DAJ CYNK

Android M i 2,7x dłuższy czas czuwania

08.06.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 11

Ważne 5

1

Już Android 5 miał przynieść znaczną poprawę czasu pracy smartfonów. Android M dzięki funkcji Doze może istotnie wydłużyć czas czuwania.

Już Android 5 miał przynieść znaczną poprawę czasu pracy smartfonów. Android M dzięki funkcji Doze może istotnie wydłużyć czas czuwania.

Z tym dłuższym czasem pracy w przypadku Androida 5.0 Lillipop było różnie. Początkowo np. Nexus 5 rzeczywiście przeszedł z 1 dnia do 2 dni pracy, później jednak dodatkowe, mniejsze aktualizacje odbijały się negatywnie na żywotności akumulatora. Narzędzie Doze, które otrzymamy wraz z Androidem M, może zwiększyć komfort korzystania z telefonu, przynajmniej w przypadku mniej aktywnych użytkowników smartfonów.

Aktywacja funkcji Doze powoduje, że nieużywany smartfon przechodzi w nieco głębszy niż do tej pory tryb uśpienia. Zawieszane są wszelkie synchronizacje, a aplikacje działające w tle przechodzą w uśpienie. Już w przypadku Nexusa 5 maksymalny czas czuwania rozrasta się dzięki temu z 200 godzin (Android 5.1.1) do około 533 godzin.

Jak sprawdził serwis Computer Base, różnice po zainstalowaniu deweloperskiej wersji Androida M są rzeczywiście odczuwalne:

Procentowe zużycie akumulatora w Nexusie 5 - tryb czuwania
  8h 24h 48h
Android 5.1.1 4,0% 12,0% 24,0%
Android M DP 1 1,5% 4,5% 9,0%

Źródło tekstu: ComputerBase, PhoneArena, wł

Komentarze
Zaloguj się