DAJ CYNK

70% urządzeń z Androidem dostępne dla hakerów

21.02.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6881

Ważne 9

0

Do sieci trafiły narzędzia znacząco upraszczające przeprowadzenie ataku na urządzenia z Androidem 4.2 i starszym. Haker zyskuje dostęp do wszystkich danych w telefonie czy tablecie.

Do sieci trafiły narzędzia znacząco upraszczające przeprowadzenie ataku na urządzenia z Androidem 4.2 i starszym. Haker zyskuje dostęp do wszystkich danych w telefonie czy tablecie.

Dziura w zabezpieczeniach wykryta została 14 miesięcy temu, ale choć Google przygotował stosowaną poprawkę, w dalszym ciągu zagrożonych jest około 70% urządzeń z Androidem. Za sprawą E-Z-2-Use Metasploit hakerzy mogą teraz w prosty sposób przygotować specjalną wersję strony internetowej, po wejściu na którą z poziomu Androida tracimy kontrolę nad telefonem czy tabletem.

Haker może swobodnie przejrzeć dostępne w urządzeniu i na karcie SIM pliki, dostać się do danych geolokalizacyjnych, książki adresowej czy nawet wykonać zdjęcie wbudowanym aparatem fotograficznym.

Wystarczy tylko by ofiara otworzyła niebezpieczną stronę, do której link otrzyma za pośrednictwem e-maila, reklamy w grze czy kodu QR. Możliwy jest też atak z użyciem otwartych sieci Wi-Fi - w tym scenariuszu nie musimy nawet otwierać specjalnych linków, złośliwy kod będzie dołączany do każdej z otwieranych stron.

Źródło tekstu: arstechnica, rapid7, wł

Komentarze
Zaloguj się
26. ~Lalunia
0

2014-02-22 16:27:56

Czesto zdarza się, źe przy zmianie Operatora trzeba zmienić Konfigurację telf. Wszystkie zmiany dokona Operator. Nie potrzeba nic samemu grzebać w apps.

Odpowiedz

25. ~Lalunia
0

2014-02-22 15:56:38

Kaźdy model ma dwa systemy. Otwierasz telf. a juź dość często masz info. mimo, źe nie robiłeś źadnych operacji - masz polecenia!

Odpowiedz

24. ~Jacek
0

2014-02-22 15:51:20

http://niebezpiecznik.pl/post/krytyczny-blad-w-iphonach-ipadach- i-mac-os-x-jak-najszybciej-wgrajcie-aktualizacje/

Odpowiedz

23. ~dAn
0

2014-02-22 11:27:31

Rozumiem ze, android 4.2.2, nie posiada tego problemu?

Odpowiedz

22. ~Lalunia
0

2014-02-21 18:47:50

Tak jest jak kol. napisał. Trzeba dodać, źe są zainstalowane dwa programy - jeden ma dostęp uźytkownik , a do drugiego nie ma dostępu !!!

Odpowiedz

21. ~Lalunia
0

2014-02-21 18:25:39

Ten IP moźe wprowadzić w bład, bo haker moźe go zmienić.

Odpowiedz

20. ~bzykuuuu
1

2014-02-21 18:21:45

a czy nie wiecie że jeżeli ktoś będzie chciał przejąć kontrole nad waszym telefonem to jest to tylko kwestia możliwości a nie programu? NIEMA systemu zabezpieczającego w 100%. Zawsze znajdzie się ktoś kto wie jak go obejść i zrobi co będzie chciał

Odpowiedz

19. ~
0

2014-02-21 18:05:48

@2, podaj numer i IP :)

Odpowiedz

18. ~tex
0

2014-02-21 17:27:51

na szczęście mam andka 4.3 :)

Odpowiedz

17. darek638
1

2014-02-21 16:58:27

@14 ferie przecież są.

Odpowiedz

16. ~xy
0

2014-02-21 16:07:19

70% urządzeń dostępnych, a nie dostępne. Polska języka być baaardzo trudna...

Odpowiedz

15. ~Lalunia
1

2014-02-21 14:54:08

No to czekamy na gimnazjalistę z androidfan-a

Odpowiedz

14. ~windowsphonefan
2

2014-02-21 14:41:01

applefana jescze nie ma, bo musi wrócić ze swojego gimnazjum...

Odpowiedz

13. ~Lalunia
2

2014-02-21 14:40:51

Panowie, jeśli hakerzy przestaną być aktywni, to elita projektantów pójdzie na bruk bez pracy. Trzeba straszyć hakerami.

Odpowiedz