DAJ CYNK

Amerykanie kochają Apple - Android traci

08.05.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3806

Ważne 4

3

Według analiz ComScore, w I kwartale 2015 roku Apple wyraźnie zyskał w USA, natomiast smartfony z Androidem straciły udziały.

Według analiz ComScore, w I kwartale 2015 roku Apple wyraźnie zyskał w USA, natomiast smartfony z Androidem straciły udziały.

Stany Zjednoczone zdecydowanie nie są typowym rynkiem smartfonów. To Apple jest tam najpopularniejszym producentem z udziałem na poziomie 42,6%. Co ciekawe, firmie udało się zwiększyć ten wynik w ciągu kwartału o aż 1 punkt procentowy. Tymczasem urządzenia z Androidem z 53,1% straciły udziały do 52,4%.

Również inne platformy nie mają lekko w USA. Microsoft spadł z 3,4% do 3,3% udziałów, a BlackBerry z 1,8% do 1,6% (niegdyś lider).

Przyglądając się strukturze sprzedaży z podziałem na producentów dojść można do wniosku, że na spadek Androida zapracował Samsung. Drugi największy producent telefonów w rankingu z 29,7% udziału na koniec 2014 roku spadł teraz do 28,3%. O 0,4 punktu procentowego, do 8,4% wzrosły natomiast udziały LG. Kolejne miejsca zajmują Motorola (5%) i HTC (3,8%).

Z jakich aplikacji w smartfonach Amerykanie korzystają najczęściej? Aż 69,5% użytkowników smartfonów korzysta z Facebooka, kolejny jest YouTube (55,9%), Google Play (51,5%), Google Search (50,6%) i wreszcie Facebook Messenger (49,8%).

Źródło tekstu: ComScore, wł

Komentarze
Zaloguj się
38. ~Ife
0

2015-05-12 23:05:31

lubie sobie poczytac te pelne żaru komenmtarze kiedy siedze w pracy;) Tak serio co do wymiany baterii to od razu przypominaja mi sie takie zwykle satare nokie lub inne telefony ktore kolekcjonowalam zeby z zepsutych x sztuk zlozyc cos w calosc;) ach i te poł torebki które mialam zapchane bateriami do telefonu ktory mialam ze soba zeby wymienic jak sie rozladuje bo akurat gniazdo do ladowania nie dzialalo a nie mialam innego gniazda na skladzie;)

Odpowiedz

37. ~Pix
0

2015-05-08 18:32:39

@36 - widocznie masz jakąś inną Xperię. Wszyscy moi znajomi mają z niewymienną baterią i ostatnio nawet jedna poszła do serwisu, bo nie dała się "twardo" zresetować z powodu tej niewymienności. Co do Froyo to ma bardzo mały udział w rynku a telefony wypuszczone z nim, dzisiaj mają już pewnie 4 lata. Nawet S2 nie miał już Froyo. Zresztą w przypadku Andka zawsze można pokombinować z Cyanem a w przypadku iOS nie.

Odpowiedz

36. Brend
0

2015-05-08 18:00:41

@35 - Na pewno piszesz o tej samej Xperii? :) Bateria jak najbardziej wymienna. Co do apek, jeśli wyłączy automatyczne uaktualnianie to ten problem odpada - nie instaluje niekompatybilnych i tyle. Same raczej nie przestaną działać. Po wtóre - jak w Andku. Spróbuj teraz odpalic jakąś aplikację na fonie z Froyo... ta sama sytuacja.

Odpowiedz

35. ~Pix
0

2015-05-08 17:53:16

@33 - nie używam iPhona, ale znajomy który nie wgrał nowszego iOS musiał pożegnać się z niemal wszystkimi wgranymi aplikacjami, które po prostu przestały mu działać, więc wynika z tego, że nowy iOS jest obowiązkowy. Co do Xperii, to może zacznę od tego, że to też telefon z niewymienną baterią jak iPhone, więc jak dla mnie to też zwykły elektrośmieć. Piszę to z przykrością, bowiem zawsze ceniłem produkty Sony i możliwe, że nawet kupiłbym Xperię, gdyby nie ta bateria.@34 dzięki :)

Odpowiedz

0

2015-05-08 17:44:17

32). No wreszcie jakiś człowiek, który po ludzku gada, czyli jak ja:-)PS. Jakby co, to ewentualnie win.7 sobie (kiedyś) zainstaluj.Heja.

Odpowiedz

33. Brend
0

2015-05-08 17:40:56

@32 - Na tej Xperii nie mam ani jednej aplikacji... jest od nowości używany tylko do dzwonienia a chodzi koszmarnie. Poza tym nie będę bawił się we wrzucanie innego softu na nie swoim telefonie. Poza tym, co się tak uparłeś na obowiązkowe updaty? Jakie obowiązkowe? Kto Ci każe? Pan z rewolwerem? Zlituj się, nie chcesz - nie upgradujesz. Są tak samo obowiązkowe jak w Andku.

Odpowiedz

32. ~Pix
0

2015-05-08 17:36:04

@31 - nie wiem jak Ty, ale ja sobie nie życzę żadnych obowiązkowych aktualizacji, a co dopiero zmiany systemu na nowszy. A im nowszy update, tym bardziej zwolni iPhona. Do dziś używam Win XP i nie wyobrażam sobie, aby ktoś mnie na siłę zmuszał do np. 8. Co do wolniejszego działania Xperii to zrób formata, a jak nie pomoże wgraj na nowo Andka.

Odpowiedz

31. Brend
0

2015-05-08 17:28:26

@30 - Skąd wiesz, że mam jakikolwiek telefon Appla? 4S ma prawie 5 lat i ludzie go dalej używają. Że ciut wolniej na iOS 8, trudno się dziwić, w momencie jego premiery 4S miał 4 lata. Pokaż mi telefon z Andkiem czy Windowsem, który dostaje update softu po 4 latach od premiery. Zresztą, aż poszukałem sobie jakichś informacji teraz na ten temat i jest fajny filmik gdzie jakiś gość pokazuje jak "dramatycznie" zwolnił telefon przy nowym systemie... szczerze? Chciałbym, żeby moja służbowa Xperia E działała tak, jak ten "dramatycznie" wolny 4S...

Odpowiedz

30. ~Pix
1

2015-05-08 17:19:10

@29 - iPhone 4, 4s - nie wiem po ilu latach, bo nie śledzę tak dokładnie tego guano, ale tablety wcześniej. Tak czy owak doczekasz się na pewno tego wyróżnienia.

Odpowiedz

29. Brend
0

2015-05-08 15:54:19

@28 - A podasz może jakiś przykład, kiedy po 2 latach Apple w ten sposób potraktowało jakiś swój telefon/tablet?

Odpowiedz

28. ~Pix
1

2015-05-08 15:30:52

@26 - jak smartfon ma dobre bebechy, to nie widzę potrzeby, aby go wymieniać już po 2 latach. Dociągnie do 3, albo i więcej. Inaczej jest w przypadku iPhona, gdzie Apple po jakimś czasie wypuści nowego (obowiązkowego) iOS, który zamuli telefon do tego stopnia, że wymiana będzie nieunikniona, czy się to komuś podoba, czy nie.

Odpowiedz

27. Brend
-1

2015-05-08 14:15:59

@26 - Ciii, nie psuj dzieciom zabawy :).

Odpowiedz

26. mars28
1

2015-05-08 14:12:08

No bez przesady z tą baterią. Coraz więcej nowych smartfonów z androidem ma niewymienialną baterię. Kupiłem Xiaomi Mi3 i jakoś nie widzę w tym problemu. Przecież i tak wcześniej wymieni się smartfona niż baterię.

Odpowiedz

25. ~Siemano
3

2015-05-08 14:06:46

Biedny Microsoft i jego WP, kiedyś z Windows Mobile w USA mieli gdzieś tak z 40%. Teraz to kompletna porażka i to u siebie. Pozostają miejsca gdzie ludzie nabierają się na sentyment do Nokii (UE) i tanie telefony dla biedniejszych regionów. Szkoda, że nie ma jeszcze jakiegoś gracza np. MeeGo.

Odpowiedz

24. ~Spajro
-1

2015-05-08 13:56:45

@23 Moczę w wodzie bo podobno baterie z androidowych telefonów mają magiczne własciwosci i zamieniaja wode w wino.

Odpowiedz