DAJ CYNK

9 smartfonów Sony dostanie aktualizację do Androida Oreo

31.08.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4756

Ważne 5

1

Japońska firma Sony opublikowała listę smartfonów Xperia, które dostaną aktualizację do najnowszego Androida.



Japońska firma Sony opublikowała listę smartfonów Xperia, które dostaną aktualizację do najnowszego Androida.

Dzisiaj odbyła się oficjalna premiera trzech nowych smartfonów japońskiego producenta, z których dwa - Xperia XZ1 oraz Xperia XZ 1 Compact - od razu będzie pracował pod kontrolą systemu Android 8.0 Oreo. Trzecia nowość - Xperia XA1 Plus - będzie po wyjęciu z pudełka miała na pokładzie Androida 7.0 Nougat, ale w przyszłości telefon ten otrzyma aktualizację do zaprezentowanej 21 sierpnia najnowszej wersji systemu od Google'a. Nie będzie to oczywiście jedyna Xperia, która taką aktualizację dostanie. Na opublikowanej na oficjalnym blogu firmy Sony znalazły się następujące urządzenia:



Nie została niestety podana data wydania aktualizacji, ale miejmy nadzieję, że Sony nie każe nam na nią długo czekać.

Zobacz: IFA2017: trzy nowe Xperie, w tym flagowa XZ1 Compact
Zobacz: [Aktualizacja] Nowości w Androidzie Oreo

Źródło tekstu: Sony, wł

Komentarze
Zaloguj się
13. ~Troczki
0

2017-10-31 15:56:34

Kupiłem Z5 że względu na obiecywał wsparcie. Na tym modelu wspolprace z Sony zarzucam. Jest wiele firm które za mniejszą cenę oferują znacznie więcej.

Odpowiedz

12. ~sonyfun
0

2017-09-01 19:36:10

Mój sony Tipo nie dostanie :-(

Odpowiedz

11. Backfire
0

2017-09-01 08:48:47

7. ~@3&5, no to juz niestety zasluga Sony i ton chlamu jaki oni tam wrzucili. Ja mam 7.1.2 na urzadzeniu SD410 z 1GB RAM i zRAM. Widac lekkie przyciecia, ale pracuje sie calkiem normalnie.

Odpowiedz

10. SACZI
0

2017-08-31 19:54:13

Seria X Sony zupełnie nie przekonuje do siebie ...Telefony Sony są dobre, może i bardzo dobre, ale ludzie kupują oczami!Design ich wyrobów zatrzymał się na Xperii Z i się nie zmienia.

Odpowiedz

9. tMati
0

2017-08-31 19:26:11

@8 Sego czasu Sony się tym chwaliło, że aktualizuje oprogramowanie przez ponad 2 lata, teraz się widać z tego wycofują. Jak już wspominałem, uważam że to wina szybkiego wysypu modeli X i porzucenia serii Z.

Odpowiedz

0

2017-08-31 19:11:18

5.Ciekaw jestem kto nei olewa?Kto ma dłuższe wsparcie niż 2 lata dla swoich telefonów

Odpowiedz

7. ~@3&5
1

2017-08-31 18:58:11

Aktualizacja do 8.0 tego modelu (Z5) jest bez najmniejszego sensu.Sam jeszcze do nie dawna używałem jej dosyć intensywnie, pamięć masowa zapełniona + obszerna karta pamięci + kilka aplikacji zrzucanych do ramu, przy korzystaniu bonusowo z LTE , procek potrafił łapać zadyszkę ( throttling ) , a 3Ramu, gdzie po uruchomieniu androida zostawało 1,2 wolnego (7.0)Pod sam koniec aby nie męczyć się tak bardzo zaktualizowałem do 5.1.1

Odpowiedz

6. egran5
0

2017-08-31 18:39:33

system zapowiada się ciekawie

Odpowiedz

5. ~
-1

2017-08-31 18:32:05

Trochę dziwne że nie ma flagowej Z5. Sony olewa klientów

Odpowiedz

3. tMati
0

2017-08-31 18:07:07

Kończąca właśnie 2 lata Z5 już się nie załapała. Wysyp serii X ją wyrzucił z obiegu.PS. Nie widzę też Xperii XA.

Odpowiedz

2. ~Outlander
0

2017-08-31 17:49:17

@1. Chłopie chwyciłeś Pana Boga za kostki! Wymiatasz, rządzisz i w ogóle szacun na dzielni.

Odpowiedz