DAJ CYNK

Kolejne wzrosty Blika w 3Q2017

31.10.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2666

Ważne 4

3

Prawie 8 mln transakcji i 700 tys. nowych użytkowników Blika w trzecim kwartale 2017 roku.


Prawie 8 mln transakcji i 700 tys. nowych użytkowników Blika w trzecim kwartale 2017 roku.

Blik zamyka trzeci kwartał 2017 roku ze wzrostami i rekordami transakcji ogółem i we wszystkich kanałach. Z 8 mln transakcji najwięcej odnotowano płatności w Internecie - 62%, czyli 5,2 mln. Blik jest coraz częściej używany do wypłat w bankomatach, które stanowią 27% wszystkich transakcji w kwartale. Polacy wypłacili w ten sposób gotówkę aż 2,2 mln razy. Płatności w terminalach było 490 tys. (6%), a natychmiastowych przelewów na telefon 380 tys. (5%).



W porównaniu do trzeciego kwartału 2016 roku łącznie liczba transakcji wzrosła o 258%., a w samym kanale internetowym aż o 448%.



Od początku 2017 roku Polacy zrealizowali 21 mln transakcji Blikiem, w tym ponad 13 mln płatności w internecie. Wzrost transakcji łączy się z coraz większą popularnością wśród klientów bankowości mobilnej w Polsce. W trzecim kwartale Blik zdobył 700 tys. nowych użytkowników.



W trzecim kwartale Polacy wykonywali Blikiem średnio 91 tys. transakcji dziennie. Było to średnio 57 tys. płatności w Internecie, 25 tys. transakcji w bankomatach, 5,4 tys. płatności w terminalach płatniczych i 4,2 tys. natychmiastowych przelewów na telefon. Dzienny rekord transakcji łącznie wyniósł ponad 112 tys., a w samym Internecie 77,8 tysięcy.



Źródło tekstu: Polski Standard Płatności

Tagi: 3q2017 BLIK
Komentarze
Zaloguj się
13. ~Nick
0

2017-11-06 18:14:42

Bank w telefonie, to szybki sposób na ich utratę"LokiBot jest trojanem, który atakuje użytkowników smartfonów. Szkodnik najpierw próbuje wykraść dostęp do konta bankowego i wyczyścić konto. Jeśli mu się nie uda, przekształca się w program żądający okupu – informuje Kaspersky Lab."

Odpowiedz

12. ~Marzena
0

2017-11-02 09:27:34

Ja bardzo lubię tą metodę płatności. Ratuje w najmniej oczekiwanym momencie. Polecam wszystkim! W wybranych sklepach można płacić BlikOneClik, gdzie następuje zapamiętanie użytkownika. Gratulacje dla zespołu!

Odpowiedz

11. wlo
0

2017-11-02 08:21:10

data17 - a nie pomyślałeś, że wprowadzenie opłaty za przelew 24 jest promowaniem blika np.?

Odpowiedz

10. data17
0

2017-11-02 07:18:39

świetnie rozwiazanie place na allegro i alliexpressostatnio moj bank bzwbk wystawil mi oplate 1,50zl za 3 przelewy24 wiec zenada z ich strony i niech sie gonia bede blikiem placic za wszystko

Odpowiedz

9. ~poRazPierwszy
0

2017-11-01 21:24:41

Dziś podladowałem blikiem telefon w Playu jednoczesnie po raz ostatni. Ten oszołom oznajmił za za 5zł daje mi waz osc karty na aż 5dni.

Odpowiedz

8. ~
0

2017-10-31 14:43:15

do 5 - zalezy dla kogo - dla mnie blik nie jest rozwiązaniem w internecie bo używam karty, za to używam BLIK do bankomatu - uzywałbym do przelewów, ale w zasadzie nie rózni się na razie niczym od zwykłego przelewuw sklepie tez uzywam karty więc blik nie jest mi (akurat) potrzebnyswoją droga to chyba BLIK byłby bardziej korzystny dla sprzedawców (bo maja pieniądze natychmiast z tego co rozumiem, a nie po 2-3 dniach)

Odpowiedz

7. Zeusek
1

2017-10-31 14:41:28

Bardzo polubiłem BLIK za prostotę, używam gdzie tylko jest możliwość.

Odpowiedz

6. loryfer
0

2017-10-31 14:17:18

Używam w sumie tylko na allegro, bo wygodniej mi pyknąć kod w apce. W innych przypadkach miałbym obawy.

Odpowiedz

5. manyaky
-1

2017-10-31 14:06:58

To ma sens tylko w przypadku płatności internetowych, ew. ATM. Płatności POS wkrótce zjadą mocno w dół. Na co to komu, kiedy jest HCE? Poza tym @2 bardzo słusznie napisał.

Odpowiedz

4. ~
0

2017-10-31 14:05:52

ale DLACZEGO nie wprowadzaja płatności natychmiastowych w BLIK??? gdyby kazdy z tych banków miał przelew na numer telefonu, to pewnie by rozwiazało sprawę

Odpowiedz

3. ~amigo
2

2017-10-31 13:09:08

Dopóki nie wprowadzą opłaty będzie rosło jak tylko wprowadzą opłatę będzie zjazd w dół.....

Odpowiedz

2. ~
1

2017-10-31 12:37:33

Płacę kartą gdziekolwiek się da i nie raz korzystałem z powodzeniem z chargebacka - ostatnio na allegro.Mastercard uznał reklamacje i oddał pieniądze po tygodniu. W przypadku blika bujałbym się po komendach, a po 2 miesiącach dostał list z /''umorzeniem postępowania z powodu nie wykrycia sprawcy/''Wolę dawać zarabiać Visie/MC niż tracić nerwy i pieniądze bo ze strony blika nie mam żadnego dodatkowego zabezpieczenia, tak jak przy przelewach.

Odpowiedz

1. ~Realista
1

2017-10-31 12:24:45

Dobry polski standard platnosci. Nie zarabia jakas tam Visa czy Mastercard.

Odpowiedz