DAJ CYNK

[Aktualizacja] Sony - cicha premiera Xperii XZ2 Premium

16.04.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7349

Ważne 8

2

Ekran 4K i podwójny aparat - to nowe funkcje, które otrzymała Xperia XZ2 w wariancie Premium.



Ekran 4K i podwójny aparat - to nowe funkcje, które otrzymała Xperia XZ2 w wariancie Premium.

Sony postanowił poprawić specyfikację swojego flagowego smarfonu. Pierwszą ze zmian jest zastosowanie ekranu HDR o rozdzielczości 4K. Przekątną pozostała bez zmian i jest to 5,8 cala. Drugą zmianą jest zastosowanie podwójnego aparatu o rozdzielczości 19 Mpix (obiektyw rejestrujący obraz kolorowy) oraz 12 Mpix (rejestrujący obraz czarno-biały). Sony chwali się bardzo wysoką czułością ISO aparatu, które dla zdjęć ma wynosić aż 51200 i 12800 dla filmów. Te z kolei mogą być nagrywane w rozdzielczości 4K. Nie zabrakło też nagrywania w zwolnionym tempie w rozdzielczości FullHD przy 960 klatkach na sekundę. Do tego mamy przedni aparat o rozdzielczości 13 Mpix.



Resztę specyfikacji dopełnia układ Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci wbudowanej, Android 8.0 oraz powiększony akumulator o pojemności 3540 mAh. Wzrosła również masa smartfonu i wynosi ona aż 236 gramów.

Xperia XZ2 Premium trafi na rynek latem, jej cena pozostaje nieznana.

[Aktualizacja]

Firma Sony przygotowała film promujący funkcje fotograficzne nowego smartfonu premium.



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Sony; wł

Komentarze
Zaloguj się
17. ~ROBO
0

2018-04-21 10:33:47

Nic nie chcemy , używam telefonów SOny od modelu k700i do najnowszego xz2 , tylko opisuje problem że nowy telefon i nie jedna sztuka Flagowiec , ma defekt w postaci charczącego głośnika c905 też miałem , i chodził super , aż zaczęła odpadać farba i aparat wysuwał się już sam :)

Odpowiedz

16. ~Smok225
0

2018-04-17 12:51:51

Co wy chcecie od Sonego jako pierwszy zastosował nowe technologie jak slow motion , czy wodoszczelność telefonu , ja jeszcze pamiętam jak miałem Sony Ericsson c 905 i koledzy zazdrościli telefonu , który miał wi fi w sobie :) , żadna inna marka telefonu nie idzie do przodu tak z technologią jak Sony wszystkie inne marki jak zauważycie odgapiają się od Sonego.

Odpowiedz

15. ~ROBO
0

2018-04-17 11:19:47

no mam nadzieje że nie, znowu jade wymienić, przyznaje że obsługa jest ok zgadzają się na kolejna wymianę nie robią problemów no tylko nie moge korzystać z niego

Odpowiedz

14. wlo
0

2018-04-17 11:08:24

13 - a może to nie była sprzedaż przedpremierowa a wyprzedaż serii prototypowej?

Odpowiedz

13. ~ROBO
0

2018-04-17 09:50:43

SiemaKupiłem przed premierą dostałem 12.04.2018 odpakowuje i wszystko ok. Telefonik ładnie się prezentuje , włączyłem podłączyłem do wifi , przyszły 2 aktualizacje sprawdzam dzwonki a tu przerażliwy pisk głośnik charczy ZAMUROWAŁO MNIE TELEFON Z PS4 ZA 3599 MASAKRA RESETOWANIE , NOWY SOFT PROGRAMEM PC COMPANION , nic dzwonie do sprzedawcy i ku mojemu zdziwieniu nie ma problemu moge podjechać wymienią . No nie powiem miłe zaskoczenie wczoraj pojechałem dostałem nowy sprzedawca bardzo miły no wszystko załatwione tak jak powinno być. Sprawdzam telfon w domu i KUR..... to samo znowu głośnik charczy SPRZĘT ZA TYLE KASY !!! a najlepsze jest to że pocharczy i przez godzine jest ok i znowu charczy ....... 30 lat korzystam ze sprzętu SONY dlatego powiedzmy że denrwuje się ale w mały stopniu według mnie wadliwa partia

Odpowiedz

12. ~
0

2018-04-17 08:39:29

Nie wiem, co chcecie od designu. Wygląda bardziej elegancko (zwłaszcza z tyłu) niż Galaxy S9

Odpowiedz

11. gilbert3
0

2018-04-16 21:38:30

Może wychodzę na hejtera, bo wylałem na XZ2 już wiadro pomyj, ale drugi raz na ekran 4K nie dam się nabrać Sony.

Odpowiedz

10. ~
-1

2018-04-16 20:39:34

Od sony jak zwykle - brzydactwo do kwadratu, a tym razem dodatkowo cegła.

Odpowiedz

9. Zakrza
0

2018-04-16 18:29:00

Nie mogli takiej specyfikacji dać od razu?

Odpowiedz

8. ~Ned
2

2018-04-16 16:02:48

Ta nienawiść do Nokii, jest taka "urokliwa" :) Wszyscy uważają, że... to dalej komórki na WP albo jakieś *** :) Przypomnieć chcę, Ci co chwalą sobie Xiaomi oraz Huawei/''a, również owe marki nie były zbytnio przekonujące i zabieganie o klientów trwało sporo czasu. Teraz widać tego efekty. Wyżej wymienione marki są chętnie kupowane!Prym aktualnie na świecie ma: Samsung, Apple oraz Huawei.@7 Zgodzę się. Mi wcięcie w ogóle nie podoba się, a metoda "zaciemnij górny pasek ekranu" jest pójściem na skróty. Co Apple wyda, to inni kopiują. Nie wiem, czy ludzie zdają sobie sprawę, ale wcięcie w IPhonie było wymuszone - nie potrafili ulokować sensorów wykrywania twarzy oraz przednią kamerkę tak, aby tego uniknąć. :)

Odpowiedz

7. ~
2

2018-04-16 12:19:45

A mi sie podoba, przynajmniej wyglada inaczej niz 99% innych telefonow jak Ksiajomi czy Huawei, nasladujace na przemian Samsunga albo iPhone. Teraz mam X Compacta i za kilka miesiecy kupie nowego X Compacta. W Sony mam przynajmniej wszystkie aktualizacje co miesiac.

Odpowiedz

6. ~ahhh
-3

2018-04-16 11:33:19

Zbliża się upadek działu komórkowego tej firmy. Tak jak Sony wycofał się z produkcji laptopów tak już niedługo stanie się to z komórkami. Przecież oni w ogóle nie mają ciekawych pomysłów, te telefony to jakaś parodia.

Odpowiedz

5. ~Misiek
0

2018-04-16 11:28:01

Czy Wy też przeczytaliście nazwę jako ZX Spectrum ;) ?

Odpowiedz

-2

2018-04-16 11:26:45

Kwestia gustu ale brzydal niesamowity. Plecki wyglądają śmiesznie, a cały telefony wygląda jak Nokia. Jestem na nie.

Odpowiedz

3. kokos-
0

2018-04-16 10:15:06

Do 2.Bo to taki sleeper ;) z zewnatrz nie widac ale wenatrz gorna półka. :)

Odpowiedz