DAJ CYNK

[Aktualizacja] Nokia 8 na pierwszym filmie - zdementowano

12.01.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 31

Ważne 7

2

Po modelu Nokia 6, czas na pierwszy flagowiec powracającego na rynek producenta. Nokia 8 dostanie Snapdragona 835 i niesamowity aparat.Po modelu Nokia 6, czas na pierwszy flagowiec powracającego na rynek producenta. Nokia 8 dostanie Snapdragona 835 i niesamowity aparat.

W sieci nie brakuje plotek na temat Nokii 8, teraz możemy zobaczyć działanie jej stabilizowanego optycznie aparatu i współpracę z nowym procesorem obrazu zaszytym w Snapdragonie 835. Drżące nagrania wideo z ręki odchodzą właśnie do lamusa:Z przecieków wynika, że w droższej wersji telefon dostanie chipset Snapdragon 835 i 6 GB pamięci RAM, natomiast tańszy wariant zaoferuje Snapdragona 821 i 4 GB pamięci RAM. Prawdopodobnie telefony będą też różniły się aparatem fotograficznym.

W droższej opcji dostaniemy główny aparat 24 Mpix z optyczną i cyfrową stabilizacją obrazu (możliwe, że optyka będzie ponownie marki Carl Zeiss). Z przodu obudowy znajdziemy 5,7-calowy ekran Quad HD (Super AMOLED), kamerkę 12 Mpix i głośniki stereo. Pamięć wewnętrzna to do wyboru 64 lub 128 GB, nie zabrakło przy tym czytnika kart pamięci. W prototypowych egzemplarzach znalazł się również pulsometr i dioda powiadomień.

Zaprezentowana niedawno Nokia 6 znalazła w samych Chinach ponad 250 tys. chętnych w ciągu 24 godzin, w ramach prowadzonej przedsprzedaży. Telefon będzie dostępny od przyszłego tygodnia. Flagową Nokię 8 zobaczymy natomiast oficjalnie w lutym - podczas targów Mobile World Congress 2017. Producent zapowiedział, że będzie miał wtedy do pokazania kilka modeli telefonów.

Zobacz: Nokia wraca z modelem Nokia 6

[Aktualizacja, 16.01.2017 14:30]

Wcześniejsze sugestie Total Tech, że pokazane na stoisku Qualcommu telefony to przyszłe modele Nokii, należy uznać za zdementowane. Serwis Nokiamob uzyskał odpowiedź z działu prasowego Qualcommu, że modele widoczne na filmie są urządzeniami własnymi firmy i służą do prezentacji możliwości nowych chipsetów.

Tłumaczenie wydaje się rozsądne, choć oczywiście nie należało się spodziewać ew. potwierdzenia nowych modeli.

Źródło tekstu: Total Tech, nokiamob.net, wł

Komentarze
Zaloguj się