DAJ CYNK

[Aktualizacja] PayPal Here już w Europie

25.02.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5424

Ważne 6

2

PayPal Here wchodzi na europejski rynek. Wcześniej aplikacja ta podbiła rynki USA, Kanady, Japonii, Australii i Hong Kongu. Jako pierwsi z nowego rozwiązania skorzystają Brytyjczycy.

PayPal Here wchodzi na europejski rynek. Wcześniej aplikacja ta podbiła rynki USA, Kanady, Japonii, Australii i Hongkongu. Jako pierwsi z nowego rozwiązania skorzystają Brytyjczycy.

PayPal Here to narzędzie które łączy offline i online. Dzięki specjalnej nakładce na smartfon podłączonej do wejścia na słuchawki sprzedawca może przyjmować płatności z każdego miejsca przy użyciu karty kredytowej czy debetowej.

PayPal Here ma przede wszystkim pomóc w zastępowaniu gotówki płatnościami elektronicznymi i trafi do tych sklepów, które do tej pory nie zdecydowały się na tradycyjny terminal płatniczy z obawy przed wysokimi kosztami obsługi. Teraz wystarczy, że sprzedawca podłączy nakładkę do swojego smartfonu przeciągnie przez nią kartę, a klient zatwierdzi transakcję pinem. Środki powędrują na konto sprzedawcy w czasie rzeczywistym.

System pozwala też śledzić transakcje, zarządzać wydatkami, dokonywać płatności kartami debetowymi lub kredytowymi a nawet realizować czeki i wystawiać faktury. Brytyjska wersja będzie się różniła od amerykańskiej technologią Chip&Pin i w niedalekiej przyszłości pojawi się na kolejnych europejskich rynkach. Zgodnie z europejskimi wymogami bezpieczeństwa PayPal Here na starym kontynencie będzie wymagał autoryzacji pinem. W USA nie wymaga się żadnych potwierdzeń wystarczy przeciągnąć kartę przez terminal.

Wprowadzenie PayPal Here na rynek brytyjski jest spełnieniem zapowiedzi z końca roku, że system będzie się rozszerzał na kolejne kraje. Należy się spodziewać, że z czasem trafi także do Polski.Aktualizacja: Jak poinformowało nas biuro prasowe PayPal do komunikatu wkradł się błąd. W europejskiej wersji PayPal Here czytnik kart łączy się ze smartfonem sprzedawcy poprzez Bluetooth, a nie przez gniazdo słuchawkowe.

Źródło tekstu: PayPal

Tagi: paypal
Komentarze
Zaloguj się