DAJ CYNK

[Aktualizacja] Z iOS 9 nie wyślesz MMS-a w Plusie

18.09.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 24340

Ważne 15

7

Sieć Plus postanowiła zafundować posiadaczom iPhone'ów powrót do pierwszej generacji smartfonu. W Plusie z iOS 9 nie można wysyłać MMS-ów.

Sieć Plus postanowiła zafundować posiadaczom iPhone'ów powrót do pierwszej generacji smartfonu. W Plusie z iOS 9 nie można wysyłać MMS-ów.

Jak informuje portal niebezpiecznik.pl, powołując się na korespondencję wewnętrzną operatora, urządzenia po aktualizacji do systemu iOS 9 nie mają możliwości wysyłania i odbierania MMS-ów. Dzięki temu nieoficjalnie wiemy, że sieć nie zaleca aktualizacji iPhone'ów do iOS 9. Problem wynika z braku certyfikacji sieci Plusa przez Apple. Wymogi firmy z Cupertino spełniają pozostałe polskie sieci (Orange, T-Mobile, Play).

Plusowi i Apple wyraźnie jest nie po drodze, ponieważ nie jest to pierwsza tego typu sytuacja. Przypomnijmy, że po aktualizacji systemu do iOS 6 i 7 iPhone'y zaczęły mieć problemy z łącznością LTE w sieci Plus.

Aktualizacja 21.09.2015 13:35

Biuro prasowe odpowiedziało na nasze pytanie w sprawie problemów:
O problemach związanych z telefonami iPhone i ich prawidłową praca po aktualizacji systemu do wersji iOS 9 wiemy od piątku rano. W żadnym wypadku nie są one związane ze zmianą ustawień APN na serwerach Plusa, bo taka zmiana nie miała miejsca, a być może wynikają z polityki firmy Apple, na którą jako operator nie mamy wpływu. Obecnie pracujemy nad jak najszybszym ich rozwiązaniem - poinformował Arkadiusz Majewski z biura prasowego Polkomtela.

Źródło tekstu: niebezpiecznik; wł

Tagi: apple iOS 9 plus
Komentarze
Zaloguj się
133. ~
0

2015-10-21 22:12:09

plus gsm - aktualizacja ios do 9.1, wpisac ustawienia tj byly, wylaczyc i wlaczyc tel i mms juz dzialaja

Odpowiedz

132. ~Edi
0

2015-10-19 16:42:13

Do tej pory nie działa, Plus leci sobie kulki

Odpowiedz

131. ~izi
0

2015-10-09 18:56:21

iphone i plus jednocześnie - rezygnuję z nich

Odpowiedz

130. ~#129
0

2015-10-08 16:30:43

Nie kmiocie, to ja nie moge wysłać MMSa tej starszej osobie

Odpowiedz

129. ~Technik
0

2015-09-30 23:05:05

#125. Czyli starsza osoba, może emeryt, która nie jest geekem i nie ma pakietu danych kupuje iPhone/''a i aktualizuje go do wersji IOS 9.x, albo kupuje szósta generacje t nic nie musi aktualizować. A tu bach przy tak przemyślanym doborze smartfonu do posiadanych zasobów i planu taryfowego MMS przestają działać. Prawdziwe nieścięście.

Odpowiedz

128. ~aj
0

2015-09-29 19:20:22

mam iphone 4s od tygodnia, kupiłem bo w media expert i mam os wersji 8 jak rozumiem lepiej narazie wstrzymać się z akualizacją, dodam tylko że jestem w sieci play

Odpowiedz

127. ~Iphone 6 uzytkownik
0

2015-09-25 07:48:17

nie instalujcie tego knota IO 9 . przynajmniej nie na razie. wszystko działa wolniej - galeria przycina się niemal 5 razy częściej niż na wersji 8. ciekawostka po instalacji FIXA 9.0.1 dodatkowo tak się zawiesił że nie byłem w stanie nawet odebrać połączenia. tak jakby przestał działać dotyk na ekranie. ciekawe dlaczego wypuścili tak niedopracowany soft? Zaczęli chyba myśleć że wszystko im wolno ;/

Odpowiedz

126. Niezgodna7
0

2015-09-23 22:47:38

124, 125). Ale ta liczba zwiększa się z roku na rok:-)i bardzo dobrze, niech nam żyje mms, mms!PS. Sms-y też mają się dobrze, jestem za!

Odpowiedz

125. LuiN
0

2015-09-23 22:43:15

Co by złego o MMS-ach nie powiedzieć, to w przypadku osób starszych jest to chyba najskuteczniejsza forma przesłania do nich zdjęcia. Nie każdy jest geekiem, nie każdy przeszedł na WhatsAppa czy inne wymyślne komunikatory. No i nie każdy musi mieć pakiet danych w abonamencie.

Odpowiedz

124. ~Ja -
0

2015-09-23 22:37:14

123) to dużo? Nie znam statystyk, więc nei wiem ile kart sim jest czynnie użytkowanych ale 500000 mmsów na xmilionów kart i to nie w dzień a w 365dni to nie jest dużo. To na tyle mało, że ja uznałbym to za nieznaczną mniejszość. Co nie oznacza, że jestm przeciwnikiem mms bo nie jestem.

Odpowiedz

123. ~Ja±
0

2015-09-22 17:38:33

Polacy w 2014r ponad pół miliona mms wysłali, więc nie gadać, że niewiele korzysta z mms:-)

Odpowiedz

122. kowcio
0

2015-09-21 23:45:31

Takimi akcjami właśnie Plus jako firma dużo traci wizerunkowo, nawet jak ktoś nie korzysta z mmsow.

Odpowiedz

121. ~Dupelek
0

2015-09-21 16:34:33

119. Tak jak potwierdzasz. Chodzi mu o to z jaka predkoscia czyta. komputerswiat.pl. Jak wiadomo te predkosci sa rozne w telefonach zalezne od lokalizacji. Ja uzywam 5 przegladarek i niektore nie czytaja speedtestu z pewnych powodow, chociaz tresci stron TAK. Zadeklarowane i oplacane u Operatorow predkosci nieraz sa duzo nizsze niz sie placi. Pisze to o swoim telefonie. a nie laptopie z wi-fi. Telefon pracuje jako Mobile na terenie w roznych czesciach kraju

Odpowiedz

120. wlo
0

2015-09-21 15:40:08

119 - ja testuję prędkość pobierając 2-gigowy plik z aktualizacją mojego systemu... Idzie nominalnie 10 Mpbs - za tyle Tepsie zapłaciłem za Neostradę ;-)

Odpowiedz