DAJ CYNK

Sprzedawcy wolą przyjmować płatności kartą lub telefonem - tak twierdzi Visa

13.01.2020

Dodane przez: msnet

Kategoria: Fintech

Interakcje: 5201

Ważne 1

0

Karty płatnicze w kieszeni

2 na 3 sprzedawców woli, gdy za zakupy płacisz kartą lub telefonem - to tytuł nowej kampanii marki Visa, promującej płacenie kartą za zakupy w Internecie i sklepach stacjonarnych oraz płatności zbliżeniowe dokonywane za pomocą telefonu.

Tytuł kampanii reklamowej marki Visa nie wziął się z niczego. Na zlecenie tego międzynarodowego systemu płatniczego, firma Kantar przeprowadziła w sierpniu 2019 roku badanie zrealizowane na ogólnopolskiej grupie sprzedawców, z którego wynika, że 2 na 3 sprzedawców w stacjonarnych punktach sprzedaży w Polsce woli, gdy klienci płacą kartą lub telefonem.

Zobacz: Wkrótce wystartują płatności Lidl Pay, pracownicy otrzymali komiksową ściągawkę
Zobacz: Mobilni Polacy: już 9 na 10 użytkowników aplikacji bankowych robi przelewy smartfonem

Visa przypomina też, że Polska znajduje się wśród światowych liderów w zakresie popularności płatności zbliżeniowych. W 2019 roku, jak wynika z raportu NBP, zostaliśmy pierwszym krajem na świecie, który osiągnął 100%-ową akceptację transakcji zbliżeniowych (kartą, telefonem czy innym urządzeniem) wszędzie tam, gdzie przyjmowane są płatności kartami Visa. Jest to możliwe między innymi dzięki wsparciu Fundacji Polska Bezgotówkowa, a także dzięki podjętym działaniom edukacyjno-promocyjne oraz projektom Inkubatora Innowacji Visa w Warszawie. Z innego raportu wynika z kolei, że już 62% internautów w Polsce kiedykolwiek zrobiło zakupy on-line. Wciąż jednak wielu konsumentów w naszym kraju wybiera gotówkę.

- W nowej kampanii Visa zachęcamy konsumentów do korzystania z szybkich i wygodnych płatności mobilnych nawet za najdrobniejsze zakupy. Wiemy, że sprzedawcy są chętni do przyjmowania takich płatności, ponieważ dzięki nim mogą na przykład obsłużyć większą liczbę klientów w godzinach szczytu. Z naszych badań wynika, że już 2 na 3 sprzedawców woli, gdy klienci płacą kartą lub telefonem. Będziemy też edukować konsumentów o wygodzie i bezpieczeństwie transakcji Visa w Internecie. Wielu kupujących nie ma świadomości na przykład tego, że wyłącznie płatności kartą zapewniają im dodatkową ochronę w postaci możliwości skorzystania z procedury chargeback.

- powiedziała Katarzyna Jezierska, Head of Marketing, Central Eastern Europe w Visa

Zobacz: Spółdzielcza Grupa Bankowa udostępnia płatności mobilne Fitbit Pay dla kart Mastercard
Zobacz: Alior Bank wprowadził płatności Garmin Pay i Fitbit Pay

Przygotowana kampania reklamowa pokazuje ludzi w codziennych sytuacjach, w których płatności za pomocą kart Visa są promowane jako wygodne, dostępne od ręki oraz dające im poczucie bezpieczeństwa.

Źródło tekstu: Visa

Przewiń w dół do następnego wpisu