DAJ CYNK

Android One - Nexus dla każdego

25.06.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4710

Ważne 5

1

W czasie konferencji Google I/O 2014 zaprezentowano Android One - program, który ma na celu dotarcie ze smartfonami do mniej zasobnych klientów.

W czasie konferencji Google I/O 2014 zaprezentowano Android One - program, który ma na celu dotarcie ze smartfonami do mniej zasobnych klientów.

Pierwsze smartfony Android One produkować będą firmy Karbonn, Spice i Micromax. Indyjski Micromax zaoferuje dla przykładu 4,5-calowy ekran, dwa gniazda na kartę SIM, czytnik kart pamięci i radio FM w smartfonie kosztującym poniżej 100 dolarów.

Największym atutem Android One (obok ceny) jest sposób instalowania aktualizacji oprogramowania - będą one pobierane bezpośrednio od Google'a, z pominięciem producenta czy operatora komórkowego (jak w Nexusach).

Ideą programu Android One jest dotarcie do jak największej części spośród 5 mld osób, które nie mają jeszcze smartfonu.

Źródło tekstu: Google, wł

Tagi: android one
Komentarze
Zaloguj się
16. ~MK
0

2014-06-26 10:50:37

~5 nikt nie wie czym jest "znak bestii" ale bez obaw, to od nas samych zależy czy się jemu poddamy, nikt nam go nie wmusi ;) Ciekawy program, przy czym na pewno nie będzie dotyczył Polski, a szkoda.

Odpowiedz

15. ~Darek
0

2014-06-26 09:46:02

NOKIA e swoja wersja androida w modelach X była pierwsza i bardzo fajnie się to prezentuje.

Odpowiedz

14. Lukasz88
-1

2014-06-25 23:30:10

@13 A co ma operator do tego ? Przecież telefon łączy się z serwerem Google.

Odpowiedz

13. LuiN
1

2014-06-25 22:53:25

12, i tak napisałem. Goły Android jak w GPE czy Nexusach.

Odpowiedz

12. ~mykowhai
-3

2014-06-25 22:31:19

Jak w Nexusach? Autor newsa miał do czynienia z Nexusem kiedykolwiek? Te telefony dostają aktualizację bezpośrednio od Google, tak jak telefony z Google Play Edition. Nie idą przez żadnego operatora...

Odpowiedz

10. ~
0

2014-06-25 21:44:08

@3Synek chyba nie wiesz ile to jest 5mld ludzi.Czy w ogóle jakiekolwiek urządzenie ma 5mld ludzi? Ten sam model?PS2 0.15mld, iphone 4s 0.06mldJak to się ma do 5mld, synek?

Odpowiedz

2

2014-06-25 21:34:12

Diabeł tkwi w szczegółach. Póki nie zobaczę pełnej specyfikacji, to się nie podniecam. Źeby czasem nie popsuli zamiast poprawić.

Odpowiedz

8. kvasir
1

2014-06-25 21:25:59

Przy tej cenie za chwile każdy będzie miał smartfona, ciekawe jak odpowie Microsoft bo chyba nie Asha bo jakoś Nokia X hmm.

Odpowiedz

7. ~Tomecek
0

2014-06-25 21:01:16

Sam mam Nokię 106 i kupiłbym sobie taki telefon. Ewentualnie mógłbym dopłacić kilka usd za GPS.

Odpowiedz

3

2014-06-25 20:52:32

@4 To siedź dalej na archaicznym pierdzie 6610 i nie będziesz miał tego problemu.

Odpowiedz

5. ~
-3

2014-06-25 20:28:58

wliczają w to noworodki? Ciekawe czy android to tzw "znak bestii"( i każdy go będzie mieć na ręku lub czole/twarzy)... w sumie by się zgadzało.

Odpowiedz

4. ~
-1

2014-06-25 20:10:34

Docieramy do większej ilości osób, które potem będziemy szpiegować...

Odpowiedz

3. ~Zakrza
0

2014-06-25 20:07:56

@1. Tak, 5 miliardów osób.

Odpowiedz