DAJ CYNK

28 lutego Xiaomi zaprezentuje swój własny chipset mobilny - Pinecone

20.02.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 16

Ważne 2

1

Xiaomi, jeden z najbardziej znanych chińskich producentów elektroniki, chce przynajmniej częściowo usamodzielnić się w zakresie produkcji chipsetów dla urządzeń mobilnych.Xiaomi, jeden z najbardziej znanych chińskich producentów elektroniki, chce przynajmniej częściowo usamodzielnić się w zakresie produkcji chipsetów dla urządzeń mobilnych.

Pierwszy z układów SoC będzie nazywał się Pinecone, czyli "szyszka" (tak przynajmniej brzmi bezpośrednie tłumaczenie z j. chińskiego) i zostanie przygotowany we współpracy z Leadcore. Firma ta dostarczyła dwa lata temu chipset dla smartfonu Redmi 2A (Leadcore L1860C).

Obecnie jedynie trzech producentów smartfonów oferuje telefony z autorskimi chipsetami i są to Samsung (Exynos), Apple (seria A) oraz Huawei (Kirin). Xiaomi będzie czwartym na świecie i drugim w Chinach producentem z własnymi układami SoC.

Póki co chińska firma celuje w średnią półkę cenową, a jej pierwszy chipset ma być konkurentem dla Snapdragona 625. Procesory Xiaomi raczej nie trafią do urządzeń konkurencji - firmie bardziej zależy na oszczędnościach przy produkcji własnych telefonów.

Chipsetowy biznes Xiaomi prawdopodobnie negatywnie odbije się na MediaTeku. W styczniu firma miała najniższe przychody od dziesięciu miesięcy, a czołowi chińscy producenci nie są zainteresowani stosowaniem chipsetów Helio X30.

Zobacz: Xiaomi Redmi 4A w oficjalnej polskiej dystrybucji za 599 zł

Źródło tekstu: Xiaomi, GSMArena, wł

Komentarze
Zaloguj się