DAJ CYNK

P24 DotCard - oto nowy gracz usług płatności on-line łączący serwisy Przelewy24, Dotpay i eCard

02.08.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Fintech

Interakcje: 5684

Ważne 0

0

Alians strategiczny pomiędzy duńską grupą Nets a serwisem Przelewy24 stał się faktem. Zarówno Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, jak i Komisja Nadzoru Finansowego wydały zgody na jego zawarcie. Nowa polska grupa pod nazwą P24 DotCard zawiera w sobie serwisy: Przelewy24, Dotpay oraz eCard. 

Zobacz: Revolut startuje z usługą bezprowizyjnego handlu akcjami na amerykańskich giełdach
Zobacz: Spółdzielcza Grupa Bankowa uruchamia płatności BLIK

Dotpay oraz eCard zostały nabyte przez Nets na początku bieżącego roku. Po przejęciu serwisu Przelewy24  nowa grupa P24 DotCard stała się jednym z największych dostawców usług płatniczych w Polsce. Większościowym, 51%-udziałowcem w P24 DotCard jest Nets. Wszystkie serwisy zachowają swoje marki własne.

 - Połączenie sił i intensyfikacja współpracy pomiędzy markami Dotpay, eCard i Przelewy24 przyniesie im korzyści w postaci zwiększonej skali działania i lepszych możliwości szybkiego docierania do ciągle rozwijającego się rynku e-commerce - zapowiada Bo Nilsson, Prezes Zarządu Nets Group. -  Z optymizmem myślę o rozwoju naszego biznesu oraz o umacnianiu naszej obecności w Polsce.

Piotr Kurczewski zachowa swoją dotychczasową funkcję Prezesa Zarządu w Przelewy24. Jest też akcjonariuszem z mniejszościowym (49%) pakietem udziałów w spółce P24 DotCard oraz członkiem Rady Nadzorczej.

Zobacz: Płatności Google Pay dostępne na platformie Shoper
Zobacz: Garmin Pay i Fitbit Pay dostępne w Pekao S.A.

P24 DotCard jest teraz jednym z największych operatorów płatności online na polskim rynku.  Pracuje w nich łącznie ponad 200 osób. Nets przejął Dotpay i eCard kupując ich udziały od jednego z funduszy z grupy MCI. Z kolei przejęcie operatora serwisu Przelewy24 ogłoszono na początku bieżącego roku.

Źródło zdjęć: Pixabay.com

Źródło tekstu: Przelewy24, Cashless.pl

Komentarze
Zaloguj się