DAJ CYNK

Revolut otwiera dostęp do handlu akcjami użytkownikom kart Standard i Premium

19.09.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Fintech

Interakcje: 4784

Ważne 0

0

Revolut ogłosił dziś udostępnienie platformy do bezprowizyjnego handlu akcjami użytkownikom kart Standard i Premium na 26 rynkach w Europie. Mogą z tego także skorzystać Polacy.

Na początku sierpnia Revolut ogłosił udostępnienie bezprowizyjnego handlu akcjami użytkownikom kart Metal, umożliwiając im zakup i sprzedaż akcji 300 amerykańskich spółek bezpośrednio w aplikacji. Od dziś użytkownicy będą mieli do dyspozycji akcje kolejnych 150 spółek, w tym znanych korporacji jak Worldpay, Twilio i Groupon. W sumie lista dostępnych akcji obejmie walory 450 spółek z amerykańskiej giełdy. Użytkownicy mogą pobierać miesięczne sprawozdanie ze zrealizowanych transakcji bezpośrednio z aplikacji.

Zobacz: Revolut startuje z usługą bezprowizyjnego handlu akcjami na amerykańskich giełdach
Zobacz: Revolut ostrzega 6 mln klientów przed atakami phishingowymi

Użytkownicy kart Standard będą mieli do dyspozycji 3 bezprowizyjne transakcje w miesiącu, a użytkownicy kart Premium 8 takich transakcji. W przypadku użytkowników kart Metal limit bezprowizyjnych transakcji zostanie zniesiony. W przypadku Standard i Premium transakcje ponad limitem będą oznaczały prowizję 1 GBP. W ujęciu rocznym Revolut będzie pobierał też opłatę 0,01% od wartości całego portfolio akcji użytkownika.

Inwestorzy mogą zetknąć się na rynku brokerskim z wymogiem zakupu minimum jednej akcji spółki. Nie jest to kłopot, gdy cena pojedynczej akcji jest niska. W przypadku wielu popularnych spółek, jak na przykład Amazon, cena jednej akcji może sięgać tysiąca dolarów lub więcej i być poza zasięgiem finansowym inwestora. Revolut usuwa barierę cenową i umożliwia tzw. fractional shares trading, czyli zakup ułamków akcji o wartości 1 dolara.  

Transakcje realizowane są od razu, co pozwoli użytkownikom Revolut kupować i sprzedawać akcje po aktualnej cenie, którą śledzą w czasie rzeczywistym, dzięki udostępnianym na bieżąco danym rynkowym. 

Zobacz: Revolut dla firm: dwa bezpłatne konta biznesowe
Zobacz: Libra ma kolejnych przeciwników: Niemcy i Europejski Bank Centralny

Źródło tekstu: Revolut

Tagi: revolut
Przewiń w dół do następnego wpisu