DAJ CYNK

Ambitne plany ZTE

06.07.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4

Ważne 0

1

Lixin Cheng, prezes ZTE Mobile Devices w wywiadzie dla CNBC powiedział, że ZTE w krótkim czasie będzie konkurować na równi z Apple i Samsungiem pod względem liczby sprzedanych smartfonów.Lixin Cheng, prezes ZTE Mobile Devices w wywiadzie dla CNBC powiedział, że ZTE w krótkim czasie będzie konkurować na równi z Apple i Samsungiem pod względem liczby sprzedanych smartfonów.

W 2016 roku ZTE był szóstym producentem smartfonów na świecie. Nie wiadomo niestety ile dokładnie egzemplarzy zostało sprzedanych. W całym 2016 roku firma sprzedała 100 mln urządzeń, ale w tej liczbie są też wliczone modemy i proste telefony. Smartfonów musiało być na pewno mniej niż 77,3 mln, bo taki wynik osiągnął piąty producent na liście w 2016 roku - Oppo. Dla ZTE ta pozycja jest niewystarczająca i firma zapowiada włączenie się do walki z liderami rynku - Apple i Samsungiem. Kiedy to nastąpi? Wg słów prezesa firmy w krótkim czasie.

Pomoc w zyskaniu większej liczby klientów ma nadchodząca zmiana technologii z 4G na 5G, w którą ZTE bardzo mocno inwestuje. Smartfony LTE, dzięki posiadanej technologii, będą odpowiednio przystosowane do jej obsługi. Zanim jednak to nastąpi minie zapewne ok 4-5 lat, jeśli za datę wdrożenia sieci 5G przyjmiemy 2020 roku. W takiej perspektywie plany ZTE wydają się realne. W grę wchodzi w końcu zwiększenie sprzedaży smartfonów przynajmniej pięciokrotnie, co na pewno nie nastąpi w ciągu roku. Samsung, lider rynku, sprzedał w ubiegłym roku ponad 314 mln smartfonów.

Źródło tekstu: ZTE; wł

Tagi: zte
Komentarze
Zaloguj się