DAJ CYNK

75% posiadaczy smartfonów będzie łączyć się z Internetem przez Wi-Fi

01.08.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2694

Ważne 2

1

Według badań Cisco Internet Business Solutions Group (IBSG), w ciągu dwóch najbliższych lat ponad 75% smartfonów będzie regularnie łączyć się z sieciami Wi-Fi, zaś ich użytkownicy będą korzystać z tego standardu przez połowę czasu, jaki spędzają w Internecie.

Według badań Cisco Internet Business Solutions Group (IBSG), w ciągu dwóch najbliższych lat ponad 75% smartfonów będzie regularnie łączyć się z sieciami Wi-Fi, zaś ich użytkownicy będą korzystać z tego standardu przez połowę czasu, jaki spędzają w Internecie.

Zdaniem ekspertów z IBSG, operatorzy mobilni mogą przenieść do Wi-Fi nawet do 30 % ruchu w swoich sieciach, uzyskując z tego tytułu znaczne oszczędności. Rosnąca liczba mobilnych urządzeń obsługujących Wi-Fi w połączeniu z coraz większą liczbą publicznych hotspotów doprowadzi do sytuacji, w której Wi-Fi stanie się dominującym standardem łączności dla smartfonów.

Do niedawna większość inżynierów i menedżerów związanych z rynkiem technologii mobilnych postrzegało Wi-Fi jako "biedniejszego kuzyna" licencjonowanych rozwiązań komunikacji mobilnej. I z pewnością nigdy nie widzieli żadnej roli dla Wi-Fi w kontekście sieci mobilnych i swojej branży. Eksplozja mobilnego transferu danych zmieniła tę sytuację. Większość operatorów mobilnych zdaje sobie obecnie sprawę, że Wi-Fi offloading może, i musi, pełnić istotną rolę w zapobieganiu przeciążeniom sieci i niezadowoleniu klientów - mówi Marcin Wawrzyński, z Cisco Systems Polska.

Źródło tekstu: Cisco

Tagi: Cisco
Komentarze
Zaloguj się
11. ~darmowe jest
0

2013-08-03 06:12:49

Wi-Fi obecnie używam w domu (PC) i poza domem (tablet lub smartfon). Dziwię się, że jeszcze są w modzie płatne dostępy 3G drogie zbyt.

Odpowiedz

10. ~stt
0

2013-08-02 01:47:47

mając czy to BB czy xperie x10 praktycznie tylko raz skorzystałem z wi-fi i to tylko w domu. żadnej w tym wygody nie ma, chyba że ktoś oszczędza co do grosza choć i tak wifi baterie wciąga :)

Odpowiedz

9. ~
0

2013-08-01 15:45:58

Żeby jeszcze te hotspoty miały normalny zasięg.

Odpowiedz

7. ~Dokeshi
0

2013-08-01 13:34:36

To jak najbardziej logiczne. Sam zauważyłem, że zużywam miesięcznie nie więcej niż 400 MB "po sieci". W tym samym czasie ilość danych "po Wi-Fi" to sporo ponad 2 GB. To nic dziwnego skoro Wi-Fi mam w domu, w pracy, w każdym centrum handlowym, a nawet idąc ulicą mogę "zahaczyć" o jakiś darmowy hot-spot.

Odpowiedz

6. ~
0

2013-08-01 13:25:53

Ta, jasne... Póki operatorzy nie przestaną zdzierać za gigabajty oraz póty smartfony na Wi-Fi będą działać kilka godzin, póty nikomu nie będzie się chciało inwestować w darmowe hotspoty...

Odpowiedz

5. ~code
0

2013-08-01 11:54:18

@1: 3G nie powstało z myślą o DATA i duża ilość transmitowanych danych zapycha sieć. Rozwiązaniem ma być LTE - ale jak na razie brakuje terminali, oraz chyba świadomości społecznej, czy tez może popytu. Plus jakoś nie chwali się ilością urządzeń korzystających z LTE. Z drugiej strony raport Cisco obejmuje zachodnią Europę i Stany, co pasuje do naszego kraju jak pięść do nosa. w US korzystanie z sieci wifi w mieście to norma (na przykładzie NY, gdzie można się podpinać do miejskiej sieci, zbudowanej dla supportu miejskich kamer)

Odpowiedz

4. ~ziutasek
0

2013-08-01 11:32:24

Ja dokładnie odwrotnie mam OFnK w i8350 i w domu odpalam udostępnianie, tylko baterię gasi w kilka godzin ...

Odpowiedz

3. ~jorgo
0

2013-08-01 11:29:42

Problem w tym ,że na ogół eksperci się mylą.

Odpowiedz

2. ~
1

2013-08-01 11:10:21

Ciekawe jak nasze baterie to wytrzymają, 2 godziny?

Odpowiedz

1. ~waldamer
0

2013-08-01 11:05:24

To rzeczywiście ciekawe, wydawało mi się, że to właśnie 3G (i inne mobilne) będzie bardziej utylizowane przez smartphony. W moim przypadku podpinam się do WiFi jak jestem w domu/pracy ale wtedy z kolei nie korzystam z usług internetowych na telefonie bo mam do tego laptop/komputer.

Odpowiedz