DAJ CYNK

Android bardziej rentowny niż iOS - pierwszy raz w historii

11.05.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3799

Ważne 5

0

Analitycy z Opera Mediaworks twierdzą, że pierwszy raz w historii Android stał się bardziej rentowny od iOS pod względem przychodów z reklamy mobilnej.

Analitycy z Opera Mediaworks twierdzą, że pierwszy raz w historii Android stał się bardziej rentowny od iOS pod względem przychodów z reklamy mobilnej.

Przez ostatnie lata użytkownicy iPhone'ów i iPadów byli najbardziej aktywną grupą użytkowników mobilnego Internetu, zarówno pod względem intensywności korzystania z sieci, mobilnych zakupów, jak i interakcjami z mobilną reklamą. Biorąc pod uwagę liczbę użytkowników, nadal cechy te zostały zachowane. Przybyło natomiast tak wielu użytkowników Androida, że to właśnie platforma Google'a zaczęła zarabiać więcej na reklamie.

Android generuje obecnie 65,17% mobilnego ruchu, przynosząc 45,77% całkowitych przychodów z mobilnej reklamy. iOS z 22,34% światowego ruchu generuje 45,44% przychodów. Wynik urządzeń Apple'a wciąż jest rzecz jasna bardzo imponujący.

Gdzie brakujące procenty? Symbian z 3,99% ruchu odpowiada za 1,27% przychodów, BlackBerry ma 1,87% światowego ruchu i 1,96% rynku mobilnej reklamy, a WindowsPhone to zaledwie 0,16% ruchu i 0,09% przychodów z reklamy.

Źródło tekstu: Opera Mediaworks, wł

Komentarze
Zaloguj się
16. ABP
0

2015-05-12 13:13:13

Niesamowite jest, że Symbian, który tak dawno został porzucony przez producentów, ciągle jeszcze jest używany przez tylu ludzi, że pojawia się w statystykach. Widać nie jestem jedynym, który uważa go za dobry system.

Odpowiedz

15. ~
1

2015-05-12 11:44:54

14, dokładnie w tym samym miejscu, co w Androidzie: w większości "bezpłatnych" aplikacji.

Odpowiedz

14. ~Joey
-1

2015-05-12 11:29:26

@13 jakie ty masz reklamy na iOSa?

Odpowiedz

13. ~
1

2015-05-11 14:27:13

12, to nieźle pojechałeś. Reklam standardowo równie dużo widzę tu i tu, tyle że na Androidzie mogę zainstalować AdBlocka, a na iOS bez jailbreaka?

Odpowiedz

12. ~M.
-1

2015-05-11 13:57:07

I dlatego właśnie ostatnio porzuciłem Androida na rzecz iPhone.

Odpowiedz

11. ~Fobs
-1

2015-05-11 13:56:57

@ Śmietnik reklamowy i wirusowy też. Absolutnie te wyniki nie są powodem do zadowolenia dla google.

Odpowiedz

10. applefan_
-2

2015-05-11 13:22:52

Czyli żeby Android był bardziej zyskowny od iOS (przy przeważającej ilości użytkowników tego pierwszego) należało uczynić z niego totalny śmietnik reklamowy. Gratulacje

Odpowiedz

9. ~Piotrek
2

2015-05-11 13:20:43

Apple nie wysłał ani jednej reklamy na maila z iclouda - może też więcej użytkowników iosa wyda te 89 eurocentów by pozbyć się reklam z danej aplikacji - prawie każda aplikacja ma taką funkcjonalność

Odpowiedz

8. ~dav
0

2015-05-11 13:06:23

jakoś nie widzę tych reklam... aa przecież mam Adblocka :)

Odpowiedz

7. Blank
1

2015-05-11 12:19:56

No nie do wiary. Mając 3 razy większy ruch generują ciut więcej kasy niż iOS. Toż to szokujące...Nie wiem jak na iOS, ale jakby nie patrzeć, Android pcha reklamy gdzie się da (i gdzie się nie da tez)

Odpowiedz

1

2015-05-11 12:16:36

3). Jakie tam wyprzedził?Nic nie wyprzedził, userów przybyło, czytaj dokładniej:-)

Odpowiedz

5. wiklef
0

2015-05-11 12:11:37

@2 - to prawda, zgadzam się, w sumie także jestem w stanie to znieść, skoro dzieki temu jest tanio lub za darmo. Ale jak mi się zaczęły wiadomosci reklamowe w skrzynce gmaila pokazywać, to już troche mnie to zdenerwowało :(

Odpowiedz

4. ~Fobs
0

2015-05-11 11:58:43

Pozostaje współczuć użytkownikom zasypywanym niechcianymi reklamami.

Odpowiedz

3. ~Pabloki
-1

2015-05-11 11:53:19

Niepojete. Andro wyprzedzil jabko ? E, to pewnie przez to nie kupuja jabkowi aplikacji ze wydali na ajfona. Pozostalym pewnie znudzily sie zakupy.

Odpowiedz

2. LuiN
3

2015-05-11 11:32:17

1, wiklef - coś w tym jest, choć warto pamiętać, że Android miał mieć pierwotnie wszystkie aplikacje za darmo, a platforma miała się utrzymywać właśnie z reklam.

Odpowiedz