DAJ CYNK

Android L - Google przebudowuje Androida

25.06.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 13

Ważne 7

1

W czasie konferencji Google I/O 2014 zaprezentowano Androida L. Firma postanowiła zupełnie przebudować interfejs, oferując nowe, płynne (60 fps) animacje i cieniowany, "materialny" design.

W czasie konferencji Google I/O 2014 zaprezentowano Androida L. Firma postanowiła zupełnie przebudować interfejs, oferując nowe, płynne (60 fps) animacje i cieniowany, "materialny" design.Android L zaoferuje przede wszystkim znacznie wyższą niż do tej pory wydajność, dzięki pełnemu wsparciu dla architektury 64-bitowej. Już sam interfejs wydaje się znacznie żwawszy za sprawą nowych, płynnych animacji i efektownych przejść, które symulować mają pracę na "materialnych" obiektach.Nowy system powiadomień pozwala dostać się do nich już z ekranu blokady, a dwukrotne puknięcie w dany monit przeniesie nas do określonej aplikacji. Gestem przesunięcia na bok możemy usuwać nieinteresujące nas powiadomienia.

Projekt Volta pozwoli wycisnąć więcej niż do tej pory z akumulatorów. Google postanowił zoptymalizować zużycie energii w oparciu o historię wykorzystania akumulatora i wyłączanie Wi-Fi, transmisji komórkowej i Bluetooth, GPS-u, zbędnych rdzeni procesora i ekranu w momentach gdy z nich nie korzystamy. W efekcie udało się uzyskać dodatkowe 90 minut pracy Nexusa 5.

"Zaufane środowiska" to miejsca, w których czujemy się pewnie i nie musimy mozolnie wpisywać kodów zabezpieczających ekran. Możemy dla przykładu usunąć taką konieczność w domu, a pozostawić telefon zabezpieczony np. w pracy. Funkcję tę uzupełniają nowe zegarki Google'a, które można skonfigurować tak, że jeśli znajdują się blisko telefonu, autoryzacja nie jest potrzebna, ale prośba o hasło pojawi się, gdy od telefonu odejdziemy.

Za sprawą Android TV podłączymy bezprzewodowo telefon do kompatybilnego telewizora, nie tylko przesyłając pliki poprzez DLNA, ale w pełni korzystając z potencjału większego ekranu. Telewizor zamieni się w wielką ramkę na zdjęcia, będzie wyświetlał najważniejsze informacje z e świata, prezentował mapy Google'a czy nawet umożliwi grę wieloosobową na kilku tabletach/telefonach/kontrolerach bezprzewodowych. Oglądanie treści wideo stanie się o wiele bardziej interaktywne. Wystarczy powiedzieć do mikrofonu nazwę serialu/filmu i już widzimy ofertę VoD, klipy na YouTube'ie czy komplet informacji o obsadzie. Już samo oglądanie YouTube'a zmieni istotnie swoją jakość - wygodnie wyszukamy nagranie na ekranie telefonu, a obraz obejrzymy na dużym ekranie. Telewizory wspierające Android TV produkować będą Sony i Sharp.

Android trafi też do samochodów z nowym systemem inteligentnego rozpoznawania mowy. Nie będziemy musieli używać formalnych form, urządzenie "zrozumie" też mowę potoczną i skrócone formy. Google już znalazł 40 partnerów Open Auto Alliance, nie zabrakło wśród nich takich firm jak Alfa Romeo, Bentley, Chevy, Chrysler, Dodge, Honda, Hyundai, VW, Subaru czy Maserati. Cała obsługa komputera samochodowego może być bezdotykowa. Głosowy asystent dopyta się gdzie chcemy jechać, odczyta wiadomości czy np. włączy Spotify.

Android L będzie dostępny dla deweloperów od jutra - w wersji na Nexusa 5 i Nexusa 7.

Źródło tekstu: Google, wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy