DAJ CYNK

[Aktualizacja] BlackBerry OS 10 za mało bezpieczny dla rządu Wielkiej Brytanii? Jednak nie

20.03.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 11

Ważne 4

1

Informacje dotyczące blokady BlackBerry OS 10 dla zastosowań w brytyjskich organach rządowych okazały się nieprawdziwe. CESG jeszcze nie sprawdził nowej platformy

Informacje dotyczące blokady BlackBerry OS 10 dla zastosowań w brytyjskich organach rządowych okazały się nieprawdziwe. CESG jeszcze nie sprawdził nowej platformy.

Serwis GSMArena, powołując się na wpis z The Guardian poinformował o blokadzie BlackBerry OS 10 przez Communications-Electronics Security Group, instytucję odpowiedzialną za dostawy sprzętu dla brytyjskich organów rządowych. The Guardian swoją wiadomość usunął, a oficjalne stanowiska w sprawie przedstawiły zarówno CESG, jak i koncern BlackBerry.

BlackBerry podkreśla swoją długą współpracę z CESG i jest pewien, że BlackBerry OS 10 nie tyle osłabi, co wręcz wzmocni rolę firmy w przypadku rządowych wdrożeń w Wielkiej Brytanii. Firma poinformowała o otrzymaniu certyfikatu FIPS 140-2 od rządu USA, BlackBerry OS 10 stosowany będzie też przez niemieckie organy rządowe.

Ze stanowiska CESG wynika, że testy platformy BlackBerry OS 10 nie zostały jeszcze przeprowadzone i będą one realizowane wraz z testami innych, konkurencyjnych platform. Z racji długiego partnerstwa z BlackBerry, CESG przekonane jest, że również platforma BlackBerry OS 10 będzie użytecznym rozwiązaniem dla brytyjskiego rządu.

Źródło tekstu: GSMArena, CESG, BlackBerry, wł

Komentarze
Zaloguj się