DAJ CYNK

[Aktualizacja] Plus wystartuje z własnymi smartfonami - Plus Kazam

05.11.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 32634

Ważne 16

8

Polkomtel wprowadzi do oferty swój własny, tani smartfon z Androidem pod nazwą Plus Kazam - wynika z informacji TELEPOLIS.PL. Co ciekawe, urządzenie będzie najprawdopodobniej obsługiwało dwie karty SIM.

Polkomtel wprowadzi do oferty swój własny, tani smartfon z Androidem pod nazwą Plus Kazam - wynika z informacji TELEPOLIS.PL. Co ciekawe, urządzenie będzie najprawdopodobniej obsługiwało dwie karty SIM.

Plus Kazam 5.5 będzie miał 5,5-calowy ekran o rozdzielczości FWVGA (480 x 854 pikseli) i będzie miał wymiary 154 x 82 x 10 mm. Sercem będzie dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, wspomagany przez 512 MB RAM i 4 GB pamięci. Do tego wyposażony będzie w kamerę 5 Mpix, przednią VGA (640 x 480 pikseli), GPS, WiFi, Bluetooth oraz czujniki położenia, przyspieszenia i zbliżeniowy.

Plus Kazam 5.5 będzie obsługiwał sieci GSM (850/900/1800/1900 MHz) oraz HSPA+ (850/900/1900/2100 MHz do 21 Mb/s). Całość zasilać będzie bateria 2500 mAh i Android 4.2.2 bez żadnych nakładek. Smarton ma być dostępny w wersji białej i czarnej.

[Aktualizacja 22:16] Podczas konferencji 6. listopada zostanie zaprezentowany najprawdopodobniej także kolejny smartfon - Plus Kazam 4.0. Jego wymiary to 125 x 63,7 x 12,5 mm. Od modelu 5.5 różni się procesorem (1 GHz) i rozdzielczością wyświetlacza (480 x 800 pikseli).

Oba modele dostępne są już od prawie 2 tygodni w cennikach promocji, jednak nie były do tej pory sprzedawane. Mniejszy w każdej taryfie jest za złotówkę, cena większego zaczyna się od 399 zł w najtańszej taryfie, a za 1 zł dostępny jest przy zobowiązaniu około 70 zł miesięcznie.

Polkomtelowi telefony dostarcza firma Kazam, a Plus je będzie tylko brandował. Kazam to firma założona przez dwóch brytyjskich ex-menedżerów HTC.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
144. ~kazan
0

2014-03-24 21:09:26

Dajcie linka z akutalizacja androida do kazam 4, nie ogarniam systemu w ogole a aparat mi nie dziala mysle ze to by pomoglo

Odpowiedz

143. ~cegha
0

2013-12-27 09:44:14

plusak LTE mozna sobie Zalatwic jak telefon zamawiasz w salonie plusa

Odpowiedz

142. ~Roman
0

2013-12-09 08:51:42

Kazam 4 nie ma simlocka. Włóż dwie karty nie-Plusowe i sprawdź....

Odpowiedz

141. ~Klient MIX20
0

2013-12-02 19:05:18

Mam KAZAM 4 od dziś. Oczekuję Dual-SIM i tu jest ok. Przy czym UWAGA! telefon ma częściową blokadę SIM-Lock. SIM1 współdziała jedynie z kartą PLUS-a. Jest to o tyle ważne, że w ogłoszeniach jakie się pojawiają znajduję informację o braku blokady. Nie jest to w pełni prawdą. Sam telefon za 99,- przy 24 doładowaniach po 20zł wydaje się być bardzo, bardzo atrakcyjny. W segmencie low-endów oczywiście. Wykonanie dobre, nic nie skrzypi. Oprogramowaniu blisko do czystego Androida, bez wodotrysków - za to duży plus. Obsługa dwóch katy poprawna, z możliwością wyboru która ma obsługiwać 3G. Jakość rozmów, bo temu ma służyć ta "zabawka" - przyzwoita, podobnie jak brak problemów z zasięgiem. Jedyne co poraża to wyświetlacz. Raz że mam wrażenie że dość szybko może ulec porysowaniu, to kąty widzenia są tu zupełnym nieporozumieniem. Właściwie to nawet patrząc prostopadle, ma się wrażenie że coś jest nie tak i samodzielnie próbuje się przechylić ekran. T-R-A-G-E-D-I-A. Pocieszać może fakt, że wyświetlany obraz jest jasny, co może w słoneczne dni okazać się zaletą, ale to już szukanie pozytynych aspektów na siłę. Ogólnie porażka. Jako ciekawostkę trzeba dodać że da się sprawnie odtworzyć większość filmów z karty SD. W szkolnej skali, daję mocne 3+. Jak telefon pojawi się w dziale "telefony" na Telepolis, podzielę się spostrzeżeniami po dłuższym czasie użytkowania. Miał być Alcatel (również Dual-SIM), ale Kazam 4 wygrał tym że jest po prostu "świeższy".

Odpowiedz

140. ~Ana
0

2013-11-19 12:13:57

dobrze mówisz Olgita, najpierw trzeba zobaczyc jak ona dziala, a ja nie ten telefon to zawsze sa inne ;p

Odpowiedz

139. ~
-1

2013-11-10 14:47:32

a jaki w tym siedzi procek i grafika?

Odpowiedz

138. ~kazam
-1

2013-11-09 19:56:31

Osobiście mam kazała i pisze z niego i nan go juz 1 dzień j jestem bardzo zadowolony . Polecał kazała :3

Odpowiedz

137. ~ziomus
0

2013-11-08 06:05:55

ktos wie jakie Gpu maja te fony?

Odpowiedz

136. buba1234
0

2013-11-07 22:51:14

boty z plusa ^^^^

Odpowiedz

135. ~Olgita
-1

2013-11-07 22:16:27

Rozwiązanie dla osób, które chcą za niewielką cenę mieć telefon, który spełni ich najważniejsze potrzeby. Będą mogli dzwonić kiedy chcą, sms-ować do bólu, robić zdjęcia w każdej chwili. A wygląd bardzo przyjemny. Wiecie, ja jako kobieta zwracam na takie rzeczy uwagę. Funkcjonalność przede wszystkim, ale prezencja też musi współgrać. Wielkie koncerny też kiedyś zaczynały od zera, a teraz żądzą na rynku. Trzeba spróbować i się przekonać. A może to będzie strzał w dziesiątkę? Przecież to firma założona przez osoby, które mają doświadczenie w telekomunikacji. Ja nie mam w zwyczaju niczego na początku skreślać, jak to mówią pożyjemy, zobaczymy!

Odpowiedz

134. ~Nesta
-1

2013-11-07 17:12:05

Cóż, bardzo fajna inwestycja. Przejrzałam oferty Kazam, telefony wydają się być bardzo solidne. Trochę jak Samsung, podoba mi się :) Z chęcią zainwestuję w nową ofertę Plusa.

Odpowiedz

133. ~fequbi
-1

2013-11-06 21:30:48

Pomysł dobry :P Ciekawe czy będzie reklama w tv :P A jak będzie to ciekawe w jakim stylu przedstawią telefon xd Plus Kazam jak tylko zostanie reklamowany w internecie oraz tv czy radiach wiele osób będzie chciało go zakupić :] Ko by nie chciał dobrego fonka:P ?

Odpowiedz

131. buba1234
0

2013-11-06 20:00:47

Zobaczcie ACER Liquid Z3 429zł lub 10 rat x 42,9zł 2 rdzenie 1GHz, 3,5", aparat 3MPix - firma znana ale dopiero wchodzi na rynek smartfonow wiec dobre ceny. W jakiejs recenzji mowili, ze solidny

Odpowiedz

130. ~R
0

2013-11-06 19:55:48

Plus Kazam na pewno nie podbije rynku smarfonów, ale ma bardzo dobre parametry i to chyba jedyny pozytyw. Wydaje mi się, że nie ma szans z innymi potężnymi markami jakie możemy znaleźć i nabyć w ofercie Plusa nawet za sporo niższe kwoty. Problem polega bowiem na tym, że telefony nieznanej dotąd marki nie cieszą się dużą popularnością.

Odpowiedz

128. ~Łukasz-ek
0

2013-11-06 16:02:05

Smartfony może nie mają najnowszej specyfikacji ale przecież to pierwsze telefony Plusa. Myślę że za niedługo Plus będzie mógł pochwalić się telefonami dorównującymi specyfikacją najnowszym topowym smartfonom w o wiele niższej cenie.

Odpowiedz