DAJ CYNK

Aktualizacja oprogramowania dla routera ZTE MF286

29.08.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 130

Ważne 4

2

ZTE we współpracy z Orange przygotowało aktualizację dla jednego z popularniejszych modeli w portfolio routerów ZTE - MF286.ZTE we współpracy z Orange przygotowało aktualizację dla jednego z popularniejszych modeli w portfolio routerów ZTE - MF286.

Jedną z ciekawszych zmian wprowadzonych w nowej wersji oprogramowania jest możliwość wysłania przez router SMS-a informującego o przełączeniu się urządzenia na zasilanie bateryjne. Dzięki temu użytkownik otrzymuje powiadomienie o braku zasilania np. w domu lub w firmie. Jego treść oraz numer odbiorcy możemy dowolnie spersonalizować.

Nowy oprogramowanie wprowadza także pełną obsługę protokołu IPv6 w sieci Orange z pełną implementacją takich usług jak np. CLAT, SLAAC, DNSv6 i DHCPv6. Użytkownicy po aktualizacji otrzymają również możliwość ręcznego wyboru pasma i technologii w jakiej pracuje router. W trybie ręcznym poprzez wybór tylko jednego pasma LTE użytkownicy zyskają np. możliwość wyłączenia agregacji pasm, dzięki czemu router będzie pracował jako urządzenie kategorii 4. To rozwiązanie dla użytkowników, którzy korzystają z dodatkowych zewnętrznych jednozakresowych anten LTE do poprawy siły sygnału odbieranego z odległej stacji.

W budynkach wielorodzinnych przydatna będzie funkcja optymalizacji sieci Wi-Fi. Pozwala ona na automatyczny dobór kanału o najniższym poziomie zakłóceń oddzielnie dla sieci 2,4 i 5 GHz. Możliwy jest także ręczny wybór najlepszego kanału.Funkcja diagnostyczna PING pozwoli na łatwą diagnozę, w przypadku problemów z połączeniem z Internetem za pomocą tego routera.

Aktualizacja oprogramowania wprowadza możliwość ustawienia limitu czasu dla urządzeń gości w sieci Wi-Fi, a także dodaje funkcję rezerwacji adresów DHCP i obsługę VPN Passtrough czy też rozszerza funkcjonalność zapory ogniowej (Firewall).

Na liście zmian znajduje się również funkcja Watchdog, dzięki której router może się automatycznie restartować w momencie utraty łączności ze zdefiniowanym adresem URL. Nowością jest również możliwość zmiany hasła dostępowego dla udziału sieciowego podłączonego przez port USB (dysk sieciowy). Zaktualizowane zostało też samo oprogramowanie modemu.

Router MF286 automatycznie sprawdza aktualizację oprogramowania wedle wstępnie ustalonego interwału czasowego, jednak w każdej chwili możliwe jest ręczne sprawdzenie jej dostępności i pobranie. Po wgraniu nowego oprogramowania konieczne będzie ręczne zrestartowanie urządzenia. W tym celu należy przytrzymać przycisk "Reset" przez minimum 10 sekund.

Źródło tekstu: ZTE

Komentarze
Zaloguj się