DAJ CYNK

Amazon będzie sprzedawać inteligentne zamki do drzwi

26.10.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3752

Ważne 3

6

8 listopada w 37 stanach USA wystartuje sprzedaż inteligentnego zamka Amazon Key, który ułatwi między innymi dostarczanie paczek podczas nieobecności adresata w domu.



8 listopada w 37 stanach USA wystartuje sprzedaż inteligentnego zamka Amazon Key, który ułatwi między innymi dostarczanie paczek podczas nieobecności adresata w domu.

Prawdopodobnie wiele osób spotkało się z problemem, w którym kurier chciał nam dostarczyć jakąś przesyłkę, a nas akurat nie było w domu. Amazon wymyślił na to sposób, proponując zestaw Amazon Key, złożony z inteligentnego zamka i kamery. Dzięki nim właściciel mieszkania lub domu będzie mógł zdalnie otworzyć drzwi, aby dostarczyciel przesyłki mógł ją zostawić w środku, a nie pod drzwiami. Będzie też możliwość tworzenia tymczasowych kodów do zamka, które możemy przekazać znajomym lub specjaliście, któremu zlecimy wykonanie jakiejś czynności w naszym domu, na przykład naprawę cieknącego kranu.

Członkowie klubu zakupowego Amazon Prime mogą zapłacić 250 dolarów za kamerę kontrolowaną przez chmurę oraz system rozpoznawania dostawcy. Ten będzie pouczony, że ma zadzwonić lub zastukać do drzwi po przybyciu do czyjegoś domu, a gdy nikt nie otworzy, wcisnąć przycisk "odblokuj" w aplikacji mobilnej. Amazon sprawdzi wtedy w systemie, czy ten dostawca powinien się znaleźć pod tym konkretnym adresem. Jeśli tak, drzwi zostaną otwarte. Właściciel domu będzie mógł obejrzeć dostawę zdalnie.



Na podobny pomysł wpadł konkurent Amazonu, firma Wal-Mart, która poinformowała o prowadzonych testach dostarczania artykułów spożywczych prosto do lodówki, we współpracy z zajmującą się inteligentnymi zabezpieczeniami firmą August Home.

Źródło tekstu: Reuters, wł

Komentarze
Zaloguj się
16. wlo
0

2017-10-29 13:45:05

14 - zadziwiające... Znacznie więcej razy korzystałem z paczkomatów, ale ZAWSZE był to wybrany przeze mnie paczkomat. A 3 czy 4 nawet są u mnie w mieście.

Odpowiedz

15. ~Master Chief
0

2017-10-29 11:41:53

Ja nigdy nie miałem problemów z paczkomatów, a jak nie zdążymy odebrać paczki to nie jest ona przecież stracona tylko trafia na tydzień do lokalnego inpostu.

Odpowiedz

14. ~
0

2017-10-27 09:18:09

w paczkomacie nie jest najgorsze to, że skrócili do 2 dni [bo jak wkładają wieczorem w piątek to trzy dni przydawały się do tego, aby odebrać to w poniedziałek rano pod pracą :-) ], ale to, że nie wkładają do tego paczkomatu co wybrałem tylko jak popadnie - zamawiałem na razie 8 razy i 7 razy mi wkładali do trzech innych paczkomatów i zapitalaj autem i płać za parkometr!

Odpowiedz

13. Gh0st
0

2017-10-27 04:06:12

Chyba im coś na głowę padło.

Odpowiedz

12. ~
2

2017-10-26 20:44:14

nie wspomne, że swoje paczuchy z paczkomatu z mlekiem i pieczywkiem będzie tachaćdo domu na wózku. pomysl baranie.

Odpowiedz

11. ~
3

2017-10-26 20:42:59

zostań moim znajomym, będziesz zapitalać 45km do paczkomatu :)Amazon, to amazon inna jakoś sprzedaży, teraz nawet dla starszych osób są specjalne dowozy do domu z wniesieniem. Cos jak w naszych marketach. Dodatkowo samochód amazona takiego staruszka który jest klientem może zawieżć np do przychodni :D a u nas? paczkomaty, starzec o lasce musi zapitalac xx kilometrów i zanim sie dotoczy to paczka wróci o ile tam dotarła.

Odpowiedz

10. TomecekGD
0

2017-10-26 19:29:19

@9 I 48 godzin wystarczy na odbiór. Poza tym paczkę z paczkomatu może odebrać znajomy, czy rodzina. Wystarczy przesłać im kod.

Odpowiedz

9. ~
1

2017-10-26 17:54:45

Zwolennicy paczkomatów - zapomnieliście, że paczka leży w paczkomacie tylko 48h, po czym adieu..

Odpowiedz

8. ~
0

2017-10-26 17:53:27

wypad z mojej lodówki!!!

Odpowiedz

7. ~pabloki
-1

2017-10-26 16:35:05

apropos wspominki o walmart -prosto do lodówki . no kompletnie pojechali z pomysłem. jeszce większe dno.

Odpowiedz

0

2017-10-26 16:34:40

U nas już dawno jest coś podobnego. Paczkomaty. Taniej i bezpieczne, bo kurier przy okazji nie zlustruje mieszkania

Odpowiedz

5. ~pabloki
0

2017-10-26 16:30:02

dzięki temu firma będzie mogła na bieząco śledzić co sie dzieje w domu, kiedy domownicy wchodza i wychodzą . powinni jeszce oferować kamerę za pińcet dolców do sypialni i zaoferować usługę love w której bedzie dostępny stream z sypialni podczas igraszek dostępny dla klientów z całego świata którzy kupią usługe love .kurier rozejrzy sie po stanie mieszkania i przekaże dane złodziejom. ale włamu pewnie nie nagrają te kamerki bo aktywują sie dopiero gdy kurier autoryzuje wejście .pomysł usługi to kompletne dno .

Odpowiedz

4. ~mkkot
-2

2017-10-26 16:13:47

Może skoro jesteśmy tacy nowocześni, to skróćmy czas pracy, aby móc normalnie odebrać tę paczkę...

Odpowiedz

3. ~.we
2

2017-10-26 16:07:35

Ja tam wolę paczkomaty ;)

Odpowiedz