DAJ CYNK

[Aktualizacja] HTC, Samsung i Sony - ruszają aktualizacje do Androida 7.0

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 16098

Kolejni producenci zaczynają aktualizować swoje smartfony do Androida 7.0. Nie są to tylko najnowsze modele, aktualizację dostanie też Xperia Z3+.Kolejni producenci zaczynają aktualizować swoje smartfony do Androida 7.0. Nie są to tylko najnowsze modele, aktualizację dostanie też Xperia Z3+.

Sony mocno rusza w 2017 roku z aktualizacjami Androida w swoich smartfonów. Na początku tygodnia nową wersję systemu otrzymała cała seria Xperii Z5, a teraz dołącza do nich Sony Xperia Z3 Plus oraz jej wariant dual SIM.

Graham Wheeler, jeden z dyrektorów HTC poinformował na Twitterze, że Europejska wersja HTC 10 i HTC One M9 otrzyma Androida 7.0 w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Następny w kolejce do aktualizacji będzie HTC One A9.

Aktualizację systemu otrzymały też flagowe smartfony Samsunga. Jak informują nasi czytelnicy, jest już ona również dostępna dla urządzeń z polskiej dystrybucji. Mogą z niej skorzystać posiadacze Samsunga Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. Oczywiście mówimy tutaj o smartfonach kupionych na wolnym rynku. Modele z dystrybucji operatorów jak zawsze aktualizację otrzymają w późniejszym terminie.

Wraz z aktualizacją smartfony otrzymają m.in. wsparcie dla pracy na podzielonym ekranie z dwoma aplikacjami, aplikację Doze zapewniającą dłuższy czas działania na pojedynczym ładowaniu, nowe pakiety emotikonów, poprawioną pracę wielozadaniową i guzik clear-all zamykający wszystkie aktywne aplikacje jednym kliknięciem.

Aktualizacja

Samsung zaprezentował pełną listę urządzeń, które obejmie aktualizacja do Androida Nougat:


Powyższe modele otrzymają aktualizację do końca I połowy 2017 roku.

Odpowiadając na pytanie o aktualizację smartfonów Huawei, wersja 7.0 dla Huaweia P9 oraz P9 Lite miała pojawić się w lutym 2017 roku, ale użytkownicy wersji P9 z jednym gniazdem na kartę SIM już informują o obecności aktualizacji. Można ją zainstalować po podłączeniu smartfonu do komputera za pomocą aplikacji HiSuite. Aktualizacja jest również dostępna dla Honora 8.

Zaktualizowane zostaną też następujące modele:

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: @wheelergd; XperiaBlog; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu