DAJ CYNK

SoftPOS zmienia smartfony w zbliżeniowe terminale płatnicze

06.09.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Fintech

Interakcje: 6100

Ważne 0

0

Targi IFA to nie tylko nowości sprzętowe, lecz także uniwersalne rozwiązania łączące oprogramowanie i urządzenia. Opracowany przez Samsunga, Visę i firmę First Data software’owy terminal SoftPOS umożliwia przyjmowanie zbliżeniowych płatności na mobilnych urządzeniach marki Samsung w dowolnej kwocie i bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń do autoryzacji. Co najciekawsze, Polska jest pierwszym krajem, w którym ruszy pilotaż SoftPOS.

Firmy First Data (należąca do Fiserv), Visa  i Samsung prezentują na targach IFA 2019 swoje najnowsze, opracowane wspólnie rozwiązanie – Software Point of Sale (SoftPOS), czyli po prostu terminal płatniczy w aplikacji. 

Zobacz: IFA 2019: nowe zegarki marek Emporio Armani, Diesel i Michael Kors|
ZobaczIFA 2019: ogrom nowości Lenovo. Seria Yoga z pamięcią Intel Optane i grafiką Nvidia GTX  

SoftPOS umożliwia przyjmowanie zbliżeniowych płatności na każdą kwotę na smartfonie lub tablecie Samsunga w taki sam sposób jak na fizycznym terminalu płatniczym. Rozwiązanie to nie wymaga już żadnego dodatkowego urządzenia do autoryzacji płatności. SoftPOS, dzięki wykorzystaniu modułu NFC w smartfonach i tabletach, będzie przyjmował płatności zbliżeniowe kartami, smartfonami, zegarkami, biżuterią czy brelokami. Pilotaż SoftPOS-a wystartuje w Polsce przed końcem 2019 roku. W kolejnym etapie zostanie rozszerzony na rynki Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, a także w krajach Azji i Pacyfiku.

 
Każda z firm zaangażowana w projekt SoftPOS  wnosi swoje własne rozwiązania. Visa zapewnia technologię szybkiego przetwarzania płatności zbliżeniowych, Fiserv umożliwia  rozliczanie transakcji w aplikacji mobilnej, a Samsung dostarcza platformę Samsung Knox gwarantującą bezpieczeństwo sprzętu i oprogramowania.

  – Wprowadzenie tego rodzaju rozwiązania jest możliwe wyłącznie w kraju, w którym płatności zbliżeniowe cieszą się dużą popularnością, a Polska znajduje się pod tym względem w światowej czołówce. Dzięki SoftPOS płatności zbliżeniowe staną się bardziej dostępne w jeszcze większej liczbie krajowych punktów sprzedaży. Dadzą konsumentom możliwość dokonywania szybkich, wygodnych i bezpiecznych płatności zbliżeniowych za pośrednictwem karty, smartfona lub zegarka - przekonuje Katarzyna Zubrzycka, Head of Merchant Sales & Acquirer, Central Eastern Europe, Visa.

Wprowadzenie SoftPOS w Polsce ma się także przyczynić do szybkiego zwiększenia poziomu akceptacji płatności kartą i płatności cyfrowych – nawet wśród mikro przedsiębiorców, z których wciąż duża część przyjmuje wyłącznie gotówkę.

Zobacz: Motorola na IFA 2019: debiutują telefony Motorola One Zoom i Moto E6 Plus
Zobacz: IFA 2019: Sony prezentuje flagowy telefon Xperia 5
ZobaczIFA2019: Acer prezentuje nową generację lekkich laptopów Swift 5 i Swift 3

Źródło zdjęć: Samsung

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu