DAJ CYNK

Start płatności HCE w Banku Millennium

23.11.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Fintech

Interakcje: 6372

Ważne 4

1

Bank Millennium udostępnił usługę, która pozwala płacić smartfonem tak jak kartą zbliżeniową. Usługa działa w oparciu o technologię HCE i umożliwia stworzenie wirtualnej karty płatniczej w aplikacji mobilnej banku.

Bank Millennium udostępnił usługę, która pozwala płacić smartfonem tak jak kartą zbliżeniową. Usługa działa w oparciu o technologię HCE i umożliwia stworzenie wirtualnej karty płatniczej w aplikacji mobilnej banku.

Klienci, którzy utworzą w aplikacji Banku Millennium mobilną kartę Mastercard, będą mogli zapłacić telefonem wszędzie tam, gdzie są akceptowane płatności zbliżeniowe Mastercard, czyli w jednym z 6 mln terminali płatniczych na całym świecie. Wystarczy odblokować i przyłożyć telefon do terminala płatniczego, tak samo jak w przypadku płatności tradycyjną kartą zbliżeniową. W przypadku transakcji powyżej 50 zł konieczne jest ich zatwierdzenie PIN-em na klawiaturze terminala. Aktywacja wirtualnej karty oraz korzystanie z usługi są bezpłatne. Karta będzie ważna 4 lata. Usługa realizowana jest we współpracy z Mastercard.

Do realizacji płatności HCE (ang. Host Card Emulation) wystarczy telefon wyposażony w system Android 4.4 (lub kolejne wersje) z anteną NFC oraz aplikacją mobilną Banku Millennium. Co istotne, połączenie z Internetem nie jest konieczne w momencie płatności - 10 kolejnych płatności można dokonać off-line (pula odnawia się automatycznie przy kolejnym połączeniu z siecią).

To, czym HCE wyróżnia się wśród innych technologii umożliwiających płatności mobilne, jest uniezależnienie od dostawców usług telekomunikacyjnych. Umowa z operatorem sieci nie jest wymagana, ponieważ dane potrzebne do transakcji nie są przypisane do karty SIM znajdującej się w telefonie, ale przechowywane w tzw. chmurze obliczeniowej dostarczanej przez platformę tokenizacyjną firmy Mastercard (MDES). Dane generowane do transakcji nie identyfikują właściciela wirtualnej karty i są powiązane bezpośrednio z tokenem, czyli numerem przypisanym do konkretnego urządzenia. Oznacza to, że płatności można dokonać tylko tym telefonem, do którego przypisano kartę, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo transakcji.

Aktualizacja

Zapytaliśmy bank o koszty. Wydanie i obsługa karty są całkowicie bezpłatne. Jest jeden wyjątek, prowizja w wysokości 5 zł pobierana jest jedynie od transakcji dokonanych w punktach akceptujących kartę oznaczonych jako: kasyna, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory.
Kartę wirtualną można powiązać jedynie z kontem bieżącym, nie można tego powiązania utworzyć z kartą kredytową.

Zobacz: cennik mobilnej karty debetowej

Źródło tekstu: Bank Millennium, wł