DAJ CYNK

[Aktualizacja] Meizu: Ładowanie od zera do pełna w 20 minut

28.02.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 29

Ważne 6

3

Meizu opracował nową technologię ładowania smartfonów, która pozwala naładować akumulator o pojemności 3000 mAh od zera do pełna w czasie zaledwie 20 minut.Meizu opracował nową technologię ładowania smartfonów, która pozwala naładować akumulator o pojemności 3000 mAh od zera do pełna w czasie zaledwie 20 minut. Gdy nie mamy 20 minut na ładowanie, już po 10 minutach uzyskamy 60% naładowania.

Super mCharge firmy Meizu oferuje aż 98% efektywność ładowania (Quick Charge 3.0 - 89%) i bezproblemowe korzystanie z telefonu podczas ładowania - temperatura urządzenia nie przekroczy 39 stopni Celsjusza. Nad bezpieczeństwem procesu czuwa natomiast 10-poziomowy system zabezpieczeń.Już sam przewód USB Type-C z chipem E-Mark, służący do ładowania w standardzie Super mCharge, przystosowany został do obsługi 160 watów. To ponad trzykrotnie więcej niż stosowane w Super mCharge 55 watów (11V/5A). Dla porównania, szczytowa wartość standardu Quick Charge 3.0 firmy Qualcomm to 18 watów.By mogło być możliwe tak szybkie ładowanie, konieczne były też zmiany w procesie produkcyjnym akumulatorów. Producent zapewnia, że nawet po 800 kompletnych cyklach ładowania, nowe akumulatory utrzymują ponad 80% pierwotnej pojemności. W praktyce przekłada się to na ponad 2 lata korzystania z akumulatora bez odczuwalnego spadku czasu pracy urządzenia.Aktualizacja

Na przetestowanie ekspresowego ładowania smartfonów Meizu nie będziemy musieli długo czekać. Pierwsze modele wyposażone w technologię Super mCharge mają trafić na rynek pod koniec 2017 roku lub na początku 2018 roku.

Źródło tekstu: Meizu, wł

Komentarze
Zaloguj się