DAJ CYNK

70% urządzeń aktywowanych przed świętami to sprzęt Apple'a i Samsunga

28.12.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3466

Ważne 3

1

Flurry Analytics przeanalizowało aktywacje smartfonów w tygodniu poprzedzającym święta. 44% wszystkich urządzeń wyprodukowało Apple, a 26% Samsung.



Flurry Analytics przeanalizowało aktywacje smartfonów i tabletów w tygodniu poprzedzającym święta. 44% wszystkich urządzeń wyprodukowało Apple, a 26% Samsung.

Podobnie jak rok temu, 44% nowych telefonów i tabletów w okresie przedświątecznym stanowiły urządzenia firmy Apple. Na drugim miejscu znalazł się Samsung z wynikiem 26% (rok temu było 21%). Podium zamyka Huawei - 5% (wzrost z 3% przed rokiem). Wielkim nieobecnym w czołówce jest Google, którego smartfony nie cieszą się taką popularnością, jakiej by chciał wyszukiwarkowy gigant.



Wśród aktywowanych urządzeń firmy Apple najwięcej było iPhone'ów 7 (15,1%), iPhone'ów 6 (14,9%) i najnowszych iPhone'ów X (14,7%). Tegoroczne iPhone'y stanowiły w sumie 31,5% aktywowanych urządzeń firmy Tima Cooka.



Porównując tegoroczny przedświąteczny tydzień do tego, co miało miejsce w 2016 i 2015 roku, wyraźnie widać wzrost zainteresowania dużymi smartfonami (phablety, 5-6,9 cala), które stanowiły w tym roku ponad połowę aktywowanych urządzeń. Zdecydowanie zmalała za to liczba aktywowanych małych tabletów (do 4%) oraz średnich i małych telefonów.


Źródło tekstu: Flurry Analytics, wł

Komentarze
Zaloguj się
26. ~
0

2017-12-30 23:44:58

Ja właśnie przed świętami aktywowałem nowego Mate/''a od Huawei.

Odpowiedz

25. cesarz
1

2017-12-30 15:19:20

Powinniśmy usunąć USA jako skrajny przypadek i w tedy wynik był by prawdziwy.

Odpowiedz

24. ~rrrr
0

2017-12-29 15:57:44

Wniosek z tego tylko taki że Flurry Analytics ma każdy Iphone... Motorola ma 3% - ciekawe, fakt aktywowałem G5s ale to lenovo.... ;P

Odpowiedz

0

2017-12-29 13:32:00

nooo, interesujacy i zarowno zastanawiajacy wykres

Odpowiedz

22. Pragmatyk
0

2017-12-29 13:01:56

To, że akurat Huawei wyżej od Xiaomi to jestem w stanie uwierzyć. W końcu operatorzy sprzedają masę Huawei, a Xiaomi jak na lekarstwo.Z tych statystyk wynika, że Iphone SE, który stanowił 6% i z pewnością liczony jest jako mały telefon (w końcu nowych smartphone-ów z mniejszym ekranem nie ma), nie dał na ostatnich słupkach nawet 1%. Smutna sprawa. Zobaczymy czy Sony wyda jakikolwiek Xperia compact w 2018. Zostało tylko Sony z 2 telefonami i 1 Iphone.

Odpowiedz

21. ~Olek
0

2017-12-29 11:21:51

Wyniki zlecone przez firmę apple ,to wszystko wyjaśnia.

Odpowiedz

20. ~Darek
1

2017-12-29 07:46:57

A ja aktywowałem smartphone NOKIA :)

Odpowiedz

18. mnstr
0

2017-12-29 07:17:25

Mnie ciekawi podział na ostatnim wykresie. Full size tablets / small tablets / phablets / medium phones / small phones

Odpowiedz

17. mlody_pelikan
-1

2017-12-29 06:20:11

Nie ma się co dziwić, przecież nikt poważny nie kupi komuś pod choinke xaiomi ...

Odpowiedz

16. Gh0st
2

2017-12-29 04:33:05

Prosiłbym o niepowielanie głupot. To nie jest wzrost zainteresowania urządzeniami z większymi ekranami. Po prostu takie są na rynku i innych nie da się praktycznie kupić. Gdyby na rynku był Samsung S8 w rozmiarze 4,5, potem 5 cali, następnie 5,5 i np. 6 to wtedy można mówić o wyborze. A jak co roku ekrany rosną i brak jest wersji "Compact" czy "mini" to nie jest to wzrost popularności...a ograniczony wybór. Gdyby były 2-3 urządzenia o identycznych parametrach typu procesor, aparat, ram etc. i tylko ekran inny to można byłoby mówić o wyborze. Tylko Sony i Sony XZ1 Compact dało wybór. Do tego doszła jeszcze jedna zmiana, smartfony są dla każdego, kiedyś to były telefony około biznesowe jak Nokie z serii E czy "gadżety" dla facetów. A kobieta telefon trzyma w torebce, jej ten centymetr czy dwa nie robią różnicy ;)

Odpowiedz

15. ~Zoffoll
0

2017-12-29 03:29:08

@2 W temacie lodówek i pralek chyba ;)

Odpowiedz

0

2017-12-29 00:47:41

I tak samo Samsung to takie Xiaomi w niskiej półce ;)

Odpowiedz

0

2017-12-29 00:46:04

@11 Albo bzdudy piszesz, albo się nie znasz. Samsung ma szeroką gamę elekttoniki. Od szajsu po top. Gadanie, że Samsung to syf, to totalna nieznajomość polityki tej firmy. Marka jest dedykowana na różne rynki. Jak żeś kupił J3 to się nie dziw, że się tnie i gubi ostrość. Kup sobie S7.

Odpowiedz

0

2017-12-29 00:21:16

Ja kocham Xiaomi. Świetny stosunek jakość/cena. Za to nie polecam Samsungów. Bardzo się zawiodłem na ich telefonach

Odpowiedz

11. ~gość
1

2017-12-29 00:07:58

@10 A co to ma do rzeczy? I tak nie kupię nic z ich chłamu nawet za 1/10 ceny samsunga, bo nie wierzę w cuda, a mam doświadczenie z inną ich elektroniką radiową i zdecydowanie nie polecam. To jest wszystko chłam.

Odpowiedz