DAJ CYNK

Amerykańskie służby ostrzegają przed Huawei i ZTE

orson_dzi

Sprzęt

Huawei ma problemy z wejściem na rynek amerykański. Teraz głos w sprawie zabrały miejscowe służby bezpieczeństwa.Huawei ma problemy z wejściem na rynek amerykański. Teraz głos w sprawie zabrały miejscowe służby bezpieczeństwa.

Amerykańscy operatorzy AT&T oraz Verizon, pod naciskiem rządu, zerwali rozmowy z Huaweiem dotyczące wprowadzenia smartfonów firmy na rodzimy rynek. Teraz szefowie FBI, CIA i NSA przestrzegają przed zakupem chińskich urządzeń.

Jesteśmy głęboko zaniepokojeni ryzykiem, jakim jest pozwolenie każdej spółce lub jednostce powiązanym z zagranicznym rządem, które nie podzielają naszych wartości, aby pojawił się w rodzimych sieciach telekomunikacyjnych - powiedział szef FBI Chris Wray.

Szefowie służb przestrzegają również przed urządzeniami firmy ZTE.

Podczas targów CES dyrektor generalny Huawei powiedział, że jest rozczarowany z powodu niewykorzystanych możliwości, zarówno dla operatorów, jak i klientów. Dodatkowo zaznaczył ostatnio, że jego firma zdobyła zaufanie rządów 170 krajów, w których sprzedawane są produkty Huaweia i nie stanowią one dla nich żadnego zagrożenia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: CNBC; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu