DAJ CYNK

AdDuplex: Windows 10 Mobile dla co drugiego smartfonu z systemem Microsoftu

24.03.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3716

Ważne 4

2

Jak szacuje AdDuplex, 50,4% obecnie użytkowanych smartfonów z mobilnym Windowsem to urządzenia zgodne z Windowsem 10 Mobile.

Jak szacuje AdDuplex, 50,4% obecnie użytkowanych smartfonów z mobilnym Windowsem to urządzenia zgodne z Windowsem 10 Mobile.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie wszystkie telefony z Windows Phone 8.1 otrzymają aktualizację do najnowszego Windowsa 10 Mobile. Jak jednak podaje AdDuplex, urządzenia zgodne z nowym systemem stanowią ponad połowę wszystkich telefonów na rynku uzbrojonych w mobilnego Windowsa. Dla przypomnienia, wymagane do aktualizacji minimum to 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej z co najmniej 1,5 GB wolnego miejsca.

Obecnie Windows 10 Mobile stanowi 7,7% "kafelkowego" tortu, Windows Phone 8.0 ma 7,4%, a Windows Phone 7.x 3,9%. Zdecydowana większość udziałów należy do Windows Phone 8.1, bo aż 81,1%.

Najpopularniejszym telefonem z systemem Microsoftu nadal jest Lumia 520 (12,1%), a tuż po niej Lumia 535 (12%). Flagowe Lumie 950 i 950 XL nie załapały się do szczegółowej statystyki i wpadły do worka "inne", który stanowi 33,7% całości rynku. Oznacza to, że zeszłoroczne nowości Microsoftu nie pokonały jeszcze progu 2,7%, który z 10. lokatą zajmuje Lumia 920.

Smartfony Microsoftu/Nokii stanowią 97,21% rynku mobilnego Windowsa. 1,05% ma HTC, 0,52% Samsung, 0,26% Huawei, 0,24% BLU, a pozostałe marki mają łącznie 0,72%.

Zobacz: Ruszyła aktualizacja do Windows 10 Mobile, ale nie dla wszystkich starszych modeli

Źródło tekstu: AdDuplex, wł

Komentarze
Zaloguj się
11. ~Bartek
0

2016-03-26 14:13:24

Przez ponad rok nic nie robili z systemem, Office na WP8.1 jest identyczny z tym jaki był 4 lata temu. Teraz nie dali wszystkim aktualizacji. Cóż, moją Lumie dostała babcia, ona będzie zadowolona z telefonu bez aplikacji, u mnie zagościł iOS. MS musiałby rozdawać swoje Lumie za darmo do Windowsa/Offica to może jeszcze ktoś się nabierze na ich "obietnice".

Odpowiedz

10. ~
0

2016-03-26 08:57:43

System będzie dopracowany, a ja kupię 950/xl gdy ceny spadną, bo to świetne słuchawki do mnie :)

Odpowiedz

8. ~Gigi_wroc
0

2016-03-25 15:10:41

Windows 10, piękny system. Używam obecnie tego systemu na lumi 930 i lumia 950. Szybki, prosty w obsłudze. Brakuje tylko kilku aplikacji ale to kwestia czasu. MS$ rośnie w siłę i to mnie cieszy dzięki systemu Windows 10. Czekam teraz na telefony Surface i na czas kiedy wejdzie architektura x86 do telefonów :).

Odpowiedz

7. ~onieee
0

2016-03-25 14:29:16

i co z tego, jak głupie orange skutecznie uniemożliwia mi pobranie aktualizacji, inni operatorzy już dawno wypuścili, a ja muszę czekać nie wiadomo na co!

Odpowiedz

6. ~mac
0

2016-03-25 11:02:32

Cóż, wcześniej to działało na urządzeniach z 512MB RAM z prostej przyczyny: było zaimplementowanych niewiele funkcjonalności. W wersji 10 sporo dopisali i pamięć im spuchła. Co prawda to ruszyło, ale programy były ubijane bo walczyły o pamięć. By to działało dobrze trzeba by system przepisać w ARM assembler, tylko co z apkami, które klepane są w obiektówce do kwadratu ... Tak więc wypuszczenie tych urządzeń na rynek było błędem, za który M$ teraz płaci wizerunkowo. Natomiast brak wsparcia dla silnych starych słuchawek to istna głupota. Wsparcie to jedyna płaszczyzna, na której M$ może silnie konkurować i znów strzał w kolano. Sami sobie zaciągają hamulec ręczny i chcą jechać dalej ...

Odpowiedz

5. ~lumiafan
0

2016-03-25 09:19:58

W dniu gdy wyszla aktualizacja na brandowanej 640 LTE rowniez sie pojawila. Bylem mile zaskoczony, ze brandowany telefon ma update od razu, przyznam, ze system zdecydowanie lepszy od 8.1 i dziwi mnie dlaczego wiecej modeli tej aktualizacji nie otrzymalo. Fanem nie jestem ale jednak szkoda, ze Microsoft przez swoja durna polityke usmierca swoj wlasny mobilny system. Mysle, ze gdyby chcieli mogliby zrobic z tego cos duzego ale na to juz o pare lat za pozno.

Odpowiedz

4. ~luiN
1

2016-03-24 21:29:03

Nokia 735 z Play już ma od tygodnia... śmiga w miarę dobrze...

Odpowiedz

3. ~kill649
0

2016-03-24 16:37:18

I tak udział procentowy mają marny to teraz ubili 50% słuchawek w sumie. Bo jakiemu developerowi będzie się opłacać coś pisać. Ani z perspektywy czasu ani z widzi mi się z dnia na dzień M$.....

Odpowiedz

2. ~~
-1

2016-03-24 16:35:46

Po zmianie decyzji i nie aktualizowaniu telefonów, które mają nawet 1GB ram, MS jest dla mnie skreślony. Wolę androida 6, który naprawde działa, nic nie muli.

Odpowiedz