DAJ CYNK

[Aktualizacja] Xiaomi Mi A1 oficjalnie zaprezentowany

05.09.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6396

Ważne 6

2

Chiński producent zaprezentował swój pierwszy smartfon z czystym Androidem w ramach programu Android One.



Chiński producent zaprezentował w Indiach swój pierwszy smartfon z czystym Androidem w ramach programu Android One.

Xiaomi Mi A1 został wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz FullHD przykryty szkłem 2.5D Corning Gorilla Glass, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdraon 625, 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB przestrzeni na dane. Umieszczony z tyłu główny aparat fotograficzny jest podwójny i ma matryce 12 Mpix oraz dwa różne obiektywy - szerokokątny i "teleobiektyw", co daje efekt zoomu optycznego 2x. Z przodu znalazł się aparat 5 Mpix. Pracujący pod kontrolą czystego Androida (z kilkoma dodatkowymi aplikacjami od Xiaomi) telefon jest zasilany akumulatorem o pojemności 3080 mAh.

Mi A1 będzie dostępny od 12 września w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, złotej i w kolorze różanego złota. Xiaomi poinformował także, że jeszcze w tym roku nowy smartfon otrzyma Androida Oreo oraz będzie jednym z pierwszych urządzeń, które dostanie w przyszłości Androida P.



Xiaomi Mi A1 został wyceniony na 14999 rupii (około 835 zł) i trafi także do Polski.

Aktualizacja

A tak wygląda pierwszy film promujący nadchodzący smartfon:



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Xiaomi, wł

Komentarze
Zaloguj się
25. ~Mario
0

2017-11-11 08:52:06

Świetny smartfon. Przy normalnym użytkowaniu (trochę muzy, trochę netu na wiadomości, poczta + dzwonienie) jedno naładowanie wystarcza mi na 3 dni. Skusiła mnie cena i AndroidONE - nie żałuję.

Odpowiedz

24. ~Kamil
0

2017-09-26 11:36:40

Pojawił się w Polskich sklepach obsługuje LTE B20/800 MHz

Odpowiedz

23. ~Sebek
0

2017-09-05 19:50:01

@21 no i dobrze, o jednego podszywacza mniej

Odpowiedz

22. ~
0

2017-09-05 19:21:13

najważniejsze pytanie będzie dostępny w polskich sieciach telekomunikacyjnych?

Odpowiedz

21. ~Iphoneski
0

2017-09-05 18:59:41

Super sprzęt, najpewniej kupię.Niestety ale ze względu na rozpoczęty rok szkolny będę tutej rzadziej zaglądał.

Odpowiedz

20. ~
-1

2017-09-05 18:37:46

@18 a idz ty juz spac

Odpowiedz

19. TomecekGD
0

2017-09-05 18:10:25

Tak jak się spodziewałem. Brak NFC, czyli nici z Android Pay. A miał to być mój nowy telefon :/

Odpowiedz

18. ~Piotr
0

2017-09-05 17:31:01

@16 Przecież wielkość urządzeń już dawno nie rosną. 5,5 cala to od dawna standard. Czasami ktoś zrobi 5,7. Większe ekrany są tylko jak ktoś ma technologię, żeby produkować bez ramek.

Odpowiedz

17. ~MK
0

2017-09-05 17:29:17

@15 bez przesady, X20 rzeczywiście jest wydajniejszym procesorem i bliżej mu w bezpośrednim starciu do SD 653, ale to wciąż ten sam pułap mid-endów... poza tym SD 625 miał być w założeniach jak najbardziej energooszczędny i to mu się udaje

Odpowiedz

16. ~Big
0

2017-09-05 17:09:30

Wygląda fajnie, graty też niezłe. Nie do konca jednak rozumiem tendencje w nowych modelach do ciągłego powiększania wielkości ekranu/urządzenia . Gdzie takie coś potem schować, bo kieszeń za mała ...

Odpowiedz

15. ~Tgyv0r
0

2017-09-05 17:02:51

@10Ubytek wydajności? X20 jeżeli chodzi o wydajność wciąga Snapa 625 nosem...

Odpowiedz

14. ~Kolejnywpis
1

2017-09-05 15:27:12

@13, a wygląda na oficjalny :-). Nawet jak nie to i tak nie ma najmniejszego znaczenia, gwarancja jest jedna. A B20 czyni różnicę :-)

Odpowiedz

13. ~Piotrex
-2

2017-09-05 15:15:45

@ 12 Taki on oficjalny jak Tusk zbawicielem.

Odpowiedz

12. ~Kolejnywpis
1

2017-09-05 14:49:44

A więc ma B20 i oficjalny sklep Xiaomi na Ali sprzedaje go od 259$, czyli ok. 930 zł. Z gwarnacją Alianz w Polsce :-)

Odpowiedz

11. metrofan
0

2017-09-05 14:44:06

Taki kapke lepszy poprawny średniaczek więc wszystko zależy od ceny.

Odpowiedz