DAJ CYNK

Twisto w listopadzie ma każdego dnia 2,5 tysiąca nowych użytkowników

19.11.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Fintech

Interakcje: 3376

Ważne 1

0

Karta płatnicza Twisto msnet

Miesiąc po debiucie karty Twisto na polskim rynku, do usługi aplikowało 70 tysięcy klientów. W listopadzie fintech ma 2,5 tys. nowych rejestracji.

Twisto to karta płatnicza połączona z aplikacją mobilną. Każdy użytkownik otrzymuje limit do wykorzystania, dzięki któremu na zapłatę mamy nawet 45 dni. Twisto umożliwia także płacenie poza granicami Polski, do czego zachęca obietnicą rozliczania transakcji po najlepszym kursie wymiany, bez opłat i prowizji. Karta Twisto jest bezpłatna i można nią płacić w każdym sklepie internetowym i stacjonarnym, w którym akceptowany jest Mastercard.

Usługa zadebiutowała w Polsce 21 października tego roku i po pierwszym tygodniu miała już 12 tys. użytkowników. Liczba ta już mocno wzrosła.

Zobacz: Z Twisto można płacić w każdym sklepie stacjonarnym i internetowym, w którym akceptowany jest Mastercard. Także za granicą
Zobacz: Twisto się rozpędza. Tydzień po debiucie karty zarejestrowało się już 12 tys. osób

- W ciągu miesiąca rejestrację w Twisto rozpoczęło 70 tys. osób. To przekroczyło nasze oczekiwania – jesteśmy zachwyceni i bardzo wdzięczni za tak ciepłe przyjęcie. Od końca długiego weekendu w Twisto codziennie rejestrowało się blisko 2,5 tys. klientów. Rekordowego dnia przeprocesowaliśmy ponad 3 tys. wniosków. Nasi klienci aktywnie uczestniczą w programie poleceń i rekomendują Twisto swoim znajomym. Z tego źródła pochodzi aż 40% wniosków. Bardzo nas to cieszy. Robimy wszystko by klienci, którzy przeszli rejestrację, mogli korzystać z naszych usług jak najszybciej, m.in. usprawniliśmy proces i powiększyliśmy dedykowany mu zespół. Pracujemy nad pełną automatyzacją, wtedy czas od rejestracji do przyznania limitu Twisto skróci się do kilkudziesięciu minut.

- powiedział Michal Smida, założyciel i CEO Twisto  

Obecnie czas oczekiwania na weryfikację konta i przyznanie limitu wynosi średnio 24 godziny. Zdolność kredytowa każdego z klientów jest weryfikowana, a odsetek akceptacji jest wyższy niż w Czechach, skąd Twisto pochodzi.

Jak działa Twisto?

Zakupy z Twisto są bardzo proste. Posiadacz karty robi zakupy w ramach bezpłatnego miesięcznego limitu, a potem zwraca jego równowartość w dowolnym momencie, od razu po zakupie lub nawet po 45 dni (licząc od początku miesiąca), za pomocą BLIKA lub przelewu. Część płatności (do 90% przyznanego limitu) można odroczyć na kolejny miesiąc. 

Zobacz: BLIKIEM można zapłacić za świąteczne zakupy - rusza owa kampania reklamowa
Zobacz: Getin Noble Bank wprowadza błyskawiczne przelewy na telefon BLIK

Twisto obiecuje, że zakupy wykonywane z jego udziałem są bezpieczniejsze. Kupujący nie angażuje własnych środków finansowych do czasu, aż sprawdzi produkt i zdecyduje, że chce go zatrzymać. Nie można również zapomnieć o wygodzie. Zakupu można dokonać w dowolnym momencie, na przykład wykorzystując promocję, a także w sytuacji chwilowego braku środków. Płatności zagraniczne z Twisto odbywają się po najbardziej korzystnym kursie Mastercard, bez potrzeby wcześniejszej wymiany waluty, bez opłat i prowizji.

Bezpłatna rejestracja

Aby korzystać z karty Twisto, należy pobrać aplikację na telefon i zarejestrować się. Po otrzymaniu miesięcznego limitu można robić zakupy. Limit przyznawany jest na podstawie deklaracji klienta oraz ocenie jego zdolności kredytowej, z wykorzystaniem między innymi autorskiego silnika scoringowego Nikita. Może on sięgać kilku tysięcy złotych.

Rejestrując się w Twisto możemy skorzystać z systemu poleceń. Po otrzymaniu miesięcznego limitu, użytkownik ma możliwość polecenia aplikacji kolejnym osobom. Jeśli osoba, która otrzymała polecenie, zarejestruje się w aplikacji i zostanie pozytywnie zweryfikowana, zarówno polecający jak i polecany otrzymają po 50 zł. Poleceń można dokonywać wielokrotnie, a zgromadzone pieniądze wykorzystać do spłaty zakupów dokonanych z Twisto w Internecie lub sklepach stacjonarnych.

Zobacz: Niemcy nakazują by Apple dopuścił konkurencję do NFC w iPhone'ach
Zobacz: Bank Millennium wprowadza token sprzętowy z czytnikiem i technologią Cronto firmy OneSpan

Twisto działa na polskim rynku od 2018 roku, oferując początkowo płatności w 300 sklepach internetowych. W ciągu roku czeski fintech obsłużył ponad 100 tys. klientów. W 2022 roku Twisto planuje mieć w Polsce 0,5 mln użytkowników swojej karty płatniczej. W Czechach firma działa już kilka lat, gdzie 80% klientów Twista aktywnie korzysta z karty, średnio 20 razy w miesiącu. Przeciętna wartość transakcji wynosi 100 zł.

Źródło tekstu: Twisto

Przewiń w dół do następnego wpisu