreo, a także ulepszenia między innymi dotyczące zabezpieczeń oraz aparatu fotograficznego.

Update przynosi zabezpieczenia systemu Android z 1 stycznia 2018 roku. Dodano także dwie nowe funkcje aparatu - Rejestrowanie predykcyjne, które pozwala automatycznie buforować zdjęcia zanim naciśniemy przycisk, a także Autofocus Burst, mający na celu pomóc w uchwyceniu poruszających się obiektów bez rozmycia. Przerobione zostały też skróty do aplikacji, a dźwięki wydawane przez urządzenie powinny mieć lepszą jakość.

Chociaż od premiery Androida Oreo minęło już prawie pół roku, system ten bardzo powoli zdobywa rynek. W styczniu zaledwie 0,7% wszystkich urządzeń z robotem miało na pokładzie jego wersje z ósemką z przodu (8.0 i 8.1). Wiele smartfonów nadal czeka na aktualizację, a wśród nich także ubiegłoroczne flagowce takich firm, jak na przykład Samsung i LG.

Zobacz: Test telefonu Sony Xperia X
Zobacz: Test telefonu Sony Xperia X Compact
Zobacz: Statystyki Androida - styczeń 2018

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: XperiaBlog, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu