DAJ CYNK

2 na 3 aktywacje w przedsiębiorstwach stanowią iPhone'y

25.11.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4263

Ważne 6

6

W III kwartale 66% smartfonów aktywowanych w przedsiębiorstwach stanowiły iPhone'y. To wzrost o 2 punkty procentowe względem II kwartału.

W III kwartale 66% smartfonów aktywowanych w przedsiębiorstwach stanowiły iPhone'y. To wzrost o 2 punkty procentowe względem II kwartału.

Apple'owi udało się tym samym odwrócić tendencję spadkową - na koniec 2012 roku firma miała w tym segmencie nawet 77% udziałów, a do 2015 roku nie schodziła poniżej 70%. W II kwartale tego roku Android mocno odcisnął się jednak na Apple'u i jego udział w aktywacjach spadł do 64%.

Jeszcze większy skok sprzedaży Apple odnotował w przypadku tabletów. Aż 71% aktywacji w firmach stanowiły iPady, poprawiając 64% wynik z końca II kwartału (rekordem Apple'a był udziały rzędu 90%). W tym samym okresie udział tabletów z Androidem spadł z 25% do 21%, a z Windowsem z 11 do 8%.

Największą popularnością iOS cieszy się w sektorze publicznym (83%), usługach finansowych (77%), edukacji (77%) i ubezpieczeniach (68%). Android prowadzi natomiast w sektorze wysokich technologii (51%) i w transporcie (50%).

Raport przygotowała spółka zależna od BlackBerry - Good Technology. Dane zebrano w ponad 6200 organizacjach w 189 krajach całego świata.

Zobacz: Światowy rynek smartfonów po 3Q2015 według Gartnera
Zobacz: Światowy rynek tabletów po 3Q2015 według IDC

Źródło tekstu: Good Technology, wł

Komentarze
Zaloguj się
22. ~Cynik
0

2015-11-26 06:55:14

Czyli administracja państwowa kupuje sobie za pieniądze podatników drogie zabawki... Tylko się cieszyć.

Odpowiedz

21. ~Salesman
1

2015-11-25 21:36:48

Do Applefana i nasladowców - ogarnijcie się i wyciągnijcie wnioski!"Raport przygotowała spółka zależna od BlackBerry - Good Technology. Dane zebrano w ponad 6200 organizacjach w 189 krajach całego świata." - co zasadniczo oznacza, że wynik nie dotyczy Polski ale jest globalny. W krajach bogatego zachodu Iphone sprzedaje się lepiej (głównie USA) a w krajach biedniejszych lub rozwijających się Iphone jest jedynie ułamkiem procenta całkowitej sprzedaży a Android zdecydowanie dominuje. Dodatkowo w Afryce Iphone właściwie nie istnieje a jest to również znaczący i perspektywiczny rynek konsumencki.Właściwy wnioski to:1) zakupy Iphona są często narzucane jako korporacyjny standard przez centrale firm, które mają swoje HQ w USA i oddziały w innych krajach. Jak wiadomo najwięcej korporacji wywodzi się z USA, Iphone jest z USA więc i zakupy są sprzętu "designed in USA".2) Właściciele lub management smal business chcą być wizerunkowo na topie razem z międzynarodowym Corpo i celebrytami więc decydują się na zakup Iphone/''a a to, że właściwie używają jedynie funkcji dzwonienia i sms jak w każdym telefonie to inna sprawa. Modni są? Są!3) Zakupy Iphonów dominują w administracji publicznej ? - dlatego, że administracja kupuje za publiczne pieniądze obywateli i nie ma żądnych problemów aby wybierać najdroższe i najmodniejsze produkty. Wiadomo, że jak jest grosz to trzeba go wydać bo w następnym roku lub po wyborach może nie być!Podsumowując nie zawsze za wyborem Iphona stoi jedynie czynnik dobrego sprzętu a najczęściej to umowny "Fame" i inne okoliczności.Ps. Nasprzedawałem się tyle tego sprzętu do biznesu, że wiem co mówię z autopsji.

Odpowiedz

20. ~kablo
0

2015-11-25 20:57:01

Czy kogos powaznego to dziwi? Serwis apple jest bez porownania do innych marek, problemow z ajfonami tez jest jak na lekarstwo. Z punktu widzenia firmy wyzszy koszt na starcie ale mniejsze koszty operacyjne.

Odpowiedz

19. ~
0

2015-11-25 20:40:32

ja osobiście nie zauważyłem różnic w funkcjonowaniu obu sprzętów a wole androida z jednego powodu tel. na androidzie wychodzą dużo częściej dla mnie osobiście posiadać telefon przez pół roku to katorga bo mi się po prostu za szybko nudzą jak bym miał czekać na premierę nowego modelu rok i bulić conajmniej 3k to dziękuję postoję :)

Odpowiedz

18. ~mobile4you
-1

2015-11-25 20:13:40

@PLANET: Przecież taki sam Office masz na każdym sprzęcie mobilnym niezależnie od systemu. Jakie porty w dobie sieci bezprzewodowych i po co?

Odpowiedz

17. PLANET
1

2015-11-25 18:55:11

Jak w przypadku telefonów jeszcze się mogę zgodzić, tak akurat tablety z iOSem czy (nawet) Androidem to zabawki. Jedynie Winda.. normalne porty, kompatybilność z każdym sprzętem, wybór softu bez ograniczeń, wliczając w to pełen pakiet M$ Office czy wsteczną (i niestety sporo firm to stosuje) zgodność z IE... argumentów jest więcej, ale nawet i tyle wystarczy.

Odpowiedz

16. ~
2

2015-11-25 15:41:37

@12: A skąd wiesz, że Apple nie wgrało swoich szpiegów do iZłomu?Nie wspominając nawet o CIA/NSA - oni mają dostęp do wszystkiego, co przechodzi przez USA. Skoro nawet w switchach i routerach CISCO mają swoje backdoory, więc w Apple tym bardziej...

Odpowiedz

15. ~
1

2015-11-25 15:37:43

Apple w sektorze publicznym to się nazywa luźna dyscyplina budżetowa...

Odpowiedz

14. szejkeR
1

2015-11-25 14:52:17

Nie ma nic śmiesznego w tym, że jednak w wielu miejscach w PL iPhone to ciągle oznaka pewnego prestiżu czy większej zamożności. Oczywiście zależy to od danej społeczności - wśród osób na stanowiskach managerskich czy kierowniczych zarabiających np więcej niż 10k to nie jest żaden prestiż bo każdego na to stać bez problemu.Druga sprawa w wielu firmach jedyne do czego potrzebny jest telefon to email, dzwonienie, smsy plus ewentualnie internet/nawigacja podczas jazdy autem i do tego iPhone nie potrzebuje żadnego jailbreaka czy innych kombinacji. Oczywiście cena tego telefonu sprawia, że często tak naprawdę iPhone dostaje kadra kierownicza/menadżerska chyba, że są to starsze już modele. Na niższych stanowiskach często królują Androidy ze średniej/niskiej półki. Oczywiście w przypadku dużej korpo decydują często koszty i najkorzystniejsza umowa z operatorem.

Odpowiedz

13. ~
2

2015-11-25 14:39:05

@12 Przecież napisali, że w branży technologii najwięcej kupuje się androida. Natomiast w szkole ifony.

Odpowiedz

12. ~sueshack
1

2015-11-25 14:10:06

Prestiż srestiż. iPhone to jest złoty standard - wiadomo, jak będzie działać, wiadomo jak tym zarządzać, model nie zmienia się co 3 miesiące, nie ma szpiegów od Googla i Samsunga, nie ma wirusów, a na dodatek żaden prezes nie będzie na niego sarkał. Cena nie gra specjalnie roli, bo stanowi ułamek miesięcznego wynagrodzenia użytkownika, a to jest przecież narzędzie pacy. Nic dziwnego, że ludzie profesjonalnie zajmujący się IT nie chcą mieć wiele wspólnego z androidowym burdelem. Zwłaszcza w krajach, w których relacja ceny sprzętu do wynagrodzeń jest trochę inna niż w Polsce.

Odpowiedz

11. ~
-2

2015-11-25 14:01:47

@9 Może w waszej szkole tak.

Odpowiedz

10. ~Adam
-1

2015-11-25 13:47:56

To ja mam Prestigio i to jest prestiż, a nie apple!

Odpowiedz

9. ~
3

2015-11-25 13:42:58

@8 Tak, prestiż. Można się z tego śmiać i żałować, że w tym kraju coś powszechnie dostępnego w "krajach zachodu" u nas stanowi o prestiżu ale póki co nie ma co zaklinać rzeczywistości

Odpowiedz

8. ~
-1

2015-11-25 13:32:56

@7 Apple to prestiż ? Proszę nie rozśmieszać.

Odpowiedz