DAJ CYNK

Android 5.1 Lollipop już w lutym

19.12.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 12049

Ważne 5

2

Po niewielkiej aktualizacji Androida do wersji 5.0.1, Google zabrał się za prace nad wersją 5.1, która zostanie udostępniona w lutym 2015 roku.

Po niewielkiej aktualizacji Androida do wersji 5.0.1, Google zabrał się za prace nad wersją 5.1, która zostanie udostępniona w lutym 2015 roku.

Android 5.0.1, który zagościł już w urządzeniach linii Nexus, przyniósł drobne poprawki dotyczące współpracy z zegarkami pracującymi pod kontrolą Android Wear oraz lepsze zarządzanie energią. Android 5.1 będzie znacznie większą aktualizacją, po której spodziewać możemy się:

  • powrotu trybu cichego, który zniknął w Androidzie 5.0,
  • większej stabilności systemu,
  • poprawionego zarządzania zasobami pamięci RAM,
  • łatek przeciwdziałających niekontrolowanemu zamykaniu się aplikacji (restarty aplikacji w tle),
  • dłuższego czasu pracy,
  • mniejszego obciążania infrastruktury sieciowej (połączenia Wi-Fi),
  • usunięcia sporadycznych problemów z połączeniami bezprzewodowymi (niekontrolowana utrata połączenia z siecią Wi-Fi itp.),
  • poprawionej funkcji Okay Google,
  • usunięcia błędów w module powiadomień,
  • usunięcia problemów z dźwiękiem w wybranych urządzeniach,
  • zmian w palecie kolorystycznej interfejsu,
  • innych łatek i udoskonaleń.

Prawdopodobnie nowe flagowe smartfony zaplanowane na wiosnę przyszłego roku (następcy Galaxy S5, One M8 czy Xperii Z3) trafią na rynek już z Androidem 5.1.

Zobacz: Lizak dla nowych Note'ów z niewielkim opóźnieniem

Źródło tekstu: androidpit, wł

Komentarze
Zaloguj się
39. LuiN
0

2015-03-02 17:23:31

38, Tolian - bo już nad 5.2 pracują :-)

Odpowiedz

38. ~tolian
0

2015-03-02 17:21:30

Jest marzec a andka 5. 1 nie widać :)

Odpowiedz

37. ~JustMe
-1

2014-12-21 17:35:44

hehe, problemy androidowcow....Kupcie sobie BlackBerry ...choć w sumie to nie dla dzieci.....

Odpowiedz

36. ~nicckb
0

2014-12-21 14:35:42

Aktualizujcie i zamulcie swoje androidy :) windows phone ma sie dobrze po kazdej aktualizacji

Odpowiedz

35. ~
0

2014-12-20 18:38:06

Poprzewracało*

Odpowiedz

34. ~
0

2014-12-20 18:37:13

A na co to komu nowe androidy? W *** się po przewracalo! ;-)

Odpowiedz

33. Th0mas
0

2014-12-20 12:59:40

@20 ja dostalem Denim wczoraj do 635

Odpowiedz

32. lee
0

2014-12-19 23:47:17

30: mam tone apek na jednym urzadzeniu z kk z root xposed iblink2sd i na 1gb ramu no problem ;) w starszym tablecie pomimo iz mam cm11 siedze na cm10.2 z 4.3.1 i na nim z 2gb ramu na retinie nawet chodzi dobrze. Ostatnio zmienilem telefon bo stary poczciwy blade boot loopa dostal ech... I tu mam 4.4.2 tez z 1gb ramu i chodzi to to dobrze (thl t6 pro) ALE... Nic nie przebije starego poczciwego andka 2.2 czy 2.3. Niby nowe numerki funkcje ale to wszystko sciema tak moim skromnym zdaniem ;)

Odpowiedz

31. marrcus
1

2014-12-19 23:37:44

5.1 to *** nic nie wprowadza tylko poprawia błędy z 5.0zawsze z dystansem podchodzę do aktualizacji jak wszystko działa, ewentualnie kilka miesięcy później aktualizuje jak jest dobrze przetestowane.

Odpowiedz

2

2014-12-19 23:33:08

@lee: Pierwsze co zrobiłem to powyłączałem sobie zbędne wodotryski w opcjach programisty. Sporadyczine coś się zlaguje, ale żeby muliło? Nie, nie. A nawet bataria wytrzyma do dwóch dni. Po prostu nie robię ze smartfona śmietnika do zbędnych aplikacji.

Odpowiedz

29. lee
0

2014-12-19 23:23:09

Akurat 4.2.2 to zamulacz nawet na 2gb ramu xd kitkat z 1gb dziala bardzo przyzwoicie... :)

Odpowiedz

0

2014-12-19 23:16:24

Ja mam gdzieś te ich lizaki. Siedze na 4.2.2 i ani myślę o nowszej wersji.

Odpowiedz

26. ~Outlander
0

2014-12-19 21:07:31

A ja po tych wszystkich "rewolucyjnych" aktualizacjach androida daję sobie spokój i zadowolony kupuję kolejny telefon z Windows Phone. Uwierzcie mi (używam dwóch telefonów w tym jeden z andkiem a drugi z windą), tego telefonu z androidem używam już tylko jako latarki.

Odpowiedz

25. tMati
0

2014-12-19 20:48:11

Ciekawe czy Sony zaktualizuje choć mid-endy. W końcu obowiązuje zasada 18 miesięcy, a na razie tylko Zetki dostają.

Odpowiedz