DAJ CYNK

Alcatel OneTouch Idol 3 wkracza do Polski

19.05.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 18

Ważne 3

0

Alcatel OneTouch Idol 3 został zaprezentowany w marcu na targach MWC. Będzie dostępny w dwóch wariantach, z różnymi przekątnymi ekranu.

Alcatel OneTouch Idol 3 został zaprezentowany w marcu na targach MWC. Będzie dostępny w dwóch wariantach, z różnymi przekątnymi ekranu.

Alcatel Idol 3 może zostań bez problemu używany po obróceniu go o 180 stopni. Dzięki autorotacji ekranu i symetrycznej obudowie bardzo łatwo można nie zauważyć, że smartfon trzymany jest do góry nogami. Urządzenie będzie dostępne w dwóch wersjach - z ekranem o przekątnej 4,7 cala o rozdzielczości 720p oraz 5,5 cala i rozdzielczości 1080p.Większy Idol 3 oferuje ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 615 taktowany zegarem 1,5 Ghz, 2 GB pamięci RAM i grafikę Adreno 405. Główny aparat wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 13 Mpix, natomiast przedni, z szerokokątnym obiektywem, ma rozdzielczość 8 Mpix. Nie zabrakło miejsca dla łączności LTE., a z kolei akumulator ma pojemności 2910 mAh.

Mniejsza wersja Idola 3 jest napędzana czterordzeniowym Snapdragonem 410 w parze z 1 GB pamięci RAM i grafiką Adreno 306. Do tego oferuje aparat o rozdzielczości 13 Mpix z możliwością nagrywania filmów w rozdzielczości 1080p oraz przedni o rozdzielczości 5 Mpix z szerokokątnym obiektywem. Łączność z Internetem zapewni LTE kategorii 4. Smartfon zasila akumulator o pojemności 2000 mAh.

Oba smartfony pracują pod kontrolą Androida 5.0 i oferują system audio JBL z technologią Clari-Fi i głośnikami stereo. Jak przekonuje Alcatel, ma on zapewnić wysoką jakość odtwarzanego dźwięku. Dodatkowo Idol 3 został wyposażony w aplikację OneTouch Mix, która pozwoli na miksowanie ulubionych piosenek.

Oba modele wchodzą od jutra do oferty T-Mobile i będą w niej promowane przez cały czerwiec. Na wolnym rynku za mniejszą wersję Idola 3 trzeba będzie zapłacić 999 zł, a za większą 1299 zł.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się