DAJ CYNK

Android 5.1.1 dla Galaxy Note 4

26.08.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 11696

Ważne 5

0

Samsung rozpoczął wysyłkę aktualizacji Androida do wersji 5.1.1 dla smartfonów Galaxy Note 4 w wersji z chipsetem Exynos 5433 (SM-N910C).

Samsung rozpoczął wysyłkę aktualizacji Androida do wersji 5.1.1 dla smartfonów Galaxy Note 4 w wersji z chipsetem Exynos 5433 (SM-N910C).

Nowe oprogramowanie niweluje większość błędów systemu w wersji 5.0.x, w tym usprawnia zarządzanie pamięcią RAM. Z Galaxy S6 i S6 Edge przewędrował Smart Manager, który w jednym miejscu pozawala zarządzać pamięcią wewnętrzną, pamięcią RAM, akumulatorem i bezpieczeństwem urządzenia. Samsung obiecuje też wyższą wydajność i stabilność interfejsu użytkownika.

Aktualizacja zajmuje 747,06 MB i jest dostępna w trybie OTA w menu ustawień (Informacje o urządzeniu > Aktualizacje oprogramowania). W tym momencie nową wersją oprogramowania cieszyć mogą się posiadacze niebrandowanych Note'ów 4 z chipsetem Exynos.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
47. ~note 4
0

2015-10-04 19:01:26

Czytałem juz wcześniej ze problem rozwiązuje wyłączenie skanera odcisku palca ale tak jak pisze Robbson70 problem nadal istnieje ponieważ wtedy nie można korzystać z bardzo przydatnej funkcji jaką jest skaner. Teraz po poprawce jaka się pojawiła kwestia baterii raczej pozostaje bez zmian tzn. codzienne ładowanie przy normalnym koszystaniu. Ja większej różnicy na plus czy minus nie zauważyłem. Największą bolączką tej poprawki jest problem z automatycznym obracaniem obrazu ponieważ telefon ma ogromne problemy aby się przestawić na oglądanie treści foto lub wideo w pozycji poziomej. Czasem telefon potrafi wariowac ponieważ nie jest w stanie wyczuć czy telefon jest w pionie czy w poziomie wiec przeskakuje parę sekund z dużą częstotliwością pomiędzy pionem a poziomem. Jest to ewidentny błąd oprogramowania które lata dziure skanera jednocześnie wprowadzając kolejne błędy. Jakaś fatalna seria poprawek andka 5.1.1 prześladuje użytkowników wiec czas aby samsung poważnie podszedł do tematu testowania wprowadzanych poprawek bo inaczej ludzie zaczną przesiadać się na ios kupując iPhone a nie samsunga.

Odpowiedz

46. Robbson70
0

2015-09-27 20:04:47

Dodam że, po wyłączeniu skanera odcisku palca, telefon znacznie poprawił się w kwestii płynnego działania systemu.Póki co, nie blokuje się samoczynnie, nie zauważyłem również chwilowych zawiech, gdzie telefon przestał reagować na dotyk. Ale przecież to nie o to chodzi, by nie korzystać z pewnych opcji, tu akurat, jak najbardziej przydatnej blokady skanerem, by odciążyć system, bo jakiś amator spartolił aktualizację softu. Żenada.

Odpowiedz

45. Robbson70
0

2015-09-27 14:12:11

44. Note 4 - Szczerze mówiąc, cerują błędy aktualizacji dziurawą łatką.Na dobrą sprawę, by pozbyć się problemu prawidłowego działania, to chyba jeszcze trochę poczekamy...Powinno być niedopuszczalne takie partactwo, a osoby za to odpowiedzialne, pociągnięte do odpowiedniego poziomu, czyli do zamiatania ulic, a nie ludziom nerwy psuć. Takie jest moje zdanie w tej kwestii.

Odpowiedz

44. ~note 4
0

2015-09-27 13:18:21

Telefon działa stabilnej i szybciej oraz minimalnie bateria jakby troche dłużej trzymała ale oczywiście szału nie ma. Błędem nowej latki jest problem z automatycznym obracaniem obrazu i w tej kwestii czasem ciężko jest obrócić ekran na poziomy zwłaszcza w galerii obrazów. Może za jakiś czas naprawia również język kalkulatora.

Odpowiedz

43. Robbson70
0

2015-09-26 13:55:10

@Note 4 - czy zauważyłeś znaczącą poprawę działania po zaktualizowaniu łatki? Mam tu na myśli głównie czas pracy na jednym ładowaniu, prędkość i zawiechy systemu? U mnie po tej pierwszej aktualizacji (nieudanej), tak naprawdę nie jest źle, jedynie, co jakiś czas, sam mi się blokuje, co zaczyna bardzo mnie irytować, no i mam nieodparte wrażenie, że akumulator trzyma krócej, ale jakiejś tragedii nie ma, do wieczora po rannym ładowaniu zostaje mi jakieś 30%, zaznaczam przed aktualizacją miałem przynajmniej połowę mocy do wykorzystania. Posiadam Note z brandingiem operatorskim i niestety zdany jestem na jego łaskę w kwestii poprawy błędów 5.1.1

Odpowiedz

42. ~note 4
0

2015-09-24 22:12:42

Ja tez miałem duże problemy z baterią na tym oficjalnym sofcie który nigdy nie powinien być udostępniony do aktualizacji. Dam znać jak po kolejnej aktualizacji bateria się zachowuje.

Odpowiedz

41. LuiN
0

2015-09-24 19:22:46

40, note 4 - właśnie instaluję. W ostatnich dniach akumulator mi dosłownie wyparowywał. Ładowanie co 12 godzin. Może łatka pomoże.

Odpowiedz

40. ~note 4
1

2015-09-24 18:57:34

W końcu jest oficjalna poprawka :) juz myślałem ze z pół roku będę musiał czekać. Teraz telefon śmiga aż miło. Co do kalkulatora to nadal ma blad spolszczenia. Najważniejsze że normalnie można korzystać z telefonu i widać duże przyspieszenie wydajności.

Odpowiedz

39. ~note 4
0

2015-09-21 08:02:41

Dokładnie jest tak jak napisał Robbson reset nic nie daje. Jak ktoś zdecyduje się oddać telefon do serwisu to proszę dać znać czy byli w stanie poradzić sobie z tym problemem.

Odpowiedz

38. Robbson70
0

2015-09-20 19:27:40

Tak się składa, że przy powiadomieniu o aktualizacji nie ma mowy o resetowaniu systemu, jedynie działa się według wskazówek kreatora aktualizacji, to jedno, a drugie, dlaczego takie paskudne błędy nie wystąpiły podczas aktualizacji z KK do Lollipopa 5.0, gdzie również, akurat w moim przypadku, postępowałem wyłącznie według wskazówek kreatora aktualizacji, bez wyłączania, włączania, resetowania, robienia czegokolwiek innego z telefonem niż to, o czym mówi kreator i w efekcie wszystko działało, jak należy. Tu po prostu jakiś partacz wypuścił aktualizację z błędami, nie weryfikując jej poprawnego działania. Czytałem na wielu forach i wynika z tego, że problem występuje masowo, co ciekawe powielają się te same błędy u różnych użytkowników Note 4. Pozdrawiam.

Odpowiedz

37. ~Leos
0

2015-09-20 19:05:49

Ludzie, bo aktualizację robi się następująco. Jak macie powiadomienie o aktualizacji systemu do nowej wersji, wyłączacie telefon przytrzymujecie power + volume up + home button i robicie format. Następnie ściągacie aktualizacje na czysty system i znów robicie format. Takim cudem ominiecie wszystkie błędy związane z niepoprawną instalacją systemu. Poczytajcie trochę o aktualizowaniu wtedy to róbcie. Pozdrawiam.

Odpowiedz

36. ~note 4
0

2015-09-18 14:45:13

Najlepsze jest to ze serwisy nie mają pojęcia o tej cudownej aktualizacji i zalecaja oddanie telefonu do serwisu na 2 tygodnie. Na pytanie czy są w stanie wgrać mi wersje 5.0 odpowiedz brzmi nie bo aktualizujemy tylko do najnowszego systemu 5.1.1. To jest jakaś katastrofalna seria omylek samsunga. Jedyne co pozostaje to roszczenie o zwrot pieniędzy ponieważ telefon nie nadaje się do uzytkowania.

Odpowiedz

35. Robbson70
0

2015-09-17 18:28:30

To mój drugi i ostatni błąd w życiu w kwestii wyboru samsunga. Z największą przyjemnością zamienię Nota 4, którego posiadam na zbliżającą się Xperie Z5 Premium.Po aktualizacji do Lollipopa 5.1.1 telefon - muł totalny.Znikające ikony, błędy w kalkulatorze (aplikacja w obcym języku), odblokowanie i wybudzenie telefonu przez czytnik linii papilarnych po wielu sekundach, zawiechy i wiele innych błędów. I to ma być telefon klasy premium, flagowiec w linii Note? To jakieś nieporozumienie, żenada w jej czystej postaci.

Odpowiedz

34. ~note 4
-1

2015-09-11 08:58:25

Masz racje zostań przy swoim andku 2.3 bo każdy nowszy to zło :) hehe

Odpowiedz

1

2015-09-09 17:20:21

Zawsze pisałem na Telepolis:lepsze jest wrogiem dobrego.Nie naprawiaj tego, co dobrze działa:-)

Odpowiedz