DAJ CYNK

[Aktualizacja] Philips Xenium X818 w ofercie Play

21.04.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6493

Ważne 5

5

Xenium X818 to smartfon, który ma łączyć solidne podzespoły z oszczędnością akumulatora znaną z serii Xenium. Urządzenie jest obecnie dostępne w ofercie Play.



Xenium X818 to smartfon, który ma łączyć solidne podzespoły z oszczędnością akumulatora znaną z serii Xenium. Urządzenie jest obecnie dostępne w ofercie Play.

Philips Xenium X818 został wyposażony w ekran o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli pokryty szkłem Gorilla Glass 4. Sercem smartfonu jest ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P10 taktowany zegarem 2 GHz w parze z 3 GB pamięci RAM. Dla użytkownika przewidziano 32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia jej kartą microSD, którą można stosować zamiennie z druga kartą SIM. Główny aparat wyposażony w podwójną diodę doświetlającą wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 16 Mpix, a przedni o rozdzielczości 8 Mpix. Na wyposażeniu znajdziemy oprócz tego czytnik linii papilarnych, port USB typu C i łączność LTE kategorii 6 (brak obsługi pasma 800 MHz).

Za zasilanie smartfonu odpowiada akumulator o pojemności 3900 mAh z funkcją szybkiego ładowania oraz technologią oszczędzania energii Xenium wraz z dedykowanym przyciskiem na obudowie włączającym trym oszczędzania. W recenzjach tego modelu możemy przeczytać, że akumulator w codziennym użytkowaniu nie wyróżnia się niczym szczególnym i pozwala na dwa dni normalnego działania. Ale już miłośnicy kastrowania smartfonów z większości ich funkcji w trybie ekstremalnego oszczędzania energii z powodzeniem będą w stanie wytrzymać bez ładowarki przynajmniej 3-4 razy dłużej. Producent informuje o 19 dniach.

Rynkowa cena smartfonu to ok 1600 zł, a w ofercie sieci Play ceny zaczynają się od złotówki w najwyższych abonamentach indywidualnych i biznesowych, a kończą się na 1029 zł w najtańszej ofercie Formuła Solo S 40.

Aktualizacją
Wygląda na to, że na rynku dostępne są dwie wersje smartfonu. Model sprzedawany w Play obsługuje LTE w paśmie 800 MHz.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Philips; wł

Komentarze
Zaloguj się
22. ~tl
0

2017-04-24 10:29:42

Play standardowo drogo!

Odpowiedz

21. ~
0

2017-04-22 18:13:20

@Ums Poniewaz B20 oznacza zawsze LTE.

Odpowiedz

20. ~Ums
-1

2017-04-21 21:38:49

Zawsze się mówiło o 800MHz, a od pewnego czasu ciągle tylko b20. Nie jestem inżynierem i się nie znam, ale czy coś się zmieniło, co uzasadniałoby nazywanie 800MHz, b20? Mam wrażenie, że ktoś chciał błysnąć znajomością branży i użył słówka, którego nikt do tej pory nie znał, przez co brzmi bardziej /''pro/''. I teraz każdy używa tego samego zwrotu, myśląc, że wyjdą na mądrzejszych...

Odpowiedz

19. ~
0

2017-04-21 19:33:28

18 - Band 20 LTE = pasmo 800 MHz

Odpowiedz

18. ~..?
0

2017-04-21 18:55:29

Co to jest B20 ?

Odpowiedz

17. ~Hotelarz
-1

2017-04-21 18:32:49

@16. Racja, MNP - mój błąd, przejęzyczyłem się Panie Fachowcu ;)

Odpowiedz

15. ~Hotelarz
-2

2017-04-21 18:21:00

Nie, nie, taka weryfikacja u ~wlo może trwać nieco długo, w związku z czym darmowe 30 minut Freemium może nie starczyć -> wniosek, jedyne i słuszne rozwiązanie to MNO do a2mobile!

Odpowiedz

14. ~Hotelarz
-1

2017-04-21 18:18:36

@13. ~Abonent Polskiej Sieci Plus.A nie lepiej zadzwonić do Eksperta ~wlo, celem weryfikacji specyfikacji?

Odpowiedz

12. ~
1

2017-04-21 16:17:05

7 - bredzisz. Prawie 4 tyś. stacji Play już obsługuje B20 i każdego tygodnia rozbudowywane są kolejne.

Odpowiedz

11. ~
-1

2017-04-21 16:11:33

Procesory MediaTek mają B20 w standardzie w telefonach przeznaczonych na rynek europejski, nawet tych najtańszych z chińskich sklepów. Nie siejcie głupiego zamętu...

Odpowiedz

10. orson_dzi
1

2017-04-21 15:03:57

@7 Są na pewno. I w Play wygląda na to, że mają B20, dopisałem tą informację. Akurat w tym co przesłał nam Philips tego pasma nie było.

Odpowiedz

9. wlo
-2

2017-04-21 14:59:19

8 - taki spec jak Ty powinien doskonale wiedzieć jakim pasmem dysponuje Twój ulubiony operator ;-)

Odpowiedz

7. ~
-3

2017-04-21 14:50:48

@.orson_dzi Moze wiec sa rozne wersje, ta nie ma B20. Na internecie sa opisy tego modelu wlasnie z FDD800. Mialoby to sens, bo Play nie obsluguje B20, wiec taki wykastrowany model = tanszy sprzet.

Odpowiedz

2

2017-04-21 14:41:11

@4 Wg specyfikacji przesłanej nam przez producenta telefon nie obsługuje B20.

Odpowiedz

4. ~
-1

2017-04-21 14:32:33

@3 nie zrozumiales. To g...ane "5G" Play nie obsluguje FDD800, ten telefon MA natomiast obsluge tego standardu (w/g specyfikacji)

Odpowiedz