DAJ CYNK

[Aktualizacja] Jednak nie znamy specyfikacji smartfonu Sony Xperia X Compact

30.08.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8650

Ważne 4

1

Po pierwszym zdjęciu, przyszła pora na specyfikację - Sony Xperia X Compact pojawił się w bazie benchmarku GFXBench.

Po pierwszym zdjęciu, przyszła pora na specyfikację - Sony Xperia X Compact pojawił się w bazie benchmarku GFXBench.Jak się okazuje, niewielki telefon japońskiego producenta nie będzie bezpośrednio nawiązywał ani do Xperii X, ani do Xperii X Performance - będzie od nich lepszy.

Znany z Xperii X Performance chipset Qualcomm Snapdragon 820 (2,1 GHz) otrzyma do swojej dyspozycji nie 3 lecz 4 GB pamięci RAM, a pamięć wewnętrzna telefonu urośnie z 32 do 64 GB. Co chyba najistotniejsze, producent zachował przekątną ekranu wynoszącą 4,6 cala, stosowaną od 2 generacji Compactów. Zmieniła się natomiast rozdzielczość ekranu - z HD wzrosła do FullHD.

Nie znamy jeszcze dokładnych parametrów zastosowanych aparatów, wygląda jednak na to, że Sony wreszcie zrezygnował ze ślepego konkurowania liczbą megapikseli. Główny aparat będzie miał 16 Mpix, a przedni 8 Mpix. Na liście obsługiwanych rozdzielczości nagrań wideo nie zabrakło 4K (w przeciwieństwie do Xperii X).

Według poprzednich przecieków, o których pisaliśmy w tej wiadomości, telefon będzie zasilany akumulatorem o pojemności 2700 mAh.

Aktualizacja:
Dane z bazy benchmarku GFXBench okazały się dziełem grafika. Zmodyfikował on wynik testu ZTE NX531J Nubia w ten sposób, by zgadzał z dotychczasowymi przeciekami na temat Xperii X Compact. Sam fakt jej istnienia potwierdził Evan Blass, ponownie jednak nie mamy pewności jakie parametry zaoferuje smartfon. Na pewność przyjdzie nam poczekać zaledwie dwa dni - konferencja Sony odbędzie się już 1 września.

Źródło tekstu: phonearena, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu