DAJ CYNK

Użytkownicy Twisto mogą płacić za zakupy przy użyciu BLIKA

04.04.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Fintech

Interakcje: 6950

Ważne 1

0

Twisto udostępnił swoim użytkownikom w Polsce BLIKA jako formę płacenia za dokonywane zakupy. Nowością jest również konto z zestawieniem wszystkich transakcji.

Twisto to przedsiębiorstwo fintech, które oferuje nowatorską formułę mobilnych zakupów –  „kup teraz, zapłać później”. Dzięki temu klient może płacić w sklepie internetowym w późniejszym terminie, natomiast sprzedawca otrzymuje pieniądze przelewem już następnego dnia roboczego od momentu złożenia zamówienia. Aby dokonać zakupu z Twisto wystarczy jedno kliknięcie. Kupujący ma potem 21 dni na podjęcie decyzji, czy produkt spełnia jego oczekiwania, a także zapłatę za niego lub ewentualne ewentualne odesłanie. Nie ponosi przy tym żadnych kosztów, a w przypadku zwrotu produktu pieniądze nie opuszczają jego konta. Do tej pory Twisto umożliwiało klientom realizację płatności przelewem na specjalnie stworzone w tym celu konto. Teraz dodano nową formę płatności – BLIKA.

- Odpowiadamy na potrzeby i oczekiwania naszych klientów i stale udoskonalamy oferowane usługi. Nasi klienci robią zakupy przez smartfony i są przyzwyczajeni do maksymalnej wygody. Dlatego oprócz zwykłych przelewów udostępniamy użytkownikom Twisto płatności BLIKIEM. To jedno z najbardziej popularnych w Polsce rozwiązań płatniczych.

- powiedział Krzysztof Blinowski, szef Twisto w Polsce

Twisto przeprowadziło badanie, z którego wynika, że 77% Polaków zna BLIKA. Ponadto rozpoznawalność tego rozwiązania wśród osób poniżej 34 roku życia, mieszkających w dużych miastach, sięga nawet 80%.

Zobacz: Blue Media wdraża płatności cykliczne BLIKIEM w sieci Play
Zobacz: BLIK wprowadza płatności powtarzalne. Na początku funkcja dostępna w dwóch bankach
Zobacz: BLIK wprowadza płatność z banera reklamowego. Na pierwszy ogień poszła akcja WWF Polska

Twisto ma też jeszcze jedną nowość. Jest nim bezpłatne, indywidualne konto użytkownika, zawierające zestawienie wszystkich zakupów zrealizowanych z Twisto oraz informacje o statusie związanych z nimi płatności.

- Każdy, kto zrobi zakupy z Twisto, może otworzyć takie konto jednym kliknięciem. Znajdzie tam zestawienie wszystkich transakcji oraz informację o terminach spłaty. Użytkownik może uregulować rachunek osobno za każde zamówienie lub, jeśli ma do zapłaty kilka rachunków, zrobić to łącznie, wykonując jedną transakcję.

- powiedział Krzysztof Blinowski

Twisto pracuje obecnie nad udostępnieniem klientom wielowalutowej karty do płatności w sklepach internetowych i podczas codziennych zakupów w sklepach stacjonarnych w Polsce i za granicą.

Twisto działa w Polsce od lipca 2018 roku jako formuła zakupową „kup teraz, zapłać później” i jest już dostępne w ponad 135 sklepach internetowych. Partnerem strategicznym Twisto w Polsce jest ING Bank Śląski. Firma powstała w Czechach, a wśród jej udziałowców są grupa ING oraz towarzystwo ubezpieczeniowe Uniqa.

Zobacz: Startuje BLIKOMANIA - znowu można wygrać 100 tys. zł za płacenie BLIKIEM
Zobacz: BLIK szykuje się do międzynarodowych przelewów na numer telefonu
Zobacz: BLIK w 2018 roku: 91 milionów transakcji o wartości ponad 12 miliardów złotych

Źródło tekstu: Twisto

Przewiń w dół do następnego wpisu