DAJ CYNK

Polska technologia BLIK-a będzie sercem systemu płatności w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

27.05.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Fintech

Interakcje: 6465

Ważne 2

0

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich zostanie stworzony standard płatności za usługi publiczne z wykorzystaniem technologii użytej w płatnościach BLIK. Za jej wdrożenie odpowiadają Polski Standard Płatności i firma DXC Technology.

Polski Standard Płatności przy tworzeniu i rozwijaniu BLIKA w Polsce wspiera firma DXC Technology, która będzie zajmować się wdrożeniem płatności w ZEA. Autorskie rozwiązanie, na którym bazuje BLIK zostanie udostępnione w ramach eksportu technologii. Do skorzystania z platformy będzie wymagane posiadanie dowodu tożsamości oraz rachunku bankowego.

Zobacz: Statystycznie każdy Polak wykonał transakcję Blikiem w I kwartale w 2019 roku. Co najmniej raz

Jak mówi Łukasz Buczko, członek zarządu DXC Technology Polska:

Nasz klient w Zjednoczonych Emiratach Arabskich chce wykorzystywać tę technologię do obsługi płatności za usługi publiczne. Warunkiem korzystania z platformy będzie posiadanie dowodu tożsamości i rachunku bankowego w Emiratach. Po zakończonym wdrożeniu platformy płatności kartowych i bezkartowych oraz dołączeniu wszystkich członków platformy - wydawców, agentów rozliczeniowych, punktów sprzedających powiązane usługi - nastąpi produkcyjne uruchomienie systemu, które zaplanowane jest na rok 2020.

Klienci dostaną nową usługę jako część aplikacji bankowej lub w postaci osobnej aplikacji. Proces płatności będzie przebiegać identycznie jak w przypadku BLIK, czyli ma polegać na transferze pieniędzy między klientami bez konieczności używania karty płatniczej. Warto wspomnieć, że wdrożenie jest efektem wygranego przez DXC Technology otwartego przetargu w ZEA.

Zobacz: Blue Media wdraża płatności cykliczne BLIKIEM w sieci Play

Jak mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA:

Rosnąca popularność, przede wszystkim dzięki wygodzie i bezpieczeństwu, a także możliwości dalszego rozwijania BLIKA są doceniane i dostrzegane nie tylko w Polsce. Dzięki temu, że rozwiązanie zostało sprawdzone i zyskało uznanie wśród klientów w Polsce, można z powodzeniem prezentować je w innych krajach, gdzie tworzone są nowoczesne systemy płatności mobilnych. W efekcie eksport polskiej technologii za granicę był kwestią czasu.

Źródło zdjęć: informacja prasowa

Źródło tekstu: informacja prasowa

Przewiń w dół do następnego wpisu