DAJ CYNK

5,2 mld sprzedanych kart SIM w 2014 roku

23.01.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3264

Ważne 2

0

Liczba sprzedanych kart SIM według ABI Research osiągnęła w 2014 roku 5,2 mld - wynik o 5,32% większy niż przed rokiem.

Liczba sprzedanych kart SIM według ABI Research osiągnęła w 2014 roku 5,2 mld - wynik o 5,32% większy niż przed rokiem.

Duże rynki, takie jak Indie, Chiny i Arabia Saudyjska są obecnie jednymi z ostatnich na świecie, na których zakup aktywacji prepaid obarczony jest koniecznością zarejestrowania numeru. Wśród nich jedynie Indie odnotowały spadek liczby aktywacji w 2013 roku, ale w 2014 roku sytuacja ustabilizowała się i w 2015 roku prawdopodobny jest stały wzrost.

Oprócz rynków rozwijających się, głównym motorem napędowym dla wzrostu dostaw kart SIM była w 2014 roku popularyzacja LTE (83% wzrost dostaw), 153% wzrost dostaw kart SIM pozwalających na realizowanie bezpiecznych płatności bezgotówkowych w oparciu o NFC oraz 63% wzrost zamówień na karty stosowane w komunikacji M2M. Według analiz ABI Research, powyższe technologie wpłyną na dalsze wzrosty w najbliższych latach.

Źródło tekstu: ABI Research, Cellular-news

Tagi: LTE m2m nfc sim
Komentarze
Zaloguj się
9. ~Dexter
-1

2015-01-27 20:25:56

Odkąd posiadam telefon czyli jakieś 10 lat wymieniłem kartę w salonie plusa 2 razy - raz jak mi telefon ukradli i drugi raz jak trzeba się było przesiąść na micro sim bo nowy smartphone przy przedłużeniu umowy dostałem :D

Odpowiedz

8. ~Wojtek
-1

2015-01-26 15:41:25

No, ja dopiero planuję się przenieść do Plusa z netem, ale czekam, aż mi się dotychczasowa umowa skończy. Plusik ma ten plus, że drugi produkt jest za 50% ceny, więc chętnie zmienię stacjonarny na mobilny.

Odpowiedz

7. ~Raj Raj
-1

2015-01-25 10:58:17

To chyba prawda, że duży wpływ na wzrost sprzedaży kart SIM ma popularyzacja LTE. Ja (i część mojej rodziny za moim przykładem) właśnie z tego powodu wymieniłem swoją kartę. Właściwie to zmieniłem kartę razem z operatorem :) Mam teraz net LTE od Plusa i nie żałuję, że przeniosłem usługi.

Odpowiedz

6. ~mirekb
0

2015-01-24 23:21:51

brak rejestracji msisdn nie oznacza ze jest mniej inwigilowany..kiedy będzie raport ilosci zapytan sluzb o billingi,ilosci monitorowanych numerow ??

Odpowiedz

5. ~Calm10
0

2015-01-24 01:12:23

Myślę że taki wzrost kart SIM na świecie to zasługa Playa:d

Odpowiedz

4. ~Maniuro
1

2015-01-23 15:35:17

Przecież w dużej części państw europy kartę trzeba zarejestrować, albo przy zakupie albo w kilka dni po zakupie. Polska pod tym względem akurat się pozytywnie wyróżnia.

Odpowiedz