DAJ CYNK

[Aktualizacja] Nokia jednak nie przestanie rozwijać map Here dla Windows Phone

18.12.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 39

Ważne 4

2

Nokia nie będzie już rozwijała pakietu nawigacyjnego Here dla platformy Windows Phone. Finowie skupią się na aplikacji w wersji dla Androida i iOS.

Nokia nie będzie już rozwijała pakietu nawigacyjnego Here dla platformy Windows Phone. Finowie skupią się na aplikacji w wersji dla Androida i iOS.

Nie znaczy to jednak, że użytkownicy Lumii zostaną pozostawieni sami sobie. Microsoft podpisał odpowiednią umowę licencyjną, na mocy której mapy będą nadal dostępne w smartfonach z jego systemem i to sam Microsoft będzie teraz odpowiedzialny za dalszy rozwój aplikacji.

Mapy Here trafiły w tym roku na Androida i Tizena (zegarki Samsunga), a na początku przyszłego roku spodziewać możemy się aplikacji w wersji dla iOS. Największym atutem Nokia Here jest dostęp do dużej liczby szczegółowych map krajów różnych regionów świata, które w razie potrzeby można pobrać do urządzenia i potem nawigować bez połączenia z Internetem.

Zobacz: Nokia Here na wszystkie urządzenia z Androidem
Zobacz: Nokia Here w zegarkach Samsunga

Dział Here Nokii od samego początku był jednym z lepiej prosperujących i przynosił zyski nawet, gdy udział fińskiego producenta w rynku telefonii komórkowej zaczął się dramatycznie kurczyć. W III kwartale mapy Here trafiły do 3,2 mln urządzeń nawigacyjnych, a sprzedaż netto wzrosła w skali roku o 12%, do 236 mln euro.

Aktualizacja:
Dział Here Nokii w odpowiedzi na dyskusje prowadzone w blogosferze i fińskie publikacje zapewnił, że Nokia nadal będzie wspierać swoje aplikacje dla platformy Windows Phone, aby zapewnić ich zgodność z przyszłymi wersjami systemu.

Źródło tekstu: itviikko, 360.here.com

Komentarze
Zaloguj się