DAJ CYNK

[Aktualizacja] Moto Z2 Force oficjalnie

25.07.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4812

Ważne 2

1

Moto Z2 Force została oficjalnie zaprezentowana. To kolejna generacja flagowego smartfonu Lenovo z bardzo wytrzymałym ekranem.Moto Z2 Force została oficjalnie zaprezentowana. To kolejna generacja flagowego smartfonu Lenovo z bardzo wytrzymałym ekranem.

5,5 calowy ekran o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli Moto Z2 Force tradycyjnie został pokryty odpornym na uszkodzenia szkłem Shatter Shield. Niespodzianką nie jest wykorzystanie procesora Qualcomm Snapdragon 835, który otrzymał wsparcie w postaci 4 GB lub 6 GB pamięci RAM, której ilość zależy od wariantu pamięci wbudowanej - 64 GB lub 128 GB. Pamięć wbudowaną można rozszerzyć kartą microSD. Całość pracuje pod kontrolą Androida 7.1.1. Ponownie zabrakło miejsca dla gniazda Jack 3,5mm, ale bez zmian pozostała pełna kompatybilność z obecnymi na rynku modułami Moto Mods oraz tymi, które dopiero się na nim pojawią.

Główny aparat smartfonu otrzymał dwa obiektywy w podobnej konfiguracji jak np. smartfony Huaweia. Jeden z nich rejestruje obraz czarno biały, a drugi kolorowy. Oba aparaty wykonują zdjęcie o rozdzielczości 12 Mpix. Nie zabrakło miejsca dla laserowego autofocusu oraz podwójnej diody doświetlającej. Przedni aparat o rozdzielczości 5 Mpix również otrzymał podwójną diodę.Bardzo dużym zaskoczeniem jest akumulator. Podczas gdy w Moto X Force mieliśmy pojemne ogniwo 3760 mAh i niewiele mniejsze 3500 mAh w Motorola Moto Z Force, tak w Moto Z2 Force dostaniemy zaledwie skromne 2730 mAh.

Moto Z2 Force trafi do sprzedaży 10 sierpnia, ale nie wiemy jeszcze kiedy zobaczymy ją w Polsce. Cena smartfonu będzie wynosić 750 dolarów.

Aktualizacja

Materiały prasowe Lenovo zwróciły mi uwagę na jedną kwestię związaną ze szkłem Shatter Shield, którą do tej pory pomijaliśmy. Ekran i osadzone w nim warstwy są objęte aż 4-letnią gwarancją(!) na stłuczenia lub pęknięcia, liczoną od daty zakupu. Dotyczy to wszystkich smartfonów Lenovo z serii Force.Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Lenovo

Komentarze
Zaloguj się