DAJ CYNK

[Aktualizacja] Philips Xenium X818 w ofercie Play

21.04.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6515

Ważne 5

5

Xenium X818 to smartfon, który ma łączyć solidne podzespoły z oszczędnością akumulatora znaną z serii Xenium. Urządzenie jest obecnie dostępne w ofercie Play.Xenium X818 to smartfon, który ma łączyć solidne podzespoły z oszczędnością akumulatora znaną z serii Xenium. Urządzenie jest obecnie dostępne w ofercie Play.

Philips Xenium X818 został wyposażony w ekran o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli pokryty szkłem Gorilla Glass 4. Sercem smartfonu jest ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P10 taktowany zegarem 2 GHz w parze z 3 GB pamięci RAM. Dla użytkownika przewidziano 32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia jej kartą microSD, którą można stosować zamiennie z druga kartą SIM. Główny aparat wyposażony w podwójną diodę doświetlającą wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 16 Mpix, a przedni o rozdzielczości 8 Mpix. Na wyposażeniu znajdziemy oprócz tego czytnik linii papilarnych, port USB typu C i łączność LTE kategorii 6 (brak obsługi pasma 800 MHz).

Za zasilanie smartfonu odpowiada akumulator o pojemności 3900 mAh z funkcją szybkiego ładowania oraz technologią oszczędzania energii Xenium wraz z dedykowanym przyciskiem na obudowie włączającym trym oszczędzania. W recenzjach tego modelu możemy przeczytać, że akumulator w codziennym użytkowaniu nie wyróżnia się niczym szczególnym i pozwala na dwa dni normalnego działania. Ale już miłośnicy kastrowania smartfonów z większości ich funkcji w trybie ekstremalnego oszczędzania energii z powodzeniem będą w stanie wytrzymać bez ładowarki przynajmniej 3-4 razy dłużej. Producent informuje o 19 dniach.

Rynkowa cena smartfonu to ok 1600 zł, a w ofercie sieci Play ceny zaczynają się od złotówki w najwyższych abonamentach indywidualnych i biznesowych, a kończą się na 1029 zł w najtańszej ofercie Formuła Solo S 40.

Aktualizacją
Wygląda na to, że na rynku dostępne są dwie wersje smartfonu. Model sprzedawany w Play obsługuje LTE w paśmie 800 MHz.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Philips; wł

Komentarze
Zaloguj się