DAJ CYNK

10 mln Nokii w pierwszym roku

13.10.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 23

Ważne 6

0

W 2017 roku firma HMD Global przywróciła markę Nokia na rynku smartfonów. To może być udany rok pod względem sprzedaży.W 2017 roku firma HMD Global przywróciła markę Nokia na rynku smartfonów. To może być udany rok pod względem sprzedaży.

Na blogu biznesowym Communities-Dominate pojawiło się zestawienie wyliczeń na temat sprzedaży Nokii w tym roku. Wg danych IDC w I w kwartale sprzedanych zostało zaledwie 100 tys. Nokii. Wynika to z tego, że sprzedaż była prowadzona wyłącznie na terenie Chin. Również wg danych IDC w II kwartale, przy czym jest to wynik tylko za sam czerwiec, nabywców znalazł 1,4 mln egzemplarzy Nokii. Wyliczenia za III i IV kwartał pochodzą od analityka, byłego pracownika Nokii Tomiego Ahonena i wg nich na rynek trafi odpowiednio 2,5 mln oraz 3,5 mln egzemplarzy.

Jeśli dodamy do tego resztę wyników za II kwartał, przewidywany wzrost sprzedaży w okolicach Bożego Narodzenia oraz być może Nokię 9, to w sumie nabywców może znaleźć 10 mln Nokii. Jak na pierwszy rok po powrocie trzeba przyznać, że jest to bardzo dobry wynik, który dobrze rokuje na przyszłość.

Zobacz: Test telefonu Nokia 8
Zobacz: Test telefonu Nokia 5

Źródło tekstu: communities-dominate; wł

Tagi: nokia
Komentarze
Zaloguj się