DAJ CYNK

4 GHz w przyszłorocznych smartfonach Samsunga?

09.08.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2919

Ważne 8

1

Samsung prowadzi testy nowych chipsetów Exynos produkowanych w procesie technologicznym 10 nm. Możliwe, że już w przyszłym roku dostaniemy telefony z procesorami taktowanymi zegarem aż 4 GHz.

Samsung prowadzi testy nowych chipsetów Exynos produkowanych w procesie technologicznym 10 nm. Możliwe, że już w przyszłym roku dostaniemy telefony z procesorami taktowanymi zegarem aż 4 GHz.

Względem dotychczasowego procesu technologicznego 14 nm, stosowanego od modeli Galaxy S6 i S6 Edge, 10 nm przyniesie duży skok wydajności, z jednoczesnym mniejszym zużyciem energii. Według ostatnich doniesień, Samsung prowadzi już testy nowych chipsetów (prawdopodobnie Exynosa 8895) i bez trudu osiąga taktowanie na poziomie aż 4 GHz.

Tak wysokie taktowanie dotyczy autorskich rdzeni Samsunga (Mongoose), zaś pomocnicze rdzenie Cortex-A53 procesora taktowane są z równie imponującą częstotliwością 2,7 GHz. Co więcej, zużycie energii nowego Exynosa przy 4 GHz odpowiada temu w Snapdragonie 830 podkręconym do 3,6 GHz.

Co warto zaznaczyć, podane wyżej liczby to wartości szczytowe i prawdopodobnie finalne urządzenia będą miały nieco niższe taktowanie. Stosowany w Galaxy S7 czy w Galaxy Note 7 Exynos 8890 w testach działał stabilnie i przy 3 GHz, ale już rdzenie Mongoose w finalnych urządzeniach zostały "przyhamowane" do 2,3 GHz.

Zakładając taką samą redukcję taktowania dla Galaxy S8 czy Note'a 8, spodziewać należy się przynajmniej 3 GHz i dużej swobody dla miłośników podkręcania, którzy wgrają do swoich telefonów alternatywne oprogramowanie.

Źródło tekstu: PhoneArena, wł

Komentarze
Zaloguj się
17. ~
0

2016-08-15 14:12:27

zapewne chodzi o google daydreem(czy jakoś tak) teraz niewiele telefonów to obsłuży jako świeży produkt a co będzie za rok jak się rozkręci? :)

Odpowiedz

16. ~Fokus
0

2016-08-10 09:44:39

No chip mocny i to bardzo, teraz będą musieli znowu coś schrzanić w Androidzie i/lub dać bezsensowną w smartfonach rozdzielczość´ 4K - żeby to nie było zbyt wydajne ;-)

Odpowiedz

15. ~Preza
1

2016-08-10 09:37:52

Wincyj hercóf !!!

Odpowiedz

14. xander21
1

2016-08-10 01:45:38

Tęsknie za Windowsem phone (lumia 735), przynajmniej system płynny bez zacięć i się tak nie grzał

Odpowiedz

13. xander21
0

2016-08-10 01:43:38

Przyznam się, ze trzymajac telefon w ręcę, czuć ciepło i to przy normalnym użytkowaniu, bez grania. Latem jest bardzo źle, telefon wręcz parzy i oczywiście jak kolega wyżej mówił, wszystko zwalnia.

Odpowiedz

12. ~
0

2016-08-09 23:45:55

Im nawet 10GHz nie wystarczy jak te telefony pp roku chodzą jakby miały 1 rdzeń z 0,5GHz

Odpowiedz

11. ~LepikPL
0

2016-08-09 23:28:56

Czy komuś się zmulił na amen Nexus 4 albo Galaxy SII ? Przeszło tego sporo przez moje ręcę i wydają się nieśmiertelne (pomijam utopienia i roztrzaskania).

Odpowiedz

10. PiotrM
0

2016-08-09 23:28:08

@6 Kulą w płot. Przycina, bo jest mu coraz cieplej i sam zwalnia swoje rdzenie. Zwiększanie taktowania to jak dolewanie oliwy do ognia.

Odpowiedz

9. ~LepikPL
0

2016-08-09 23:23:50

Pardon. Miałem na myśli słynną wtopę Nexus 7 od Asusa. Do Nexusa 4 od LG nie piję. Śmiga jak nowy. Niepostarzany i w zasadzie tym mnie uwiedli.

Odpowiedz

8. ~LepikPL
0

2016-08-09 23:21:05

@6 Nic nie bój, będzie jeszcze gorzej. Android jest absolutnie mistrzowski pod względem mulenia w kolejnych miesiącach. Specjalnie projektują aktualizacje systemu operacyjnego, lub szybkie zużycie komórki pamięci, żeby telefon po dwóch latach chodził wolniej. Czasem zdażają się kuriozalne wtopy projektantów (słynny Nexus 4 2nd gen, sporo Xperii) i sprzęt nie daje rady wytrzymać 2 lat. Jak to jest, że Galaxy SII po wgraniu śmiga do dzisiaj? Spisek żarówkowy to małe piwo. To jest wyższy level postarzania produktu. Jabłko robi to samo, tylko wolniej i dyskretniej.

Odpowiedz

0

2016-08-09 23:10:52

snapek 410*

Odpowiedz

1

2016-08-09 23:09:49

@1 Nie wiesz co mówisz. Ja też kiedyś jęczałem, że ciągle rdzeni dokładają i podkręcają. Od kiedy mam androida zmieniłem zdanie. Mój snapek 1.2GHz nie daje rady. Są czasami przycięcia, spowolnienia. Więc to nie takie głupie, coraz wyższe taktowanie.

Odpowiedz

5. ~LepikPL
0

2016-08-09 23:01:05

Też się jak głupi rypnąłem, bo zdanie winno być bezwzględnie zakończone znakiem zapytania. Pax.

Odpowiedz

4. ~jacek
-1

2016-08-09 22:58:49

każdy ma jakieś słabości :) moja to ortografia

Odpowiedz

3. ~LepikPL
3

2016-08-09 22:51:37

@2 Celna uwaga. Azaliż ortografia, proszę Waszmości, nauką obcą jestże niewątpliwie.

Odpowiedz