DAJ CYNK

400 mln użytkowników mobilnego Chrome'a

25.11.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2984

Ważne 4

5

W czerwcu tego roku mobilna wersja przeglądarki Google Chrome miała 300 mln użytkowników, teraz ma ich o 100 mln więcej.

W czerwcu tego roku mobilna wersja przeglądarki Google Chrome miała 300 mln użytkowników, teraz ma ich o 100 mln więcej.

Aktualne dane statystyczne Google przedstawił przy okazji prezentacji nowej wersji Google Chrome. Mobilna przeglądarka Google'a była w ostatnich miesiącach intensywnie optymalizowana pod kątem nowych funkcji, które przynosi Android 5.0 Lollipop, jak i odświeżonego "materialnego" designu.

W nowym Chrome'ie dostajemy pełnoekranowe przeglądanie, nowe rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa i przede wszystkim większą wydajność. Tę ostatnią osiągnięto m.in. poprzez usunięcie domyślnego, 300 ms opóźnienia, które towarzyszyło otwieraniu kolejnych stron poprzez linki. Google stosował je na wypadek, gdyby użytkownik chciał dwukrotnie stuknąć palcem w ekran, a nie otworzyć link.

W październiku użytkownicy Chrome'a generowali 22,17% światowego ruchu sieciowego z urządzeń mobilnych. 19,14% nadal należało do podstawowej przeglądarki Androida, Opera (100 mln użytkowników) miała 7,56% rynku, a mobilny Internet Explorer 2,38%. W dalszym ciągu niekwestionowanym liderem pozostaje mobilne Safari. Przeglądarka instalowana domyślnie na urządzeniach z iOS wygenerowała aż światowego 45,04% ruchu.

Źródło tekstu: Google, wł

Komentarze
Zaloguj się
14. ~
0

2014-12-02 11:22:34

Ktoś odpowie??

Odpowiedz

13. ~
0

2014-12-02 09:15:53

Gdzie w Chrome jest tryb pełnoekranowy?mam najnowsza wersje i nie mam go albo nie umiem znaleźć tej opcji

Odpowiedz

12. ~
0

2014-11-26 17:02:39

Niech Google w końcu naprawi błąd w normalnym Chrome polegający na notorycznym zawieszaniu się wtyczki Flash, co kilka minut wyskakuje ciągle komunikat "wtyczka (shockwave flash) nie odpowiada". Dzieje się tak już ze 3 miesiące, wcześniej było OK.

Odpowiedz

11. ~xy
0

2014-11-26 15:29:01

To jest najbardziej inwigilatorska przeglądarka, w dodatku wcale nie działa nawet przyzwoicie. Bojkot!

Odpowiedz

10. marrcus
0

2014-11-26 11:54:04

Opera zawija wiersze co inne nie umieją, ale nie obsługuje flasza od 4.1, wygodnie sie przełacza karty po wcisnieciu klawisza menu na fonie.Firefox obsługuje flasza ale sie wiesza tryb Fullscreen kiepski, jak i brak zawijaniaWbudowana podobnieDolphin obsługuje flasha, mało uzywałem.Chrome wykasowałem po chwile po zainstalowaniu.

Odpowiedz

9. ~Zen
0

2014-11-26 11:09:41

Uzywam tylko Firefoxa i nic zlego mnie z tego powodu nie spotyka. Dodatkowo ma jedna duza zalete. Ma mobilna wersje wtyczli Ghostery :)

Odpowiedz

8. ~Michu
0

2014-11-26 10:49:06

Ta przeglądarka wciąż pozostawia wiele do życzenia w kwestii interfejsu i płynności działania. Na tym polu znacznie lepszy jest mobilny Firefox. Niestety, Firefox wciąż jest niestabilny, dlatego jestem skazany na Chrome.

Odpowiedz

7. PiotrM
0

2014-11-26 09:41:38

@4 argument bez sensu. Można by też napisać: nie dziwi wybór stockowej Androidowej przeglądarki preinstalowanej na wszystkich telefonach oprócz oczywiście Chrome.

Odpowiedz

6. ~Nowakowski
-3

2014-11-25 22:51:44

Żadna przeglądarka nie psuje się tak jak chrome, a co najlepsze że większość nawet nie wie o tym że strona źle się wyświetla albo coś na niej nie działa z powodu gogolowskiej przeglądarki

Odpowiedz

5. ~Tomunia
0

2014-11-25 22:08:22

Co zrobić żeby po otwarciu nowej karty pokazywały się zakładki a nie ostatnio wybierane? Przedtem tak było. Pomożecie?

Odpowiedz

-1

2014-11-25 22:05:06

Nie dziwi taki wynik skoro Chrome jest preinstalowany na wielu telefonach z Androidem oprócz oczywiście stockowej przeglądarki.

Odpowiedz

3. ~Staszi
0

2014-11-25 21:57:52

W ten sposób NSA ma lepszy dostęp do telefonów tych użytkowników.

Odpowiedz