DAJ CYNK

70 mln ekranów OLED dla Apple'a

04.04.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 13

Ważne 1

1

Samsung będzie w tym roku jedynym dostawcą ekranów OLED dla iPhone'ów 8. Koreańczycy dostali zamówienie na 70 mln zakrzywionych paneli.Samsung będzie w tym roku jedynym dostawcą ekranów OLED dla iPhone'ów 8. Koreańczycy dostali zamówienie na 70 mln zakrzywionych paneli.

Zakrzywione ekrany OLED o przekątnej 5,2 cala mają trafić do iPhone'a 8. Pozostałe dwa, z ekranami o przekątnej 4,7 oraz 5,5 cala, otrzymają ekrany LCD i będą to modele 7s i 7s Plus. Analitycy przewidują, że Apple sprzeda 55 mln egzemplarzy iPhone'ów 8, ale w razie potrzeby Samsung jest w stanie zwiększyć produkcję paneli OLED i wytworzyć dla Apple'a 95 mln ekranów.

Wszystkie trzy zaprezentowane modele mają zaoferować bezprzewodowe ładowanie i obudowy odporne na pył i wodę. iPhone 8 będzie wyposażony w sensor 3D, który pozwoli na rozpoznawanie twarzy użytkownika. Będzie to również jedyny model bez fizycznego przycisku pod ekranem.

Przyszli nabywcy iPhone'a 8 powinni już zacząć gromadzić oszczędności. Wszystkie dotychczasowe informacje na temat smartfonu mówią zgodnie o cenie sięgającej 1000 dolarów.

Źródło tekstu: Nikkel; wł

Komentarze
Zaloguj się