DAJ CYNK

Akumulator aluminiowo-jonowy, który naładujesz w minutę

07.04.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6170

Ważne 6

2

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda opracowali akumulator aluminiowo-jonowy. Jego zaletą jest błyskawiczne ładowanie.

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda opracowali akumulator aluminiowo-jonowy. Jego zaletą jest błyskawiczne ładowanie.

Pełne naładowanie w ciągu 60 sekund, to nie jedyna zaleta aluminiowo-jonowego akumulatora. Jest on bowiem niepalny (nawet w momencie przedziurawienia go), zmiennokształtny, co daje jeszcze większe nadzieje na elastyczne smartfony oraz wytrzymuje około 7500 cykli ładowania.

Wadą i zarazem tym, co obecnie wyklucza masową produkcję ogniwa, jest generowanie niskiego napięcia, wynoszącego 2 V, czyli minimalnie więcej niż w przypadku standardowej baterii AA lub AAA. Starsi użytkownicy telefonów zapewne pamiętają, że do zasilenia kultowego Alcatela OT Club potrzebne były cztery takie baterie. Jak wiadomo, dzisiejsze, bogato wyposażone smartfony maja zdecydowanie większe zapotrzebowanie na energię elektryczną.



Źródło tekstu: Stanford University; wł

Komentarze
Zaloguj się
35. mikkel
0

2015-04-08 11:24:06

Chyba nie tylko ten model miał taką opcję.

Odpowiedz

34. mikkel
0

2015-04-08 11:23:43

Pamiętam jak kumpel kupował baterie do alcatela...

Odpowiedz

33. Spajro
0

2015-04-08 10:27:06

@31 Może i teraz nie, ale dla osób które w jakiś sposób są zainteresowane takimi pierdółkami, sobie będą to monitorować ;)Portal sam się nie zapcha tylko "sensownymi" newsami :)

Odpowiedz

32. ~
0

2015-04-08 08:11:24

Kultowy OT Club? Ja pierwsze słyszę...

Odpowiedz

31. PiotrM
1

2015-04-08 00:58:16

@30 ja nic nie mam przeciwko wynalazkom i bardzo bym się cieszył gdyby to się udało, ale ten konkretny news jest bezwartościowy.

Odpowiedz

30. Spajro
-1

2015-04-08 00:24:01

Wszyscy co tak gadają, że bez sensu news itd, ale na wupe też się pojawiło ;)Anyway, to się może okazać do czegoś kiedyś przydatne, albo i nie. Wiele "wynalazków" było co się okazywały rozwiązaniami genialnymi, a inne nie.

Odpowiedz

29. ~słoneczny
0

2015-04-07 19:33:16

27. my w majestacie swoim zawsze piszemy w liczbie mnogiej. I nie rozmawiam z tobą a cię upominać muszę

Odpowiedz

28. ~AAA
0

2015-04-07 18:55:27

Superkondensator też szybko się ładuje... poziom artykułu to piwnica...

Odpowiedz

27. goral2099
0

2015-04-07 18:37:42

25: Doktor "za krótka doba" i pan niewyspany, jak już. :)16, 26: Skoro piszesz o sobie w liczbie mnogiej, to nie mamy raczej o czym gadać...

Odpowiedz

26. ~słoneczny
0

2015-04-07 18:03:55

at23. tak, ale to chodzi o uśmiech radosny a nie taki gdy bredzisz jak czub tu.takich uśmiechów nie chcemy tu

Odpowiedz

25. martin76
0

2015-04-07 17:57:27

@23 i @24 Doktor Jekyll i pan Hyde ?? ;)

Odpowiedz

24. goral2099
0

2015-04-07 17:43:08

@22 oczywiście... :P

Odpowiedz

23. goral2099
0

2015-04-07 17:42:35

20: O widzę, że ktoś tu ma swoją małą chwilę szczęścia. Cieszę się, że mogłem się przyczynić do pojawienia się uśmiechu. :)

Odpowiedz

22. ~słoneczny
0

2015-04-07 17:33:10

at.20. chwilowe. I częścioweto było w kwietniu. poza głupotą dochodzi jeszcze brak pamięci i kitowanie

Odpowiedz

1

2015-04-07 17:21:13

odnosząc się do poprawności artykułu, Pan orson_dzi nie zawodzi. Kolejny raz udowadnia, że nie czyta swoich artykułów przed ich publikacją, żałosne.A jeżeli chodzi o ładowanie to należy pamiętać też o żywotności baterii, owszem szybkość ładowania jest istotna. Producenci coraz częściej uniemożliwiają wymianę baterii w swoich telefonach.

Odpowiedz